Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2 Far Nasıl Karartılır ? (uygulama)

Önerilen Mesajlar

Selam :

Geçen hafta bende bayağı uğraştım far camını açmaya .. Ama beceremedim en sonunda Yusuf abiyi arayıp destek alayım dedim.. Sıcak su dökme.Tabancayla ısıtma gibi şeyler denedim ama beceremedim.. Hatta camı tutan 2 küçük slikonu far plastiğiyle birlikte erittim.. Yinede açılmadı namussuz :)

Isı tabancasıyla birdaha uzun süre denemekte fayda var demekki.. Ama Şunu anladımki bizim Focusların farlar sağlam :öp:

Bide boyadan önce Astar atmadınızmı ? Boya normal Sprey boyamı ? Isıya dayanıklı boya almak daha iyi olmazmı ?

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Farların üzerindeki polisaj zaten birnevi boya. özel bir kaplama yöntemi var onun. O yüzey zımparalandğında eğer plastiğe kadar düşürülmezse astar görevi görecektir.

Normal sprey boyalarında belirli bir ısıya dayanımı vardır. katlar düzgün atılıp ısı verilerek (en güzeli güneş altı ) kurumaya bırakılırsa farın sıcaklığı fazla sorun yaratmayacaktır. Tabii bu durum boyanın kalitesiylede alakalı bi durum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selam :

Geçen hafta bende bayağı uğraştım far camını açmaya .. Ama beceremedim en sonunda Yusuf abiyi arayıp destek alayım dedim.. Sıcak su dökme.Tabancayla ısıtma gibi şeyler denedim ama beceremedim.. Hatta camı tutan 2 küçük slikonu far plastiğiyle birlikte erittim.. Yinede açılmadı namussuz :kıhkıh:

Isı tabancasıyla birdaha uzun süre denemekte fayda var demekki.. Ama Şunu anladımki bizim Focusların farlar sağlam :D

Bide boyadan önce Astar atmadınızmı ? Boya normal Sprey boyamı ? Isıya dayanıklı boya almak daha iyi olmazmı ?

Kolay gelsin.

Farlar çok sağlam :naughty: 2. farı açarken çok strese girdim fotoğraf felan çekmeyi unuttum bi ara :D Astar olayı ise nikelajı zımparalayınca zaten astar görevi görüyor. Ben güzelce keçe zımpara attım ve boyadım güneşin altında bekledi bi 5 dk da saç kurutma makinasının altına tuttum. Daha sonra bi kat daha boya attım. Boya o sıcaklığa rağmen atmadı. Saç kurutma makinası tornavidanın sert pilastiğini bile eritti ama boyaya zarar vermedi :D Kullandığım boya standart mat siyah sprey boyalardan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Isı tabancasına gerek varmıdır ? Saç kurutma makinesi çok uğraştırıyomu ?

Hemde ne sağlam.. Açamayınca en son çare far camını kesmek bile geldi aklıma kafaya koymuştum çünki siyah zeminli farı :D

Ben saç kurutma makinesiyle yaptım kardeşim :kıhkıh: Uğraştım baya. Tek far için nerdeyse 50 dk uğraştırdı :naughty: Yanında 1 kişinin olması gerekiyor yoksa açamazsın :D Çok kaliteli bişey resmen birleşmiş far ile cam :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:kıhkıh: halamı kararamadı bu meret..................:naughty:

Abi ilk sayfaya bakarsan görebilirsin :D Karardı da benim de içim karardı. :D

Yağmur yağıyor dışarda farları takıp geldim hemen. Cilada atamadım fotoğrafta çekemedim. Yarına kaldı :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ellerine sağlık süper olmuş,yazını okudukça bu işi yaptığım dakikalar aklıma geldi :)Yalnız farın plastik kısmını baya hırpalamışsın,silikonu komple etrafına geçseydin,su falan alırsa canını sıkmasın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ellerine sağlık süper olmuş,yazını okudukça bu işi yaptığım dakikalar aklıma geldi :)Yalnız farın plastik kısmını baya hırpalamışsın,silikonu komple etrafına geçseydin,su falan alırsa canını sıkmasın.

Hırpalamak zorunda kaldım abi. Çünkü ayrılmıyordu. Silikonu ilk plastiğe sürdüm ve camı monte ettim daha sonra komple etrafından geçtim ve şekil verdim. Güzel oldu :)

200720111103.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.