Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 Ecoboost İle Tatil; İzlenim Ve Yakıt Tüketimi

Mehmet Demir

Önerilen Mesajlar

konu dışı girmeyim ama Opel Corsa 1.2 tiptronic vitesten sonra, tdci çok iyi geldi yorumsuz. test etmiştim 1.0 ancak ne yazıkki güzel fiyat indirimi yapmamış, 3-4 km. kısa düz yolda deneme yaptırmışlardı. Hatay'a gelen varsa bilir dönüşte Kıcı Yokuşu denen virajlı bir rampa var klima açık 4. vitesle araç doluyken tık demeden çıkmak keyfi var mıdır bilmiyorum. ben bu yolda 4.7 mazot yaktım daha yeni, 1.0 tıslamadan çıkıp 5lt yakıyorsa bile müthiştir bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kâr zarar süresini benzinli araba sahiplerinin yanlış hesapladığını düşünüyorum.

o kadar detaya girmedim canım hesaplarken :)

ona bakarsanız maşallah bizde  bir yağ var sanki alien nation dan ithal, 5 lt si 330 tl, standart fiyatı. belki bugün için 1.0 ın bakım fiyatları bile dizelle kafa kafaya yada fazla.

ama 5-20 yağ yaygınaştıkça ucuzlar diye düşünüyorum. diğer yağ markalarıda bu yağı çıkarmaya başladı..

yani kar-zarar hesabı yapsak çok hesaba katılacaak etken var..

1.0 ın vergi avantajı, bunun aksine 2. elinin ne olacağı sorusu..vb bir uzun liste

hayırlısı olsun diyelim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

tatilden döndüm,

konya-yalıkavak, saat 22:30 da yola çıktım, 06:30 da vardım. ort hız 85, klima %10 açık tüketim 6 litre.. 1000 mt den 0 a...

yalıkavak-konya, gündüz yolculuğu klima açık, ort hız 84, tüketim 7,7..

ilk mesajımda 7,2 yazmışım.. 1-2 km ort hız fazla, o etkili olmuş olabilir, özellike de; Kale-denizli ye geldiğimde, ort hız 80, tüketim 9 litre idi.. yalıkavaktan, kaleye kadar oldukça hızlı tırmandım.

konya dan ankaraya 93 e sabitleyerek gittiğimde 4,7 yakmıştı.. 2 kişi az bagaj vardı, şimdi 5 yolcu ful bagaj..

bu yolculukta ağırlıklı olarak her fırsatta 2500 devir 115 km ye sabitledim..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

bu başlığı açtığımda yaptığım tatil güzergahını, bu yaz tekrarladım.. ilk sıfırlamadan sonra bir daha bilgisayarı hiç sıfırlamadım konaklamalarda, toplu sonucu merak ettim..tabi titiz bir hesapla yöntemi ile birinci mesajdan da bu anlaşılabilir.

konya-karabük-zonguldak-yalıkavak-konya.. toplamda %98 i şehir dışı olmak üzere 2463 km.. 827 tl benzin parası, 33.5 krş = 7.3 tüketim.. ortalama hızda 78 di sanırım..

1.0 motorumuz yük+hız(her fırsatta 110-140 arası)+hızlı tırmanış şeklinde sürüldüğü zaman tüketim bu, 5 kişi+yük : 400 kg ile.. aynı araba ile 2 kişi+80 kg yükle 95 i geçmezseniz 4.7 de yakalanıyor.. (zonguldak yalıkavak arasını 2 mola ile 13 saatte aldım-970 km, gece 9:30 dan ertesi sabah 10:30 a)

uzun yolda benzinli motor yüke binip hız yapınca, maalesef yakıyor..

en ünlü ingiliz zenginlerindenmiş hatun;

DSCN1573.thumb.JPG.138a94ccffaa958f6e9f2

daha önce tatil tavsiyelerinde bahsetmiştim, kıyı şezlong dolu ama yarısı boş, kalan yarısından da denize giren 5-10 kişi, oldukça sakin bir yöre.. hava serin, deniz sıcak

DSCN1591.thumb.JPG.7f0f338fb9ec1f4dab498

havuzda her akşam voleybol keyfi, 2 yıldır 4 aile beraber gidiyoruz..benim 6. yılım

DSCN1533.thumb.JPG.34b7e2beaa1752420750b

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

samsun bilecik- bilecik-kusadası ve kusadası-pamukkale-samsun toplam 2390 km ortalama tüketim 5.7 lt ortalama 85 km hız 610 liralık benzin (4,48) ortalama 25,5 krs %70 klima acık ile seyehati tamamladık. 2 kişi ve bagaj full lastikler 32 psi. tabi ufak tefek sehiriçi gezmelerimiz de oldu umarım bilgilendirici olur.

uğur özsabır tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.