Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Camı Değiştirmek Ne Zor İşmiş

Ümit Vaysaloğlu

Soru

Arkadaslar bildiginiz uzere aracimin camindaki catlak nedeniyle camimi kaskodan degistirmek istiyorum. Kaskom Anadolu Sigorta. Dun acentami ziyaret ederek bu konu hakkinda bilgi aldim. Dedigine gore Ford servisine gidip cami degistirmelerini istemeliymisim. Ben de bu gun Ankara Tur oto ya giderek bu isi cozmek istedim. Ancak tur oto biz anadolu sig.den gelen cam degisimlerini yapmiyoruz. Ozel cam servislerine gitmelisiniz dedi. Ben de orjinal cam ile degistirmek istedigimi belirttim. Adam o sekilde olacaksa %25 fark odeyecegimi soyledi. Benim kaskocu ise kaskonu bozduracaksin. Masrafin tamamini kasko odeyecek hasarsizligim da almis oldugum hasar koruma paketi sayesinde delinmeyecek seklinde soyledi. Tur oto hic ilgilenmedi bile. Her neyse otokoc a gittik ve durumu izah ettik. Ayni sekilde onlarda %25 pmfarktan falan bahsetti. Kasko acentasinin sahibi otokoc u arayarak bir sahisla gorusmemi sagladi. Tabi fark konusunda gerekirse cikan farki benim odememi soyledi. Kaskodan odemis oldugum farki geri alabilecegimi soyledi. Tamam onu da kabul ettik. Bu sefer de koskoca Ankara da f3 isiticili ve sensorlu cam yok. Ancak pazartesi gunu teslim edebileceklerini soylediler. Bu ise bir cozum var mi? Ya da baska bir oneriniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Cam olmayabiliyor yapılacak birsey yok. %25 olayı ise hasar danışmanının bilgisizliği, dediği doğru ama senin hasarsizlik koruma klozun olduğu icin o farkıda sigortadan alsa bile seni etkilemeyecek bunun farkında değil. Sonuc olarak acente olayı çözmüş makul bir çözüm olarak görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla karışık işler ama acentanın lafıyla hareket etmemeni öneririm. Anadolu sigorta hasar hattını ara onlara danış.Ses kayıt sistemi olduğu için yarın öbür gün böyleydi şöyleydi olmaz.Hasarsızlığın bozulmayacak derlese bozulmaz. O aradaki farkı vereceğiz derlerse verirler. Ama bunu dediğim gibi acentan demesin.

Acentalar kendi kafalarına göre yorum yapabiliyorlar.

Benimde arka tamponumda oluşan hasarda acentam ve yetkili servisler aklımı çok bulandırmıştı.Aradım Aksigorta hasar hattını.Dedim ki böyle böyle. Herşeyi anlattılar bana ne yaparsam ne olacağını.Ses kayıt sistemi olduğu için cayma falanda yapamazlar diye aklıma yatan biçimde yaptırdım.İçim rahatlamıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hani sorununuza çözüm olmuyucaktır ama benimde kaskom anadolu sigorta 1.250 ödüyorum ,kaskodaki arkadaş bana birşey değişiceği zaman ister servisde parça değişikliği yapabileceğimi ister parçayı alıp sanayide anlaşmalı bir ustayada taktırabileceğimi söyledi yani farkdan felan bahsetmedi şayet fark olayı varsa neden en pahalı kasko yu yaptırayim. Bu konuyu açtığınız iyi oldu ben kaskoyla konuşayim böyle birşey varsa 250 lirya ya daha ucuza yapan kasko acentlalar var..

Yaparsınız tabii ama hasarsizlik indirimi sifirlanmis veya düşer.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kaskoyu yaptıralı 1 ay oldu iptal edebilirim , bir acentaya geçerim yani çokda bilgim yok biraz araştırmam lazım . Başka acentalarda aynı hizmeti sunuyor daha ucuza . Zorunlu sigortaya 250 lira verdim başka yerlere sorduğumda 200 lirayı geçmiyordu. Bu zorunluda zaten sabit bir fiyat yok herkez baka fiyat veriyor , araştırmadan hani tanıdık diye sormadan etmeden gittim anadoluya en pahalısıda orasıymış..

Kasko nun bir dünya klozu teminatları var bunlara göre fiyat cok oynuyor. Şirketler arasindada cok oynuyor ama benzer sartlardaki poliçeler arasında uçuk farklar olmaz. Ucuzla pahalı arasındaki fark kaskoya isiniz düşünce belli olur. Anadolu piyasadaki iyi şirketlerden birisi dolayısıyla fiyatıda üst segmentte. Ne satın aldığınızı bilirseniz ileride basınız ağrımaz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Ümit Vaysaloğlu, Ben ön camı kaskodan değiştirdim 1600 lira falan tutar dediler. Fatura 1400 liraydı. Önce cebimden ödedim. Kasko bana kuruşu kuruşuna ödedi. Hem de kasko da yılda bir defa ön cam değişimi ifadesinden dolayı hasarsızlığım bozulmadı.

Ben sigortacıyla beraber gitmiştim servise servisin önerdiği 2 yol var. Birincisi özel cam servisinde değişim, orjinal ısıtmalı cam takmıyorlar o nedenle 2. yolu tercih ettim.

2. yol serviste değişim. Bu yolda yukarda anlattığım gibi Güneş Sigortanın servisle cam anlaşması olmadığı için parayı ben veriyorum. Kasko bana geri veriyor ki 1 ay sonra geldi para. Serviste cama mıcır geldiğini bu nedenle değişmesi gerektiğini orjinal parça takılması için serviste değiştirmek istediğimi kaskoda bulunan yılda bir defa ön cam değişimi klozu nedeniyle hasarsızlığın bozulmaması gerektiğini anlatan bir dilekçe yazdık. Ruhsat fotokopisi poliçe fotokopisini ekledik ve servis bunu sigortaya gönderdi.

Sigortacım bana da bazı sigortalarda cam değişiminde %25 muafiyet olduğunu ve bunun araç sahibinden alındığını söylemişti. Ama Güneşte yoktu. 

Ben değiştirirken de servisin elinde ısıtmalı cam yok ama 2 günde geldi ve takıldı. Servisin elinde ısıtmalı cam olmaması normal sürekli değişen bir parça değil sonuçta.

Ramazan V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus3 lerde piyasada yedek parça sıkıntısı çeken birçok kişiyle karşılaştım forumlarda..Araç çıkalı 3 sene olacak neredeyse.

Her sene, hatta 6 ayda bir yeni gelen araçların donanımı sürekli farklı olduğundan yaşanıyor bu olay. İlk gelenler Start-Stop'luydu mesela onlara uygun akü gerektiğinde tüm Türkiye'de bir tane vardı. Yenilerin bir kısmında ısıtmalı cam yok bildiğim kadarıyla. Servisler de garantisi biten araçlar için hazırda yedek parça bulundurmuyorlar sanırsam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Ümit Vaysaloğlu, Ben ön camı kaskodan değiştirdim 1600 lira falan tutar dediler. Fatura 1400 liraydı. Önce cebimden ödedim. Kasko bana kuruşu kuruşuna ödedi. Hem de kasko da yılda bir defa ön cam değişimi ifadesinden dolayı hasarsızlığım bozulmadı.

Ben sigortacıyla beraber gitmiştim servise servisin önerdiği 2 yol var. Birincisi özel cam servisinde değişim, orjinal ısıtmalı cam takmıyorlar o nedenle 2. yolu tercih ettim.

2. yol serviste değişim. Bu yolda yukarda anlattığım gibi Güneş Sigortanın servisle cam anlaşması olmadığı için parayı ben veriyorum. Kasko bana geri veriyor ki 1 ay sonra geldi para. Serviste cama mıcır geldiğini bu nedenle değişmesi gerektiğini orjinal parça takılması için serviste değiştirmek istediğimi kaskoda bulunan yılda bir defa ön cam değişimi klozu nedeniyle hasarsızlığın bozulmaması gerektiğini anlatan bir dilekçe yazdık. Ruhsat fotokopisi poliçe fotokopisini ekledik ve servis bunu sigortaya gönderdi.

Sigortacım bana da bazı sigortalarda cam değişiminde %25 muafiyet olduğunu ve bunun araç sahibinden alındığını söylemişti. Ama Güneşte yoktu.

Ben değiştirirken de servisin elinde ısıtmalı cam yok ama 2 günde geldi ve takıldı. Servisin elinde ısıtmalı cam olmaması normal sürekli değişen bir parça değil sonuçta.

Arac ilk bir yilinda camin kasko firmasinin ne olduguna bakilmaksizin degistiriyorlar. Ancak ilk yilini dolduran araclar icin bu durum gecerli degil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arac ilk bir yilinda camin kasko firmasinin ne olduguna bakilmaksizin degistiriyorlar. Ancak ilk yilini dolduran araclar icin bu durum gecerli degil.

O ayrıntıyı bilmiyorum fakat ben değiştirdiğim de araç daha 8 aylıktı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O ayrıntıyı bilmiyorum fakat ben değiştirdiğim de araç daha 8 aylıktı.

Bu nedenle sorun yasamamissiniz.

Sorun yasatmayan kasko hangisi var diye sordugumda iki firmayi onerdiler. Birisi f kasko digeriyse allianz. Bu iki firmada kocun firmasi. Yani adamlar olayi cozmusler. Opet ile kaskolari ile heryerden musteriyi baglamislar. Opet almazsan garantin olmaz. Kaskoyu bize yaptirmazsan orjinal cam takamazsin vs seklinde zorluyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaslar bildiginiz uzere aracimin camindaki catlak nedeniyle camimi kaskodan degistirmek istiyorum. Kaskom Anadolu Sigorta. Dun acentami ziyaret ederek bu konu hakkinda bilgi aldim. Dedigine gore Ford servisine gidip cami degistirmelerini istemeliymisim. Ben de bu gun Ankara Tur oto ya giderek bu isi cozmek istedim. Ancak tur oto biz anadolu sig.den gelen cam degisimlerini yapmiyoruz. Ozel cam servislerine gitmelisiniz dedi. Ben de orjinal cam ile degistirmek istedigimi belirttim. Adam o sekilde olacaksa %25 fark odeyecegimi soyledi. Benim kaskocu ise kaskonu bozduracaksin. Masrafin tamamini kasko odeyecek hasarsizligim da almis oldugum hasar koruma paketi sayesinde delinmeyecek seklinde soyledi. Tur oto hic ilgilenmedi bile. Her neyse otokoc a gittik ve durumu izah ettik. Ayni sekilde onlarda %25 pmfarktan falan bahsetti. Kasko acentasinin sahibi otokoc u arayarak bir sahisla gorusmemi sagladi. Tabi fark konusunda gerekirse cikan farki benim odememi soyledi. Kaskodan odemis oldugum farki geri alabilecegimi soyledi. Tamam onu da kabul ettik. Bu sefer de koskoca Ankara da f3 isiticili ve sensorlu cam yok. Ancak pazartesi gunu teslim edebileceklerini soylediler. Bu ise bir cozum var mi? Ya da baska bir oneriniz.

Anlaşılan kaskon "Geniş Kapsamlı Kasko" değil?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bennim yaptirdigim donemde o kavramlar yoktu. Full kasko vardi o donem. Ayrica kaskonun kapsamiyla ilgili bir durum yok. Tamamen servisteki hasar tespitcinin sorun ve sorumsuzlugu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anadolu Sigorta'nın anlaşmalı cam servisi dışındaki cam işlemlerinde hem hasarsizlik koruyup hem muafiyet uygulamayan(hasarsizlik koruma klozu dışında) poliçesi yok.

Tabi anlaşmalı cam serviside ısıtmalı cam takmak zorunda, onun yan sanayisi yoksa orijinalini takmak zorunda.

İscilik olarak bakarsakta bir fark yok çünkü servislerde anlaştıkları cam servisini çağırıp taktiriyor.

İsitmali on cam icin öncelikle anlaşmalı cam Servisi'ne uğrayıp bilgi almakta fayda var bu yüzden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anadolu Sigorta'nın anlaşmalı cam servisi dışındaki cam işlemlerinde hem hasarsizlik koruyup hem muafiyet uygulamayan(hasarsizlik koruma klozu dışında) poliçesi yok.

Tabi anlaşmalı cam serviside ısıtmalı cam takmak zorunda, onun yan sanayisi yoksa orijinalini takmak zorunda.

İscilik olarak bakarsakta bir fark yok çünkü servislerde anlaştıkları cam servisini çağırıp taktiriyor.

İsitmali on cam icin öncelikle anlaşmalı cam Servisi'ne uğrayıp bilgi almakta fayda var bu yüzden.

Senin de belirttigin gibi kaskoyu bozuyor ancak hasarsizlik koruma klozundan faydalaniyorum.

Anlasmali cam servisi cami takiyor ancak orjinal degil. Yani isitmasi falan var galiba ama calismamasi ya da bazilarinin calismamasi halinde ben ne yapacagim. Cami degistir desem onu yapmaz, tamir et desem onu yapmaz. Bu nedenle yetkili serviste orjinal cam ile dwgistirmek istedim.

Kasko isini tam olarak cozmussun galiba Ozan. Tebrik ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Senin de belirttigin gibi kaskoyu bozuyor ancak hasarsizlik koruma klozundan faydalaniyorum.

Anlasmali cam servisi cami takiyor ancak orjinal degil. Yani isitmasi falan var galiba ama calismamasi ya da bazilarinin calismamasi halinde ben ne yapacagim. Cami degistir desem onu yapmaz, tamir et desem onu yapmaz. Bu nedenle yetkili serviste orjinal cam ile dwgistirmek istedim.

Kasko isini tam olarak cozmussun galiba Ozan. Tebrik ederim.

Eğer ısıtmalı yan sanayi yoksa diye dedim, varsa ve onu takicaklarsa isim olmaz tabi. Orjinal dışında birsey taktirmam.

Kendi capimda bilgiliyim sigorta işlerinde ama kaynağı tecrübe malesef :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.