Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Tan Oto Rezaleti

Önerilen Mesajlar

Malumunuz geçen hafta uygun fiyatlı cmax için tüm bayiileri gezdim.

Tan Oto istediğim gibi bir aracın bir tane otosanda olduğunu ancak kapora vermem gerektiğini söyledi. Aracı almamam durumunda geri alabileceğimi teyit ettikten sonra 100tl ödeme yaptım.

Daha uygun fiyatlı araçlar bulunca ertesi gün tekrar tan otoya gittim eğer fiyatları aynıysa başka yerden alacağımı söyledim, o andan itiraben bana olan tavır tamamen değişti kendimi kovulmuş gibi hissettim.

Kaporayı geri istediğimde bana ödeyemeyeceklerini, ertesi gün babamın hesabına yatıracaklarını söylediler. Sonuç olarak hala para yatmadı (cuma hesap numarasını vermiştim). Bugun ford direkt hattını arayıp şikayettede bulundum.

Tan oto ile iş yapmadan önce iki kere düşünmenizi tavsiye ederim.

Bu arada bugun tan otonun hasar bölümü ile tanışmış oldum mecburiyettende olsa ve çok memnun kaldım, satışı tavsiye etmediğim kadar hasarı tavsiye ederim(allah göstermesin).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@,

Kaporayı babanın adına yatırmışsan yaptıklarında yanlış yok.

Tabi tavır değişikliği konusunda haklısın. Ama işin içinde para olunca durum bu şekilde oluyor işte :D

tamamda cuma günü yarın hesabınıza yatacak, bugun salı para yok...

işin yasal kısmını anlamam ama babam adına parayı benim kredi kartımdan çekebiliyorsa, benim adıma babama parayı verememesi saçma ama dediğim gibi takıldığım nokta bu değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tamamda cuma günü yarın hesabınıza yatacak, bugun salı para yok...

işin yasal kısmını anlamam ama babam adına parayı benim kredi kartımdan çekebiliyorsa, benim adıma babama parayı verememesi saçma ama dediğim gibi takıldığım nokta bu değil.

babanız adına para yatırdığınız veya kredi kartı geçtiğiniz yerden parayı kendi adınızla iade alamamanız aslında olması gereken uygulama. bence bu konuda çok ince düşünmüşler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

babanız adına para yatırdığınız veya kredi kartı geçtiğiniz yerden parayı kendi adınızla iade alamamanız aslında olması gereken uygulama. bence bu konuda çok ince düşünmüşler.

uygulama zaten standart heryerde böyle ama bana göre saçma, almaya gelince al vermeye gelince verme. makbuz kredi kartı slibi zart zurt hepsi bendeyken...

Neyse Allah'tan daha fazla para vermemişsin Ozan....

abi 1tlde olsa, orayı yıkarım o parayı onlara bırakmam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan hocam sen haklısın ancak araç babanızın adına kaporalanmış bu nedenle vermediklerini söylemeleri normal ancak elinizde sizin adınıza çekilen slip karşılığında bana ne verdiniz kardeşim diye sorsanız büyük ihtimalle tırsacaklardır çünkü slip karşılığında fatura kesme zorunluluğu var acaba ne kestiler ki koskoca aracın faturasını çekmeyeceklerine göre bilmem anlatabildim mi.

Uğradığınız muamele ise hiç hoş karşılanacak bir şey değil ancak burada yanlış olan aslında patron değil satış temsilcisidir adama az maaş verir sattığı her araç başına prim verirse vazgeçme ihtimaline karşı o satış temsilcisinin de kazanmakta olduğu paranın avcunun içinden kaymasının bu davranışına yol açmasının anlaşılması gerekir bence burada senin patronuna bu muameleni anlatacağım deseydiniz emin olun paranızı alır ve o satış temsilcinin kulağının çekilmesini sağlardınız kanımca.

Başımdan geçen bir olayı anlatmak isterim.

Çorum da aracı bana sattıklarında bu gün son gün diyerek güya indirimli olarak aracı bana faturalandırdılar ve kredi muamelelerine başladılar ayın 1 i itibari ile bir baktım ki aracın fiyatı 2000 tl düştü bende haliyle ne oluyor dedim bizim bilebileceğimiz bir durum değildi dediler bende aynen o zaman elimden gelmeyen nedenlerden araçtan vazgeçtim dediğimde yüzleri mos mor çünkü faturayı kesmişler , güzelce aracı satanlar bu sefer nerede ise bana zorla aracı vereceklerini sandılar hemen patronlarına çıktım ve olayı anlattığımda olayın rengi anlaşıldı , arkadaş son diyerek kendi kotasının son gününü bana fiyatların güncellemesinin son günü gibi söyleyip o ayki maaşını hesaplıyormuş ama o fatura o na pahalıya patladı şimdi Toyota da çalışıyor arkadaş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan hocam sen haklısın ancak araç babanızın adına kaporalanmış bu nedenle vermediklerini söylemeleri normal ancak elinizde sizin adınıza çekilen slip karşılığında bana ne verdiniz kardeşim diye sorsanız büyük ihtimalle tırsacaklardır çünkü slip karşılığında fatura kesme zorunluluğu var acaba ne kestiler ki koskoca aracın faturasını çekmeyeceklerine göre bilmem anlatabildim mi. Uğradığınız muamele ise hiç hoş karşılanacak bir şey değil ancak burada yanlış olan aslında patron değil satış temsilcisidir adama az maaş verir sattığı her araç başına prim verirse vazgeçme ihtimaline karşı o satış temsilcisinin de kazanmakta olduğu paranın avcunun içinden kaymasının bu davranışına yol açmasının anlaşılması gerekir bence burada senin patronuna bu muameleni anlatacağım deseydiniz emin olun paranızı alır ve o satış temsilcinin kulağının çekilmesini sağlardınız kanımca.

dediğim gibi her ne kadar mantığını anlamasamda takıldığım nokta bana vermemeleri değil zaten orada aradım babamı aldım hesap numarasını. ödemeyi yaptığımda bana bir makbuz verdiler ne yazıyor bakmadım açıkçası böyle bir sorun yaşayacağım aklıma gelmezdi o makbuzuda aldı hesap numarasıyla birlikte. onlarla muhattap olmamak için ford direkti aradım ama onlarda beklediğimden fos çıktı bugun akşama çözerler diyordum ama cevap gelmedi, yarın doğrudan satış müdürünü arayabilirim yada fordu arayıp konferans isteyebilirim bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Alıcının bir mal veya hizmeti satıcısından alması işlemini garanti altına almak amacı ile alıcının, satıcıya satın alacağı mal veya hizmet bedelinin bir miktarı olarak ödediği meblağ.

konu net ve açık

Neresi net ve açık acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.