Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Merceksiz Orjinal Olmayan Xenon Farlar Ne Derece Mantıklı?

hüseyin ipek

Önerilen Mesajlar

1 kilogram Antep fıstıklı baklavasına :D

Sen baklava hakkını kaybettin :D

Gercekten bir video cek bakalım duvarın karşında araba duruyorken bagaja yuklenince kesilme cizgisisi yukseliyormu yukselmiyormu. Kendi adıma audide bunu denedim, trafiktede dikkat ettim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen baklava hakkını kaybettin

Gercekten bir video cek bakalım duvarın karşında araba duruyorken bagaja yuklenince kesilme cizgisisi yukseliyormu yukselmiyormu. Kendi adıma audide bunu denedim, trafiktede dikkat ettim.

Dostum o gün geç haberim oldu.Yola çıkmıştım valla :) Yoksa kaçırır mıyım ben hiç.

Akşam olsun Volvo ile çekeyim videoyu. Bizdeki 2006 Audi a4 yolda ikende ayarlıyordu. İlk anda aşağı yukarı yapıyor hepsi.Sonradan da aks ile şase arasına bağlanan manivela ile sürekli yükseklik ayarını yapıyor.Senin bindiğin audi bozukmuş :D Haftaya Hopa'ya gidiyorum. Audi orda.Onunda videosunu çekerim kuzen ordaysa. 0-100 videosunuda eklerim :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik yükseklik ayarı anlık çalışmaz zaten, kontak açıldığında yapar bırakır.

Hem doğru hem yanlış.

Hızlı ve anlık değişimleri anında yapmıyor, söz gelimi karşında iri bir hız tümseğinden geçen araç var, tırmanırken hangi marka olursa olsun bir gökyüzünü gösteriyor.

Ancak sabit bir yük binerse, 3-5 kişi, ağır bagaj içeriği vb. o zaman ayarlamayı yapıyor. Yani biraz ataleti olan bir sistem.

Ayrıca bende ayarsız Bi-Xenon var, şimdiye kadar, en fazla dört kişi bindik, ama ne düzde ne rampada gerek izlediğim aydınlatma alanı gerekse karşıdan gel(mey)en tepkiler rahatsız edici bir durum olmadığını gösterdi. 

Yani otomatik ayarda abartılacak bir durum yok.

Far yıkama daha önemli aslında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen baklava hakkını kaybettin :D

Antep Fıstıklı baklavamı isterim :kıhkıh:  Antalyadaysan geç kalma yoksa kargo ücreti vermek zorunda kalırsın bide :)

Ben araca ağırlık yapıyorum,Önce ağırlığımdan dolayı far aşağı iniyor otomatik olarak kaldırıyor.Sonra araçtan kalkıyorum,far önce yukarı kalkıyor ve saniyesinde tekrar aşağı iniyor otomatik olarak. Hava ılık olsaydı kriko ile tekerleği söküp araç çalışırken manivela ile oynayacaktım en aşağı ve en yukarı arasında.Çok bariz belli ediyor o zaman :)

Videodaki sesi çok çıkan yani çeken arkadaşta baklavadan istedi.Onuda yerken çekeriz dedi :D

http://www.youtube.com/watch?v=pUEKRTqRM8g&feature=youtu.be

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kardeşim sen rahat ol kimsenin gozunu aldigimiz felan yok. :)

Bi-xenon taktik diye farin en son yuksek ayarina getirmiyoruz.

Hangi motorsiklette otomatik far ayari varki bana birtane goster.

Motorda gaz verdigin zaman saha kalkar.

Fren yaptigin zaman kafa aşagi iner.

Muayenede orjinal olmayan hiç bir şey geçmez zaten .

Ayrica benim aracin arkasina 4 kişi binsin .bi-xenonum kimseyi rahatsiz etmez.ozellikle ayarlariz biz onu.

Ayrica motorda orjinal far mercekten daha fazla goz alir. :)

Valla şu honda cg125,cbr 125 e xenon takıp karşıdakinin gözünü alan üstüne üstelik gecenin 1 inden sonra cadde boyunca egzos patlatanlar oluyor. Sinirli bir günde hıncımı onlardan alacağım.

Herkes senin gibi mercek takıyor mu abi ? Keşke taksa.

Ayarsız mercekte fena göz alıyor.Seninki öyledir demiyorum. Yıllarca bende Pgo Kaldera Cross 110 cc kullandım. Aydınlatması kötü olmasına karşın elimde boşta xenon kitler olmasınada rağmen takmadım takmak içinde uğraşmadım.Çünkü başkası yapınca ben küfür ediyorum aynı şeyi niye yapayım ? Reflektörleri oldukça kötü,halojen ampülle bile göz alıyor azda olsa,xenon taksam ne küfürler yerdim kim bilir...

İş bencillikte bitiyor.Kimi p.çler gece yarısı cadde boyunca tüfek patlaması gibi ses yapan egzostlarını patlata patlata gider,kimiside benim gibi orijinal egzost olmasına rağmen sabahları okula giderken apartmanın önünde çalıştırmaz,sokağa çıkar o zaman çalıştırır kimse rahatsız olmasın diye...

İş niyette,eğitimde bitiyor.

Xenon'da aynı olay.

Ayrıca bende ayarsız Bi-Xenon var, şimdiye kadar, en fazla dört kişi bindik, ama ne düzde ne rampada gerek izlediğim aydınlatma alanı gerekse karşıdan gel(mey)en tepkiler rahatsız edici bir durum olmadığını gösterdi. Yani otomatik ayarda abartılacak bir durum yok.

Focus biraz dengeli araç.5 insan olsa bile araçta ön epey çöktüğü için az çok dengeliyor. Hafiftende aşağıya bakıyorsa farlar yüksüzken sıkıntı çıkarmıyordur.Bagaj kilidinin oraya iki tane eleman oturtalım 130 kilogramlık bakalım nasıl karşıdakinin gözünü alıyor :D

Mercekli xenon olmasıda yetmiyor. h7 halojen'e göre tasarlanmış bir fara xenon takınca yine karşıdakinin gözünü alabiliyor ayarlı olsa bile. Xenon için özel üretilmiş d1s-d2s-d2r vs vs.. gibi ampüllere uygun merceklere takılmalı xenon kit.

Far yıkamada çok önemli,otomatik yükseklik ayarıda.Otomatik olmasa bile yüke,far kesilme çizgisine göre manuel olarakta ayarlansa iyi olur. Piyasada merceksiz,halojende bile farı göz alan araçlara xenon takan akıllılar varken,sizinki devede kulak kalır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende bir ara unutmazsam S60 ile deneyeyim da uşaklar :) Gerçi s60'da ki (adaptif) oynar başlıklı :zha: oynamaya alışkın

S60 araba mı  Audi a4 varken :pist:

Muhteşem Audi ;   http://www.iihs.org/ratings/rating.aspx?id=1677&seriesid=558

Ezik Volvo ;   http://www.iihs.org/ratings/rating.aspx?id=1672&seriesid=412

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Antep Fıstıklı baklavamı isterim :kıhkıh: Antalyadaysan geç kalma yoksa kargo ücreti vermek zorunda kalırsın bide :)

Ben araca ağırlık yapıyorum,Önce ağırlığımdan dolayı far aşağı iniyor otomatik olarak kaldırıyor.Sonra araçtan kalkıyorum,far önce yukarı kalkıyor ve saniyesinde tekrar aşağı iniyor otomatik olarak. Hava ılık olsaydı kriko ile tekerleği söküp araç çalışırken manivela ile oynayacaktım en aşağı ve en yukarı arasında.Çok bariz belli ediyor o zaman :)

Videodaki sesi çok çıkan yani çeken arkadaşta baklavadan istedi.Onuda yerken çekeriz dedi :D

İstedigim gibi olmamış ama baklava hakkın saklı bir daha Antalya'ya geldigimde tahsil edebilirsin :D
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Videoya ne zaman ağırlık yaptığını görmeden kendi mi indirip kaldırıyor ağırlığınızdan mı inip kalkıyor anlayamıyoruz. Bu da pek bir şey ifade etmedi benim açımdan.

Ama Xenon'ların başka bir özelliğini öğrenmiş oldum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Videoya ne zaman ağırlık yaptığını görmeden kendi mi indirip kaldırıyor ağırlığınızdan mı inip kalkıyor anlayamıyoruz. Bu da pek bir şey ifade etmedi benim açımdan.

Ama Xenon'ların başka bir özelliğini öğrenmiş oldum :)

O konuda haklısın ama hem benim yaptığım ağırlığı hemde far çizgisini aynı anda çekmek çok zor. Bu akşam kriko ile kaldırıp, mavivelayı boşa alıp oynayacağım aşağı yukarı. O anda mercek hareketini çektireceğim. Ama oynuyor yani. Zaten otomatik yükseklik ayarı olmazdı adı ilk açılışta yapsaydı sadece. Ön ve arka aks ile şase arasına koyulmuş bir potanyometre ile yükseklik bilgisi modüle geliyor ve modül servo motora buna göre gerekli hareketi yaptırıyor.

İstedigim gibi olmamış ama baklava hakkın saklı bir daha Antalya'ya geldigimde tahsil edebilirsin :D

Sen yine Antalya'ya gelde baklavayı ben ısmarlarım dostum ayıpsın. Gitmeden görüşebilseydik iyi idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende bundan 2 sene önce titanium focusa merceksiz xenon takmıştım. 2 ay kadar takılı kaldı bir akşam farklı bi araba sürüyordum bizim araba da arkamdan geliyordu ve rahatsız oldum. Ertesi gün halojenlerime geri döndüm. Belki bu bir çözüm olabilir. Tanıdık insanları böyle uyarabiliriz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende bundan 2 sene önce titanium focusa merceksiz xenon takmıştım. 2 ay kadar takılı kaldı bir akşam farklı bi araba sürüyordum bizim araba da arkamdan geliyordu ve rahatsız oldum. Ertesi gün halojenlerime geri döndüm. Belki bu bir çözüm olabilir. Tanıdık insanları böyle uyarabiliriz

Bravo. Keşke herkes böyle davranabilse.

Bırak sökmeyi yemin billah benim xenon um kimseyi rahatsız etmez diyen kişileri de gördük biz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bravo. Keşke herkes böyle davranabilse.

Bırak sökmeyi yemin billah benim xenon um kimseyi rahatsız etmez diyen kişileri de gördük biz.

Evet benim de bir kaç arkadaşım böyle düşünüyor. Bu yöntemi uyguluyorum onlara da ya vaz geçiyorlar ya da mercekli far arayışına giriyorlar Zahid U. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O konuda haklısın ama hem benim yaptığım ağırlığı hemde far çizgisini aynı anda çekmek çok zor. Bu akşam kriko ile kaldırıp, mavivelayı boşa alıp oynayacağım aşağı yukarı. O anda mercek hareketini çektireceğim. Ama oynuyor yani. Zaten otomatik yükseklik ayarı olmazdı adı ilk açılışta yapsaydı sadece. Ön ve arka aks ile şase arasına koyulmuş bir potanyometre ile yükseklik bilgisi modüle geliyor ve modül servo motora buna göre gerekli hareketi yaptırıyor.

Sen yine Antalya'ya gelde baklavayı ben ısmarlarım dostum ayıpsın. Gitmeden görüşebilseydik iyi idi.

Antalyayi seviyoruz geliriz inşallah :) Kemer'de olunca ayarlayamadik bi daha ki sefere diyelim :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.