Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

17 Ağustos'u Unutanlardan Mısınız Sizde ?

Kutluhan A.

Önerilen Mesajlar

http://www.gercekgundem.com/?p=561493

Davranış biçimimiz neslimizin tükeneceği öngörüsünü yapmaya yöneltiyor, şu andaki çoğalmamıza bakmayın, sadece zaman meselesi

Tabii talan edilen alanların olası bir deprem sonrası başkaları tarafından talan edilebileceği ihtimalini düşünmek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

Hatırlamak ve hatırlatmak yetmiyor.

AVM açma konusundaki enerjinin onda birini depreme dayanıklı imar planlarına harcasak ya...

Kadercilik var serde, acı çekmeye razı ve ağlamaya hazırız.

Öğrenilmiş çaresizlik örneği #133

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

%62,5 ihtimalle 7 +-2 şiddetinde bir deprem olacak Marmara bölgesinde. Kentsel dönüşümün trafiğe etkileri, ya da istanbul trafiğinin standart durumu, motosiklet ambulansın geçemediği yollardan, yeni döşenen doğalgaz boru hatlarının yol açabileceği öngörülen yangınlara müdahale etmek isteyen itfaiyenin nasıl geçeceği soruları bu marmara depreminin 17 ağustostandan da beter sonuçlanacağını somut kanıtı bence.

%37.5 için dua ediyoruz, alternatifi milyonların, deprem sırasında değilse de sonrasında yaşamını yitirmesi demek olacak.

Motosiklet ambulans videosu:

Peşinden bir adet trafik polisi gelse de bu durumlarda emniyet şeridinde olanlara 2000-3000 tl ceza yapıştırsa bakın bir daha oluyor mu. Evet, 17 ağustos sorumlularının da uyguladığı gibi, para insan hayatından daha değerli...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peşinden bir adet trafik polisi gelse de bu durumlarda emniyet şeridinde olanlara 2000-3000 tl ceza yapıştırsa bakın bir daha oluyor mu

Ceza ile davranış kazandırılamaz

Bu toplumsal bir kültür ,bir eğitim biçimi olmalı,

Geçtim büyükleri şu an ilköğretimdeki kaç çocuğumuz emniyet şeridi nedir diye sorulduğunda doğru cevabı verebiliyor?

Herşeyde eksiğiz.Canlarımız gitti, gidiyor depreme trafik canavarına ona buna.Ama hiçbir konuda dünya standartlarında önlemler aldık diyebileceğimiz bir durumumuz yok,maalesef hala yok...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ceza ile davranış kazandırılamaz

Bu toplumsal bir kültür ,bir eğitim biçimi olmalı,

Geçtim büyükleri şu an ilköğretimdeki kaç çocuğumuz emniyet şeridi nedir diye sorulduğunda doğru cevabı verebiliyor?

Herşeyde eksiğiz.Canlarımız gitti, gidiyor depreme trafik canavarına ona buna.Ama hiçbir konuda dünya standartlarında önlemler aldık diyebileceğimiz bir durumumuz yok,maalesef hala yok...

Katılmıyorum. İstanbul'da ve Ankara'da kırmızı ışıklara konan ceza yazan zımbırtıların etkisi tartışılmaz, aynı şekilde emniyet şeritlerine konan tespit sistemi de aynı.Ambulansı engelliyorlar bile...

Eğitim çocuklardan başlar da güyya trafik ve ilkyardım diye bir ders vardı, o derse dair hiç bir şey hatırlamıyorum. Kadın çorabını triger yerine kullanmak yerine ambulansa nasıl yol verileceğini öğretsinler ehliyet sınavında.

Neyse bu konu bitmez, şikayet edip durmama rağmen değişmesi için neredeyse hiç bir somut çaba göstermediğim için de fazla konuşmam/şikayet etmem mantıksız...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Katılmıyorum. İstanbul'da ve Ankara'da kırmızı ışıklara konan ceza yazan zımbırtıların etkisi tartışılmaz, aynı şekilde emniyet şeritlerine konan tespit sistemi de aynı.Ambulansı engelliyorlar bile...

Eğitim çocuklardan başlar da güyya trafik ve ilkyardım diye bir ders vardı, o derse dair hiç bir şey hatırlamıyorum. Kadın çorabını triger yerine kullanmak yerine ambulansa nasıl yol verileceğini öğretsinler ehliyet sınavında.

Neyse bu konu bitmez, şikayet edip durmama rağmen değişmesi için neredeyse hiç bir somut çaba göstermediğim için de fazla konuşmam/şikayet etmem mantıksız...

Cezaları istediğiniz kadar artırın yine de önleyemezsiniz.Şimdi radar cezaları var sen ben uyuyoruz peki maddi gücü iyi olanlar için yeterli oluyor mu?Beni durdurmayın paranızı peşin veriyorum diyen bir ton insan kılıklı var.Onlar için bu cezalar çerez parası.Keşke önlenebilse ama bu iş çocukken önce aile tarafından sonra da okullarda ciddi biçimde ele alınmalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.