Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Usb Geçersiz Dosya Biçimi Ve Usb Bağlantısı Kesilmesi

Önerilen Mesajlar

Herkese iyi günler,

Aracım 2012 Style paket. Aracıma sonradan kolçak takılırken USB/AUX girişi kolçağın altında kaldığı için USB uzatma kablosu kullandık.

Flashbelleği bu uzatma kablosu vasıtasıyla kullanıyorum fakat sık sık aşağıda resimlerde gözüken hataları alıyorum.

Belli bir süre Flash Bellek'ten müzik dinledikten sonra ekranda şarkının herhangi bir yerinde USB GEÇERSİZ DOSYA BİÇİMİ şeklinde bir uyarı çıkıyor ve şarkı kesiliyor.20 saniye sonra USB DESTEKLENMİYOR ve akabinde USB BAĞLANTI KESİLDİ uyarıları sırayla ekranda gözüküyor ve kendiliğinden radyoya geçiyor.

Bu hatanın ortaya çıkması bazen 5 dakika sürüyor bazen 1 saat.Ama eninde sonunda bu hata ortaya mutlaka çıkıyor.

Kolçak ilk alındığında takıldığı için uzatma kablosu olmadan bu hataların olup olmadığını bilemiyorum.

Buna benzer hatalar alan başka bir kullanıcı var mı acaba? Sorun uzatma için kullandığımız USB kablosundan kaynaklanabilir mi veya Flash Bellekten? 

Ayrıca CD'de böyle bir hata kesinlikle olmuyor.

lxma.jpg

x3yo.jpg

zp9u.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese iyi günler,

Aracım 2012 Style paket. Aracıma sonradan kolçak takılırken USB/AUX girişi kolçağın altında kaldığı için USB uzatma kablosu kullandık.

Flashbelleği bu uzatma kablosu vasıtasıyla kullanıyorum fakat sık sık aşağıda resimlerde gözüken hataları alıyorum.

Belli bir süre Flash Bellek'ten müzik dinledikten sonra ekranda şarkının herhangi bir yerinde USB GEÇERSİZ DOSYA BİÇİMİ şeklinde bir uyarı çıkıyor ve şarkı kesiliyor.20 saniye sonra USB DESTEKLENMİYOR ve akabinde USB BAĞLANTI KESİLDİ uyarıları sırayla ekranda gözüküyor ve kendiliğinden radyoya geçiyor.

Bu hatanın ortaya çıkması bazen 5 dakika sürüyor bazen 1 saat.Ama eninde sonunda bu hata ortaya mutlaka çıkıyor.

Kolçak ilk alındığında takıldığı için uzatma kablosu olmadan bu hataların olup olmadığını bilemiyorum.

Buna benzer hatalar alan başka bir kullanıcı var mı acaba? Sorun uzatma için kullandığımız USB kablosundan kaynaklanabilir mi veya Flash Bellekten? 

Ayrıca CD'de böyle bir hata kesinlikle olmuyor.

lxma.jpg

x3yo.jpg

zp9u.jpg

Sayın Seymenoğlu,ben de ilk başta yaşadım bu sorunu. Tek yaptığım Flash Belleğin formatını değiştirmek oldu. Şimdi sıkıntı yok.

Not: Bu ekran benim aracımda da var. Bütün 2013 F3 lerde olması gerekir zaten...!

Ayhan C. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sorunların cevabını siz deneyerek almalısınız.

Öncelikle gerçekten müzik türü geçersiz olabilir değilse;

Aktarma kablolarında sorun olabilir.

Flash bellekte sorun olabilir.

Ya da okuyucu arızalanmıştır.

Ilk tavsiyem aktarmasız kullanmak.

İkinci tavsiyem birinden veya evden 5-10 tl'lik OLMAYAN doğru dürüst bellek ile BU müzikleri denemeniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sorunların cevabını siz deneyerek almalısınız.

Öncelikle gerçekten müzik türü geçersiz olabilir değilse;

Aktarma kablolarında sorun olabilir.

Flash bellekte sorun olabilir.

Ya da okuyucu arızalanmıştır.

Ilk tavsiyem aktarmasız kullanmak.

İkinci tavsiyem birinden veya evden 5-10 tl'lik OLMAYAN doğru dürüst bellek ile BU müzikleri denemeniz.

benim tavsiyem tersten denemek enazından daha basit. uzatma sorun olabilir ama bu kadar rastlantısal olmamalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 gb lık belleğin 5 gb dolu sadece aynı 2 şarkıda bu hatayı veriyor. eve çıkarıp bakacağım sıkıştırma oranlarını teyp desteklemiyor olabilir.

sizde aynı şarkılarda mı oluyor dikkat edin, yeniden formatlayın. pc ye takınca dosya sistemi fat ise birde fat32 yi deneyin. bazen uzatma kabloları usb nin okunmamasına sebep olur. ama genelde bu harici disklerde görünür. kablo uzadıkça elektrik zayıflar hdd çalışmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 gb lık belleğin 5 gb dolu sadece aynı 2 şarkıda bu hatayı veriyor. eve çıkarıp bakacağım sıkıştırma oranlarını teyp desteklemiyor olabilir.

sizde aynı şarkılarda mı oluyor dikkat edin, yeniden formatlayın. pc ye takınca dosya sistemi fat ise birde fat32 yi deneyin. bazen uzatma kabloları usb nin okunmamasına sebep olur. ama genelde bu harici disklerde görünür. kablo uzadıkça elektrik zayıflar hdd çalışmaz.

Malesef hata bende aynı şarkılarda olmuyor.Yani herhangi bir şarkının herhangi bir yerinde bu hata ortaya çıkıveriyor. Flash Belleği çeşitli formatlarda denedim üstelik. Aklıma problem çıkartabilecek kısım olarak USB uzatma kablosu geliyor.Fakat onu değiştirmekte çok basit değil çünkü USB girişi tam olarak kolçağın altında kalmış vaziyette.Kolçak sökülmeden kablonun değişme ihtimali yok. Kolçağı takıp çıkarırken vida yerleri yalama olur diye korkuyorum.Ama mecburen bu işlemi yapacam galiba.

Ford'a, hem aracıma orjinal kolçak koymadığı gibi birde USB girişini sonradan takılabilecek kolçağın altına dizayn ettiğinden dolayı çok teşekkür ediyorum!

Ayrıca elimde 4 tane flash bellek var.2 tanesi Kingston 2 tanesi Slicon Power marka. Kingstonlar hiç açılmıyor,Slicon Power'larda da yukarıda ki hatalar ortaya çıkıyor.Acaba diyorum daha kaliteli bir Flash Bellek'le mi denesem? Ama elimde 4 tane Flash Bellek varken, sorunun flash bellek olup olmadığını bilmeden yeni bir tane daha almakta gereksiz bir harcama gibi geliyor :)

bende de buna benzer hata oluyordu. sanırım sorun bellekteki şarkının formatında. yüzllerce şarkkıda 1-2 format uyymuyor. bunarı tespit edip silin derim.

Yukarıda bahsettiğim gibi herhangi bir şarkıda olabiliyor bende.Acaba Flash Bellek markası olarak tam model numarası ile önerebileceğiniz bir ürün var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca elimde 4 tane flash bellek var.2 tanesi Kingston 2 tanesi Slicon Power marka. Kingstonlar hiç açılmıyor,Slicon Power'larda da yukarıda ki hatalar ortaya çıkıyor.Acaba diyorum daha kaliteli bir Flash Bellek'le mi denesem? Ama elimde 4 tane Flash Bellek varken, sorunun flash bellek olup olmadığını bilmeden yeni bir tane daha almakta gereksiz bir harcama gibi geliyor

- Keşke Titanium alsaydınız

- Ford önce torpidoya koyuyordu ve şikayet aldı yerinden dolayı çünkü kimine göre kullanışsız yer

- Kolçak üreticinizde buna göre üretti

- Ford sonra usb yerini değişti.

- Kolçak üreticisi uyudu. Problem burada olabilir :D

Herneyse benim tavsiyem madem uğraşılacak yerdesiniz usb flash değiştirin; 

Örnek ürün

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

- Keşke Titanium alsaydınız

- Ford önce torpidoya koyuyordu ve şikayet aldı yerinden dolayı çünkü kimine göre kullanışsız yer

- Kolçak üreticinizde buna göre üretti

- Ford sonra usb yerini değişti.

- Kolçak üreticisi uyudu. Problem burada olabilir :D

Herneyse benim tavsiyem madem uğraşılacak yerdesiniz usb flash değiştirin; 

Örnek ürün

Eski aracımda ( 2010 model HB Collection) Pioneer Double Ekranlı teyp olduğu için SD kart kullanıyordum ve hiç bir sorun yaşamamıştım ve araçtaki AUX girişinin yerini bile bilmiyordum:)

Haaa Pioneer'ı 2010 model araca MP3 çalar koymayan sadece TRACK çalar koyan güzide FORD şirketi yüzünden 800-900 TL masraf yaparak taktırmıştım:)

Şimdi diyeceksiniz ki ''keşke o zamanda 2010 Titanium alsaydınız''.:)

Yine de neyse en azından Milleniumu 13 yıl geçmişken aracımda FORD şirketi(veya OTOSAN) sayesinde MP3 dinleyebildiğim için çok müteşekkirim kendilerine:) Halen Track bile dinliyor olabilirdik;)

Cevap yazan herkese çok teşekkür ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar tamamen tercih. MP3 ün yasal olmadığı bir dünya da yaşıyoruz . Atıyorum benim için mp3 ün hiç önemi yok ?

Sadece Mp3'ü illegal biçimde indirmek yasak, yani legal değil. Bunun haricinde belli başlı sitelerden artık legal şekilde indirilebiliyor ve hatta elinizde bulunan bandrollü Track bir albümü Mp3 yapıp yasal bir şekilde ister aracınızda ister elektronik cihazlarınızda dinleyebilirsiniz...Orjinal kaynağı sizde olduğu sürece buna kimse karışamaz.

''Benim için MP3'ün hiç önemi yok'' cümlesi tabi ki tamamen sizin tercihleriniz çerçevesinde kurulmuş bir cümle..takdir tabi ki sizin...

Ama ben aracımda CD çantası taşımak istemediğim için MP3 benim için cidden önemli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sadece Mp3'ü illegal biçimde indirmek yasak, yani legal değil. Bunun haricinde belli başlı sitelerden artık legal şekilde indirilebiliyor ve hatta elinizde bulunan bandrollü Track bir albümü Mp3 yapıp yasal bir şekilde ister aracınızda ister elektronik cihazlarınızda dinleyebilirsiniz...Orjinal kaynağı sizde olduğu sürece buna kimse karışamaz.

''Benim için MP3'ün hiç önemi yok'' cümlesi tabi ki tamamen sizin tercihleriniz çerçevesinde kurulmuş bir cümle..takdir tabi ki sizin...

Ama ben aracımda CD çantası taşımak istemediğim için MP3 benim için cidden önemli.

Işte bu sebeple tercih dedim firma her seçeneği getirir sizde seçersiniz. Siz zamanında mp3 ü seçmediniz yani milenyumdan 10 yıl sonra baka baka bilerek aracı aldınız yani adamlar bilmiyor değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.