Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2 Far Nasıl Karartılır ? (uygulama)

Önerilen Mesajlar

Malzemeler:

*Kaliteli siyah silikon.(Mutlaka kalitelisi olsun.)

*İnce keçe zımpara.

*Tornavida vs.

*Isı makinası. (Fön makinası olabilir.)

*Kıstıraç, koli bandı vb.

Arkadaşlar ilk olarak aracımzdan farlarımızı çıkartıyoruz. Arkasında soket var çıkarması uğraştırıyor biraz. Daha sonra uygulayacağımız yere getirerek fön makinasıyla plastik kısmı camdan ayırmaya çalışıyoruz. Bu o kadar kolay bişey değil silikon çok kaliteli. Alt kısım gerçekten zor. Biraz sabır istiyor. Farımızdan camı ayırdıktan sonra kendimize çekiyoruz ve boyanacak kısım ile cam bize geliyor. Bayanacak kısma sinyal 2 diş ile tutturulmuş ben çıkardım.Tabi bu arada camın oturması için farda bulunan plastik kalıp biraz deforme oldu. Onu daha sonra düzelticez. Boyayacağımız kısmı camdan ayırmak için çok yıldızlı tornavidalardan lazım. (İsmini bilmiyorum) 2 vida yıda çıkartıyoruz ve elimizde sadece boyayacağımız kısım kalıyor. İnce Keçe zımparamızı elimize alıyoruz ve nikelajı yavaş bi şekilde matlaştırıyoruz. Zımpara çekmemizdeki amaç boyanın daha iyi yüzeye yapışması. Sıcak-soğuk geçişler vs nedenlerden dolayı direk nikelaja uygulanmış boya atabilir. Ben farları alıp boyacıya gittim o da zımpara önerdi ve elinde mat siyah boya yokmuş o yüzden kendim aldığım standart satılan mat sprey boyayı zımparaladığım yüzeye 30 cm uzaklıktan tutarak uyguladım. 15 dk kurumasını bekledikten sonra 1 kat daha uyguladım ve kurumaya bıraktım. Kurumasını beklerken bir yandanda camımı sıcak bir suya atıp içine azıcık çamaşır suyu ve sıvı sabun döktüm. Süngerle 10 dk civarında sildim ve gazete ile kuruladım. Daha sonra deforme olan (fotoğraflarda mevcut) kısmı pense yardımıyla düzeltiyoruz. Bu arada boyadığımız kısım kurudu. Cama 2 vidasını tutturarak sabitliyoruz. Ve farın düzelttiğimiz plastik yerlerine siyah silikonumuzu sürüyoruz. Güzelce sabitleyerek camı fara monte ediyoruz, ve daha iyi tutması için yanlarından kıstıraç ile tutturuyoruz veya sıkıca koli bandı ile yapıştırıp kurumaya bırakıyoruz. Kuruduktan sonra farlarımızı takabiliriz. İşlem biraz uğraştırıyor benim 6 saatimi aldı. En önemlisi camı fardan ayırmak. Gerisi kolay sabırlı olan herkes yapabilir. Kolay gelsin...

190720111085.jpg

190720111082h.jpg

190720111083.jpg

190720111086.jpg

190720111081.jpg

190720111084.jpg

190720111087.jpg

190720111089.jpg

190720111091.jpg

190720111093.jpg

190720111094.jpg

190720111095.jpg

190720111096.jpg

190720111097.jpg

Ve bitmiş halinden bir kare

200720111103.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanınızda mutlaka yardımcı bir kişinin olması gerek. (Fön makinasını tutması için).

Farları daha takmadım akşam cila uygulayıp farları takınca fotoğrafını eklerim :)

ONURFTH tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ellerine sağlık kardeşim :) Temiz bir uygulama olmuş. Detaylı anlatımda pek çok kişinin işine yarayacaktır. :öp:

O çok yıldızlı tornavidanın ismi tors tornavida. Nefret ediyorum o vidalardan çok çabuk yalama oluyor. Özellikle tors vidayı yıldız toravidayla açmaya çalışınca birazda sıkıysa yalam olması %80

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ellerine sağlık kardeşim :) Temiz bir uygulama olmuş. Detaylı anlatımda pek çok kişinin işine yarayacaktır. :öp:

O çok yıldızlı tornavidanın ismi tors tornavida. Nefret ediyorum o vidalardan çok çabuk yalama oluyor. Özellikle tors vidayı yıldız toravidayla açmaya çalışınca birazda sıkıysa yalam olması %80

Evet abi tornavidayı boyacıdan aldım zaten :D Benim değil diye özenle kullandım. Boyacı zaten demişti yalama olur bunlar fazla sıkma diye :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alyans ile tors tornavida farklımı birbirinden ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.