Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Anahtarsız Çalıştırma Sistemi Sorunu

Buğra T.

Soru

Eveet değerli arkadaşlarım,

Silkelenme, farın su alması, sigortanın yanması gibi problemlerden bahsetmiştik.

Dün akşam çok sevdiğim focus 3 titanium dizel aracımla bir bara gittim birşeyler içip sohbet muhabbet yaptıktan sonra 200 mt uzaklıkta olan evime gitmek üzere aracıma bindim. Her zamanki gibi debriyaja basıp start düğmesine bastım. Sonuç, tam bir trajedi... Araç çalışmadı bu hareketi defalarca denedim yok olmadı çalıştıramadım...

Derken içimde olan bütün laneti kustum üstüne bir yumruk bir tanede sağlam tekme attım çok sevdiğim arabama..

Neyse, az önce teknisyen geldi baktı etti oda anlayamadı + kutup başlarını söktü 5 dk bekledik sonuç aynı...

Teknisyen aracı servise çektirmemiz gerektiğini söyledi ve bize bir kurtarıcı yönlendirdi 2 saate kadar gelir herhalde...

Bakın ford yine akıllı araçmış ki bozulacağı yerinde iyi biliyor namussuz çok şanslı hissediyorum bozuk olan arabam 200 mt uzakta duruyor balkondan bakıyorum arada bir

Gelelim konuya...

Buğra kardeşinizden size ufak bir tavsiye focus 3 aracınızın garantisini hemen şu anda uzatın (eğer kullanmayı düşünüyorsanız)

Ben gerek duymuyorum zira 5 Ağustos ta almış olduğum tam 2237 km de olan 2013 model buz beyazı ford focus titanium dizel aracım satmayı düşünüyorum eğer problem düzelmezse.

Soru ve sorunlar bölümü olduğu içinde şu soruyu sorayım

-böyle bir sorun yaşayan oldu mu değerli dostlar?

+ en geç bu akşam sorunun nedenini burada paylaşacağım..

Hayırlı günler..

Bu konunun kapatılmamasını rica ediyorum çünkü gerekli düzeltmeleri yaptım.

Focusclubtr yönetimine saygılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

@yakup

Burasi aracın tam olarak kalmış olduğu yer yüksek gerilim hatti yok ama belki 3-5 km ileride olabilir..:) bu arada mercekli far için bahane uydurma demiştin taksam başıma 3-5 bin masraf çıkacaktı :)

http://r1309.hizliresim.com/1f/4/s8rqu.jpg

Bu arada tatildeyim burnumdan geldi tatilim zira bu 4 yada 5 oldu servise gittiğim.

Servisi aradım şimdi alo dediğimde Buğra bey nasılsınız efendim diyorlar artık :)

Muşur değişmiş arabayı çalıştırmışlar bilgisayara bağlıymış test sürüşü yapacaklarmış.. Bende hemen servise gidiyorum ki hoyratca test etmesinler ;) çünkü Ankara da yaşadığımız yer ford bayii nin hemen karşısı tırdan inen araçların nasıl indirildiğini çok iyi biliyorum...

Detaylı bilgi alıp sizlerle paylaşıcam. Umarım hiçbirinizin başına gelmez çünkü insanın içi burkuluyor.

peki akü sağlam mı başka akü bağladınız mı hiç aküdeki doluluğu gösteren yeşil kısım bazen boş bile olsa aküdeki gösterge yeşil görünebiliyor..

Teknisyen geldiğinde ölçüm yaptı hocam. Kutup başı söktü hatta direksiyonun altındaki yuvarlak parçayı söküp o şekilde bile çalıştırmayı denemiş.

Sorun başka yani...

Servisten yeni geldim sıkıntımız debriyajın üzerindeki müşür müş. Ellerinde olmadığı için showroomdaki focustan sökmüşler :) alana hayırlı olsun :)

Müşteri memnuniyeti derseniz arabadan çok servisten memnun kaldım.

Teknisyen Murat bey, Yeşim hanım, adını hatırlayamadığım bir hanım daha vardı sağolsunlar çok yardımcı oldular...

Buğra T. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yeni konu açmamak için bu konu altına yazıyorum.

Haftasonu arkadaşın arabası ile balık avına gitmiştik. Araç anahtarsız çalıştırma özellikli Subaru Forester Suv. 

Avlak yerinde aracın anahtarı ortalıkda durmasın araç içinde de durmasın diye tavana koymuştum.  

Sonra market ihtiyacı olunca bindik araca ilçeye gittik. İlçe de aracı stop ettikten sonra kapıları kapatcaz bir de baktık anahtar yok :(  nerde diye düşününce aklımıza geldi ve yolda bir yerlerde düştüğünü anladık.

Araç hiç anahtar yok uyarısı vermedi ve 15 km yol gittik. Sonrasında evden yedek anahtar geldi vs. aracı çalıştırdık. Gece yarısı da ara tara neyseki anahtarı bulduk. 

Benim araç da çalışır halde indiğimde hemen anahtar yok uyarısı verir. 

-Merak ettiğim 15 km gitmesi. Aynı durumda focus böyle bir km yaparmı?

-Araç kitlermi? Araç kitlenirse ne tür sonuçlar doğurur? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Erhan Erten yazdı:

-Merak ettiğim 15 km gitmesi. Aynı durumda focus böyle bir km yaparmı?

-Araç kitlermi? Araç kitlenirse ne tür sonuçlar doğurur? 

- stop edene kadar gider

- tam anlamadım ama anahtar uzaklaşınca otomatik kilitlemeden bahsediyorsanız focus kilitlemez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

- stop edene kadar gider

- tam anlamadım ama anahtar uzaklaşınca otomatik kilitlemeden bahsediyorsanız focus kilitlemez.

-Hırsızlığa karşı stop edene kadar gitmesi bence sıkıntı.

-Anahtarsız araç ilerler iken kendini korumaya alıp kitlermi demek istemiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Erhan Erten yazdı:

-Hırsızlığa karşı stop edene kadar gitmesi bence sıkıntı.

tüm markalar böyle, aklıma gelmedi ama vardır bi nedeni.

çalışır halde aracı bırakıp gitmemek lazım sonuçta :)

dedem evin önünde stop etmeyi unutmuş sabaha kadar çalışmış :) 

1 dakika önce, Erhan Erten yazdı:

-Anahtarsız araç ilerler iken kendini korumaya alıp kitlermi demek istemiştim.

focus düğmeye bassanız bile kilitlemez. corolla da öyle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Başka konu başlığı bulamadım. Bu sebeple buraya yazıyorum. 

Aracımı düne kadar düğmeye basıp bıraktığımda çalışırdı. Ama artık alışkan olduğum tarzda bastığımda çalışmıyor. 1,5 saniye kadar basarsam çalışıyor. Bu bir sorun mudur. Neden böyle birşey yaptı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Basılı tutarak çalışmaması lazım yahu. Bas çek şeklinde olması lazım

Evet bende iki yıldır o şekilde çalıştırıyordum. Bas çek yaptığımda kendisi çalışırdı. Hatta soğuk havalarda ben bas çek yapardım o 2 saniye sonra kendi çalışırdı. Ama şuan bas çek yapınca hırr diyip sadece gösterge ışıklarını yakıyor. 1,5 saniye kadar basılı tutarsam çalışıyor. Parmağımı çekiyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Evet bende iki yıldır o şekilde çalıştırıyordum. Bas çek yaptığımda kendisi çalışırdı. Hatta soğuk havalarda ben bas çek yapardım o 2 saniye sonra kendi çalışırdı. Ama şuan bas çek yapınca hırr diyip sadece gösterge ışıklarını yakıyor. 1,5 saniye kadar basılı tutarsam çalışıyor. Parmağımı çekiyorum. 

Bence servise bir uğra. O buton arızalı olabilir. Daha büyük bişeye sebep olmasında.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.