Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2011 Fiesta 1.4 Motor Benzinli+Lpg Azami Yük Ağırlığı?

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese iyi haftalar diliyorum.
Cumartesi aracımı muayneye götürdüm muayeneden şu sebepten dolayı geçemedim ruhsatta aracın azami yük ağırlığının yanlış yazıldığını söylediler ruhsatı değiştirmem gerekiyormuş benim ruhsatta1495 kg yazıyor en az 1520 olması lazımmış
aynı model aracı olanların ruhsatındaki rakamları cevap olarak yazmaları mümkünmüdür şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Almanya tescil kayıtlarına göre Fiesta 5 kapı 1.4 Duratec düz vites 1495 kg, otomatik olanı 1530 kg.

Otosan'ın teknik belgesi nasıl bilemem, Yakup ona bakıp yazdıysa mesele yok.

Aynı verilere göre makyajlı 1.0 EB 1550 kg, benim ruhsatta da öyle...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem Bey açıkçası kafam karıştı. Aracım 1.4 Duratec düz vites 1495 kg ruhsattaki bilginin doğruluğu durumunda ne olacak tüv türk kabul emiyor hatalı diyor. inşallah Yakup Bey'in söylediği gibidir aksi durumda ne olur bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem Bey açıkçası kafam karıştı. Aracım 1.4 Duratec düz vites 1495 kg ruhsattaki bilginin doğruluğu durumunda ne olacak tüv türk kabul emiyor hatalı diyor. inşallah Yakup Bey'in söylediği gibidir aksi durumda ne olur bilmiyorum.

Yakup Bey ilginizden dolayı çok teşekkür ederim koca ford bu bilgiyi bana veremedi.

Saygılar...

Akşam yine bakayım emin olmak için.

Otodan'a telefon mu açtınız?

Yoksa bayii'ye mi sordunuz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akşam yine bakayım emin olmak için.

Otodan'a telefon mu açtınız?

Yoksa bayii'ye mi sordunuz?

Ankarada otokoç ve turoto 2 bayii'ye sordum sadece emniyetteki dosyanızında bakılabilir gibi saçma bir cevap aldım. Ford nasıl bilmez bunu anlamadım, belkide uğraşmak istemediler. Tekrardan ilginizden dolayı teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ankarada otokoç ve turoto 2 bayii'ye sordum sadece emniyetteki dosyanızında bakılabilir gibi saçma bir cevap aldım. Ford nasıl bilmez bunu anlamadım, belkide uğraşmak istemediler. Tekrardan ilginizden dolayı teşekkür ederim.

otosanı arayıp sorun ama ne zaman dönerler bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem Bey açıkçası kafam karıştı. Aracım 1.4 Duratec düz vites 1495 kg ruhsattaki bilginin doğruluğu durumunda ne olacak tüv türk kabul emiyor hatalı diyor. inşallah Yakup Bey'in söylediği gibidir aksi durumda ne olur bilmiyorum.

Bakın benim 2010 1.4 TDCi baktığım kaynakta ağırlığı 1540 kg, benim ruhsatta da öyle yazıyordu.

1.4 benzinli ile aralarında 10 kg farkdan fazlası olduğundan eminim.

Ayrıca 1.6 benzinli de 1500 kg gözüküyor.

Biri bir işgüzarlık yapmış ama kim belli değil.

Ayrıca TüvTürk niye böyle bir konuda yetki sahibi olup ruhsatı tartışmaya açıyor, bu sizin suçunuz değil ki, araçla ilgili bir kusur da söz konusu değil, kime ne, baş vursunlar emniyete düzelttirsinler, niye kullanıcı arada kalıyor anlamadım.

Pinpon topu gibi kurumlar arasında savruluyoruz.

Zaten sizin değeri birisinden öğrenmeniz yetmez, aracın emniyette esas alınan teknik belgesinde yazılanı öğrenmek lazım, o da Otosan'da ve emniyette vardır. 

Bir muameleci bulup yanlış yazılmış bir baktırın diye göndermek lazım, tabii ona da cevap doğru diye gelirse bu sefer emniyetten ya da Otosan'dan belge istemek lazım, hangisi daha kolay verir bilemedim.

Hakikaten aptalca bir durum.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bakın benim 2010 1.4 TDCi baktığım kaynakta ağırlığı 1540 kg, benim ruhsatta da öyle yazıyordu.

1.4 benzinli ile aralarında 10 kg farkdan fazlası olduğundan eminim.

Ayrıca 1.6 benzinli de 1500 kg gözüküyor.

Biri bir işgüzarlık yapmış ama kim belli değil.

Ayrıca TüvTürk niye böyle bir konuda yetki sahibi olup ruhsatı tartışmaya açıyor, bu sizin suçunuz değil ki, araçla ilgili bir kusur da söz konusu değil, kime ne, baş vursunlar emniyete düzelttirsinler, niye kullanıcı arada kalıyor anlamadım.

Pinpon topu gibi kurumlar arasında savruluyoruz.

Zaten sizin değeri birisinden öğrenmeniz yetmez, aracın emniyette esas alınan teknik belgesinde yazılanı öğrenmek lazım, o da Otosan'da ve emniyette vardır. 

Bir muameleci bulup yanlış yazılmış bir baktırın diye göndermek lazım, tabii ona da cevap doğru diye gelirse bu sefer emniyetten ya da Otosan'dan belge istemek lazım, hangisi daha kolay verir bilemedim.

Hakikaten aptalca bir durum.

Cem Bey Tamamen hemfikiriz. Yarın emniyete gidecem bakalım orda neyle karşılaşacam. 

Merhaba arkadaşlar Ankara Söğütözü Otokoç servisi yarın Otosan'ın Teknik Belgeyi tarafıma ulaştıracağını bildirdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim araç 1306 kg olması lazım. bir ara 1300 dü sitede, şimdi kaç yazıyor bilgim yok. 1.6 benzinli ağırlığı olan 1285 yazıyor ruhsatta. motor hacmide 998 mi ne yazıyor.  olurda devlet 999 u da yüksek vergiye sokarsa, ruhsat hatasından 1 cc ile ucuz vergiye tabi olabilirm :D

yahu bu işlerin nesi doğru ki aracın bilgileri, ağırlığı doğru olsun. benim aracın kaskosu dizel focus style üzerinden yapılmış o sıra 1.0 sisteme dahil edilmemiş..

hata bulunmak istenirse herşey tepeden tırnağa hatalı

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar merhaba otosan'dan teknik belge geldi azami yük ağırlığı 1495 yazıyor yani ruhsattakiyle aynı. Sizlerden bakan oldumu ruhsatınızda yazan değerin kaç olduğu veya şöyle söyleyim LPG takılınca o değer değişirmi sonuçta bana fabrikadan gelen veriler aracın almanyadan çıkış verileri. Yani araç lpg takılıp tekrar muayeneye girince azami yük ağırlığı değişiyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani araç lpg takılıp tekrar muayeneye girince azami yük ağırlığı değişiyor mu?
Mutlaka ilave bir yük vardır, ama bunun ne kadar olduğuna kim karar verecek?

Eğer TüvTürk ölçüm yapıyosa ölçsün, varsa yetkisi versin ölçüm belgesini emniyete ibraz edilmek üzere siz de değişikliği yazdırın.

Ne anlamsız bir durum, sizin beyanınızla değiştirmezler ki.

Bence teknik belge ile Tüvtürk'ün şube müdürü ile telefonla görüşün ne istediklerini bir anlatsınlar doğru dürüst.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.