Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

17 Ağustos'u Unutanlardan Mısınız Sizde ?

Kutluhan A.

Önerilen Mesajlar

Cezaları istediğiniz kadar artırın yine de önleyemezsiniz.Şimdi radar cezaları var sen ben uyuyoruz peki maddi gücü iyi olanlar için yeterli oluyor mu?Beni durdurmayın paranızı peşin veriyorum diyen bir ton insan kılıklı var.Onlar için bu cezalar çerez parası.Keşke önlenebilse ama bu iş çocukken önce aile tarafından sonra da okullarda ciddi biçimde ele alınmalı.

Ceza puanı. Japonya'daki sistem gibi yaparsınız, yüzü de görünür sürücünün. Ki cezaları umursamayan insan sayısı çok az.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

Heeee, kendi kendimize yazalım okuyalım.

Hükümet ise bize farklı türde depremler hazırlama ve yaşatmakla meşgul.

Ben çözümü söylüyorum, taşının kardeşim Istanbul'dan, orası düzelmez, artık düküş tutumaz, depremei sağ salim atlatsanız da en az beş yıl yaşanmaz.. Taşının, gittiğiniz yerde de göreceli yeni ve sağlam bir yapıya yerleşin.

Ya da bu işler kader/fıtrat deyip böyle huzur kaçırıcı mesajlar atmayın. :smiley2k:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1980-2000 arasi Istanbul'da insaa edilen hemen hemen hicbir bina muhendislik uygulamasi gormemis. Ve Insaat Muhendisleri Odasi tarafindan yapilan kontrollerde neredeyse hicbir bina kontrolden gecememis.

Afet durumlari icin belirlenen acil durum planinda belirtilen acil yollar artik guncel degil ve o yollar artik zaten tikali.

Yine afet durumlari icin belirlenen ve imara kapali olan toplanma merkezlerinin yerinde artik binalar yukselmis. Beton fetisistligimiz son gaz devam.

Bitti mi? Bitmedi.. Misal Turkiye'nin ilk AVMsi Galleria yikiliyormus. Arkadaki deniz doldurulup oraya tasinacakmis. Yuhhh.. Ama bir yuh daha.. Yikilan Galleria'nin yerine rezidans yapilacakmis.

Beton kafali olduk iyice. Rant manyagi olduk..

Sonra da "Sesimi duyan var mi?"... YOK!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1999'da Antalya Kemer'de çalışıyordum oradan bile hissedilmişti. Kaybettiklerimizi bir daha anıyoruz, Allah bir daha bu acıları yaşatmasın... böyle diliyoruz ama deprem hayatın bir gerçeği, belirli aralıklarla yaşanan bir doğa olayı, doğanın dengesi, olmazsa olmazlarından buna göre de hazırlanmak lazım. İstanbul ve Eskişehir bence deprem tehlikesi olarak liste başında ki yerler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alperen çok güzel anlatmış benim kısaca iflah olmazdan ne kast ettiğimi.

Unutmamayı unutmuyoruz. Bravo... Her 17 Ağustos manidar bir mesaj. Güzel.

Ne oluyor böyle yapınca?

Kocaman bir hiç...

Kalan 364 gün ne yapıyoruz?

Yine kocaman bir hiç.

O zaman unutmak bence daha iyi. 

Şu dudak büktüğümüz Yunanistan'da akaryakıt fiyatlarına bizde yılda 100 kere olan zam yapıldı, onbinler sokaklara döküldü.

Bizde ise her gün ırzımıza geçiliyor, herkes oynaşta...

Tekrarlıyorum, unutalım daha iyi...

Daha beteri yolda, zamanlama abartılmış bile olsa hepsi gerçekleşecek. Bu da kreması olsun konunun:

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/sokak/346789/Omer_Madra_acik_konusuyor__Sakasi_yok__35_yilimiz_kaldi.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.