Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2011 Fiesta 1.4 Motor Benzinli+Lpg Azami Yük Ağırlığı?

Önerilen Mesajlar

Mutlaka ilave bir yük vardır, ama bunun ne kadar olduğuna kim karar verecek?

Eğer TüvTürk ölçüm yapıyosa ölçsün, varsa yetkisi versin ölçüm belgesini emniyete ibraz edilmek üzere siz de değişikliği yazdırın.

Ne anlamsız bir durum, sizin beyanınızla değiştirmezler ki.

Bence teknik belge ile Tüvtürk'ün şube müdürü ile telefonla görüşün ne istediklerini bir anlatsınlar doğru dürüst.

şimdi burdaki olayı tam anlamadım ben, sorun lpg takılınca aracın azami ağırlığı geçmiş olma ihtimalimi sorun çıkartıyor?

eğer dediğim gibiyse hiç bir araç geçemez zaten.

Arkadaşlar merhaba otosan'dan teknik belge geldi azami yük ağırlığı 1495 yazıyor yani ruhsattakiyle aynı. Sizlerden bakan oldumu ruhsatınızda yazan değerin kaç olduğu veya şöyle söyleyim LPG takılınca o değer değişirmi sonuçta bana fabrikadan gelen veriler aracın almanyadan çıkış verileri. Yani araç lpg takılıp tekrar muayeneye girince azami yük ağırlığı değişiyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba bugün emniyete gittim ruhsata aracın durumu anlattım teknik belgesindeki değerin yazılmış olduğunu söyledim.

Tüvtürk ağır kusurlu muayene kağıdının fotokopisini aldı ve bana dilekçe doldurttu (azami yüklü ağırlıkla ilgili) daha sonra kendisi dilekçe üzerine 65 kilo artırılacak diye not düştü ve kaşeledi imzaladı yarın gelip alabilirsin dedi.

Lpg takıldıktan sonra aracın azami yüklü ağırlık üzerine 65 kg lpg ağırlığı eklenmesi gerekiyormuş yani 1560 kg olması lazımmış ama kendileri lpg siz fabrika teknik verilerini girmiş (1495 kg) yani hata emniyette.

Ruhsat Parası ödediğimle kaldım gerçi bunada şükür.

Yarın ruhsatı alacam inşallah...

Tüm arkadaşlara ilgilerinden dolayı teşekkür ederim. İyiki varsın focusclub:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba bugün emniyete gittim ruhsata aracın durumu anlattım teknik belgesindeki değerin yazılmış olduğunu söyledim.

Tüvtürk ağır kusurlu muayene kağıdının fotokopisini aldı ve bana dilekçe doldurttu (azami yüklü ağırlıkla ilgili) daha sonra kendisi dilekçe üzerine 65 kilo artırılacak diye not düştü ve kaşeledi imzaladı yarın gelip alabilirsin dedi.

Lpg takıldıktan sonra aracın azami yüklü ağırlık üzerine 65 kg lpg ağırlığı eklenmesi gerekiyormuş yani 1560 kg olması lazımmış ama kendileri lpg siz fabrika teknik verilerini girmiş (1495 kg) yani hata emniyette.

Ruhsat Parası ödediğimle kaldım gerçi bunada şükür.

Yarın ruhsatı alacam inşallah...

Tüm arkadaşlara ilgilerinden dolayı teşekkür ederim. İyiki varsın focusclub:)

çok saçma, lpg takılınca fabrikanın verdiği azami ağırlık neden artar ki? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok saçma, lpg takılınca fabrikanın verdiği azami ağırlık neden artar ki? 

Lpg takılması ile bence alakası yok tüv'ün kafası karışmış biraz

Almanya'da 1.4 motor LPG ile satılıyor ve orada azami ağırlık 1530 kg :) Bunu öyle araç kabul etmiş olacak ki böyle durum söz konusu oldu! Diyorum ben.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar öncelikle aracımın teknik belgedeki azami yük ağırlığı 1495 kg net ağırlığı 1155 ama tüp eklenince net ağırlık 1220 olmuş önceden muayeneden geçmiş fakat şimdi geçmedi cuma ve cumartesi emniyet tüvtürk arasında mekik dokudum ve en son lpg tankını küçülttürdüler yeniden makine mühendisleri odasından belge aldım 1220 olan değer 1190 düşürüldü tankın küçülmesiyle birlikte aradaki fark en az 300 olmalıymış ne alakaysa neyse tekrer muayeneye girdim ve geçtim bugünde emniyete ruhsatı değiştirmek için başvurdum önceden bu tür bilgilere bakmıyorlarmış ama artık tüv türk ruhsatı didik didik inceliyor. yani tank muayene ruhsat 450 TL'ye mal oldu hallettim ya artık parasında değilim.

Herkese İyi Günler Dilerim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.