Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İstanbul-Giresun Yakıt Tüketimi

Kerim Kamanoğlu

Önerilen Mesajlar

Yeni aldığım 1.6 ecoboost aracımla 3 yetişkin bir bebek ve tamamen dolu bagajla yaptığım İstanbul-Giresun uzun yol deneyimimde aracım ortalama 6.3 litre benzin yaktı.Otobanda genellikle 100-110(çoğunlukla 110) bölünmüş yollarda da benzer şekilde gittim yolculuk boyunca klimam hep açıktı.Giresun-İstanbul yolculuğumda megane 3 1.5 dci(105) aracımla 2 yetişkin bir bebek bagaj nerdeyse dolu iken bölünmüş yol genelde 110km otobanda ise 130 km hızla giderek 5.4 ortalama elde etmiştim.Bence ecoboost çokta fazla yakmadı siz ne dersiniz?Bu arada ecoboost ile olan yolculuğumda nerdeyse hiç hız sabitleme kullanmadım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Focus GarajıFocus IIITest ve İzlenimlerimiz" kategorisinden "Otomobiller HakkındaYakıt ve Lpg Konuları" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

-------------

Aracın uzun yol verisi ortada 5.0 litre tabi bu ortalama 90 ile giderseniz şartlar sağlanırsa olacak değer. 6.x değer araç için normal.

Hayırlı olsun tekrar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni aldığım 1.6 ecoboost aracımla 3 yetişkin bir bebek ve tamamen dolu bagajla yaptığım İstanbul-Giresun uzun yol deneyimimde aracım ortalama 6.3 litre benzin yaktı.Otobanda genellikle 100-110(çoğunlukla 110) bölünmüş yollarda da benzer şekilde gittim yolculuk boyunca klimam hep,bu açıktı.Giresun-İstanbul yolculuğumda megane 3 1.5 dci(105) aracımla 2 yetişkin bir bebek bagaj nerdeyse dolu iken bölünmüş yol genelde 110km otobanda ise 130 km hızla giderek 5.4 ortalama elde etmiştim.Bence ecoboost çokta fazla yakmadı siz ne dersiniz?Bu arada ecoboost ile olan yolculuğumda nerdeyse hiç hız sabitleme kullanmadım.

gayet güzel bir değer aynı araç bende de var benimde tüketim değerlerim bu kullanımda aynı şekilde..Ecoboost gerçekten ekonomik ve performanslı bir motor bu berformansta bu tüketime sahip benzinli motor yok bence piyasada  baksanıza megane dizelden sadece 0.9 litre fazla yakmış..Bu arada yeni aracınız hayırlı olsun aracı ne kadara aldınız aceba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Küçük bir ekleme yapmak zorundayım.

Motor performans potansiyeli taşısada belli ki bu kullanım tarzında gücü kullanılmıyor.

Ya da diğer bir deyişle ben aynı şartlarda farklı benzinli motorlarda da bu kadar düşük tüketimleri yakalarım böyle mütevazi kullanarak.

Performansına göre ekonomik demek için tam gücünü kullanma sürecindeki değerlere bakmak lazım.

Belik de şöyle yazmak daha doğru 1.6 EB performans kadar ekonomi potansiyeline de sahip bir motor.

Ama herkesin elinde bu kadar masum olmayabilir.

Ve zorlandığında özellikle dizellerle fark açılır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende Van-Antalya, Antalya-Van yaptım daha yeni döndüm ortalamam 5.9....Giderken Mardin'de Serdar Yaman arkadaşımız 5.4 , dönüş yolunda ise Cem Boneval Hocamız 5.9 ortalamama şahit oldular.

Küçük bir ekleme yapmak zorundayım.
Motor performans potansiyeli taşısada belli ki bu kullanım tarzında gücü kullanılmıyor.
Ya da diğer bir deyişle ben aynı şartlarda farklı benzinli motorlarda da bu kadar düşük tüketimleri yakalarım böyle mütevazi kullanarak.
Performansına göre ekonomik demek için tam gücünü kullanma sürecindeki değerlere bakmak lazım.
Belik de şöyle yazmak daha doğru 1.6 EB performans kadar ekonomi potansiyeline de sahip bir motor.
Ama herkesin elinde bu kadar masum olmayabilir.
Ve zorlandığında özellikle dizellerle fark açılır.

Hocam elbette motorun gücünü tam olarak kullanmadan elde edilen değerler bunlar. Zaten onca uzun yolda performansa dayalı kullanım ne ekonomi bırakır ne de can güvenliği..

Nihat Abukan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracım Titanium X paket aldığım arkadaş lastikleri 225/45/17 yapıp jantlarıda değiştirmiş ayrıca ben aldığımda 15000 km deydi.Çok fazla pazarlık yapamadım Megane ımı İstanbul'da satmıştım ve Giresun'a araçla dönmek istediğimden ne zamandır istediğim aracı bulunca 43750 liraya aldım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.