Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

F3 1.0 Eb Kaput Altında Çakıl Taşı Birikmesi

Murathan Özdemir

Soru

Herkese merhaba.

son 3,4 gündür ön taraftan çukurlara girdikçe kulağa hoş gelmeyen sesler duymaya başladım, sanki metalin metalle sürtünmesi gibi.

İndim baktım bişi göremedim kaputu açtım çakıl taşları içeride halay çekiyor :) nasıl girdiler bunlar dedim, tabanda daha önce dikkatimi çekmemiş fabrika çıkışlı boşlukla karşılaştım. kendimce çukurlarda taşların hoplayıp yayların arasında sıkışıp çıktığını düşündün.

bu boşluğun ne amaçla bırakıldığını bilen veya sesin başka bir şeyden olma ihtimalini tahmin yürütebilir misiniz ?

"Taşları henüz temizlemedim" 

saygılar..

5ipb.jpg

Uploaded with ImageShack.us

ixen.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Olurya su gibi likit birşey girerse çıksın diye olabilir, büyük bir alan olduğundan yola çıkarak alttan hava alsın diye olabilir?

Okadar çakıl taşını nasıl olupda oraya denk getirdin orası ayrı bir beceri? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçenlerde hava filtresini açmaya uğraşırken lokma ucunu oraya düşürdüm, alana kadar canım çıktı. Yukarıdan el girmiyor, alt bu sözü geçen koruma tablası var. Ama esnek Allahtan. Alttan lokmanın olduğu yere vurarak lokmayı zıplata zıplata ulaşabileceğim bir bölgeye getirerek aldım.

Ayrıca o delik su tahliyesi için değil hava girişi için olmalı, çünkü suyun inebileceği alçaklıkta değil, kenarları 3d paspas gibi yüksek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Olurya su gibi likit birşey girerse çıksın diye olabilir, büyük bir alan olduğundan yola çıkarak alttan hava alsın diye olabilir?

Okadar çakıl taşını nasıl olupda oraya denk getirdin orası ayrı bir beceri? :)

Karayollarının mükemmel yol yapımı çalışmaları olabilir mi ? "bitmek bilmeyen karadeniz sahil şeridi yolları..."

Geçenlerde hava filtresini açmaya uğraşırken lokma ucunu oraya düşürdüm, alana kadar canım çıktı. Yukarıdan el girmiyor, alt bu sözü geçen koruma tablası var. Ama esnek Allahtan. Alttan lokmanın olduğu yere vurarak lokmayı zıplata zıplata ulaşabileceğim bir bölgeye getirerek aldım.

Ayrıca o delik su tahliyesi için değil hava girişi için olmalı, çünkü suyun inebileceği alçaklıkta değil, kenarları 3d paspas gibi yüksek.

valla hadi hava girişi için dedik diyelim eyvallah :) peki ama neden ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Karayollarının mükemmel yol yapımı çalışmaları olabilir mi ? "bitmek bilmeyen karadeniz sahil şeridi yolları..."

valla hadi hava girişi için dedik diyelim eyvallah :) peki ama neden ??

soğutma için olabilir mi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ne için bırakılırsa bırakılsın bunun izahını yapmalılar bence .1.0 litre motor üretip ödül alan firmanın bu boşluktan çakıl taşlarının motora girebileceğini atlaması akıl alır cinsten değil..Ben böyle bişeye  inanmak istemiyorum..Boşluk bırakılsa bile bunun önlemini almaları gerekir şaka gibi  gerçekten hayret ettim görünce.Umarım işin aslı sandığımız gibi değildir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ne için bırakılırsa bırakılsın bunun izahını yapmalılar bence .1.0 litre motor üretip ödül alan firmanın bu boşluktan çakıl taşlarının motora girebileceğini atlaması akıl alır cinsten değil..Ben böyle bişeye  inanmak istemiyorum..Boşluk bırakılsa bile bunun önlemini almaları gerekir şaka gibi  gerçekten hayret ettim görünce.Umarım işin aslı sandığımız gibi değildir

Ne sandınız?

Açıklık için iki olasılık var, ya alt kaplamayı indirmeden gözle sık kontrol edilmesi gereken bir yere bakma imkanı sağlaması, ya da motorun belli bir bölümüne hava akımı ile ekstra soğutma sağlama.

Yerini tam anlamadığım için aracımda bakıp daha iyi bilgi sahibi olmaya çalışacağım.

Tabii çakıl girmesi istenen bir şey değil ama sonuçta bu araç yoğun çakıllı yollarda kullanılmak üzere tasarlanmış da değil. 

Belli ki denemelerde böyle bir sorunla karşılaşılmamış ve orası açık bırakılmış.

Bence bunu fotoğrafla Otosan'a bildirmek lazım, onlar da bu geri bildirimi merkeze aktarırsa tedbir alınmasını ve ürünün geliştirilmesini sağlamış oluruz.

Abartılacak bir durum değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ne sandınız?

Açıklık için iki olasılık var, ya alt kaplamayı indirmeden gözle sık kontrol edilmesi gereken bir yere bakma imkanı sağlaması, ya da motorun belli bir bölümüne hava akımı ile ekstra soğutma sağlama.

Yerini tam anlamadığım için aracımda bakıp daha iyi bilgi sahibi olmaya çalışacağım.

Tabii çakıl girmesi istenen bir şey değil ama sonuçta bu araç yoğun çakıllı yollarda kullanılmak üzere tasarlanmış da değil. 

Belli ki denemelerde böyle bir sorunla karşılaşılmamış ve orası açık bırakılmış.

Bence bunu fotoğrafla Otosan'a bildirmek lazım, onlar da bu geri bildirimi merkeze aktarırsa tedbir alınmasını ve ürünün geliştirilmesini sağlamış oluruz.

Sorun sadece arkadaşın aracındaysa özel bir durum var demektir.Ben de bakmadım henüz aracıma fırsatım olunca inceleyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ne sandınız?

Cem abi;

evet belki de büyük bir problem değildir fakat kullanım konforunu olumsuz yönde etkiliyor ses gelmesi ve acaba çakıllar motorun başka biyerine dip sıkıntı yaşattırırmı telaşesi hakim, her kontağı açışımda..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sizde iyi çakıl taşı birikiyor. Benim arabaya geçenlerde oradan kedi girmiş ısınıyorlarmış arkadaşlar. Motor soğumadan tekrar binmiştim. Motor çalışınca takır takur sesler geldi oradan iki üç tane kedi çıktı. Gerçekten...   :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.