Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Korkutmak Da Iyi Değilmiş :)

Emre V.

Önerilen Mesajlar

Sinyal verildiği an sellektör atmayı bırakıyorum  ben. Sinyal vermezse beni görüp görmediğini nasıl anlayabilirim?

Trafikte bolca bulunan, dikiz aynası nedir bilmeyen, "yol boş sağa geçeyim" demeyen insanlardan biri olmadığını nereden bilebilirim?

10-15 saniye beklemekten bir şey kaybedilmez...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

psikolojik değerlendirme genellikle iki temel psikolojik değerlendirmeyi kapsamaktadır: sürücülük yeteneklerinin trafik psikolojisi açısından değerlendirilmesi ve trafiğe ilişkin sürücülük tutumlarının ve kişiliğinin trafik psikolojisi açısından değerlendirilmesi. 

İlkinden geçerim, ikincisinden kesin çakarım, ama torpil kullanırım!!

Sinyal verildiği an sellektör atmayı bırakıyorum  ben. Sinyal vermezse beni görüp görmediğini nasıl anlayabilirim?

Trafikte bolca bulunan, dikiz aynası nedir bilmeyen, "yol boş sağa geçeyim" demeyen insanlardan biri olmadığını nereden bilebilirim?

1. Nazikçe yaklaşıyorum, bir süre arkasında yakın denilebilecek mesafeden seyir halinde oluyorum,

2. tepki vermezse sol sinyali yakıyorum,

3. gene tepki vermezse selektör yapıyorum,

4. gene tepki vermezse duyulabilecek kadar kornaya dokunuyorum,

5. gene tepki vermezse sağdan geçiyorum.

İşim aceleyse doğrudan 5.basamağa atlıyorum.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10-15 saniye beklemekten bir şey kaybedilmez...

Sizinle bu konuşmaları yapmam mantıklı değil. İkimiz içinde gereksiz bir polemik haline dönüşecek.

"Yol boşsa boş olan sağdaki şeride geçmek de bir şey kaybettirmez" demem kimseye bir şey katmayacak ancak 10-15 saniyenin trafikte kabul edilebilir bir zaman dilimi olduğunu düşünmüyorum. Ben yediğim ikinci sellektörden hatta çoğu zaman sellektör yemeden önce sağ sinyalimi vererek bulduğum ilk boşluğa gireceğimi belirtiyorum.

Diğer bir problem de görseler bile, benim girip çıkabileceğim sağdaki boşluklara girmek yerine hızlanmayı tercih edenler.

Ben trafikte yeterince sabırlı olmadığımı kabul ediyorum da insanların yapmaları gereken basit şeyleri yapmamaları sonucu kaybettiğim zaman bana çok mantıksız geldiğinden kendimce alternatiflere yöneliyorum. Sabra kavuşsam da bu devam eder muhtemelen.

Sağ iki şerit boşken soldan giden adam benim gözümde iyi veya yeterli bir sürücü değildir. Yetersiz sürücüleri eğitme çabaları benim işim değil. Geçer giderim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sellektör yemeden önce sağ sinyalimi vererek bulduğum ilk boşluğa gireceğimi belirtiyorum.

Arkamdan benden hızlı gelen biri varsa, ki genelde nadiren de olsa oluyor, herhangi bir uyarı yapmasına gerek olmadan sağa geçerim, çünkü arkamdaki trafiği sürekli izlerim.  

Bu davranışım fren yapmamı gerektirecekse arkadaki aracın hızına göre karar veririm, eğer hız farkımız çoksa girer ve fren yapar tekrar çıkarım, az ise hızlanır öndekini geçer ve ilk uygun boşluğa girerim.

Arkamdaki aracın hız sınırını ihlal ediyor olması da bu şekilde davranmamı engellemez.

İnsana saygı bunu gerektirir.

Bunu yaparken de bana da aynı şekilde davranılmasını arzularım ve genelde arzularım karşılıksız kalır.  :wacko:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlkinden geçerim, ikincisinden kesin çakarım, ama torpil kullanırım!!

1. Nazikçe yaklaşıyorum, bir süre arkasında yakın denilebilecek mesafeden seyir halinde oluyorum,

2. tepki vermezse sol sinyali yakıyorum,

3. gene tepki vermezse selektör yapıyorum,

4. gene tepki vermezse duyulabilecek kadar kornaya dokunuyorum,

5. gene tepki vermezse sağdan geçiyorum.

İşim aceleyse doğrudan 5.basamağa atlıyorum.  :)

Bugüne kadar 1 kez yaptığım bir şey var bunlara ek olarak, bütün çabalarıma rağmen yol vermeyen ve en sağ şerit hızında en sol şeritten giden aracın önüne geçtikten sonra onun gibi yavaş gittim. Arkadaş bana sellektör yapmaya başlayınca keyfim yerine geldi :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben sol şeriti işgal edenlere veya araç geçmek istiyipde yavaş yavaş gidenlere ;

1. tabiri caise dibine kadar tampon tampona yanaşır bir kaç kez selektör yaparım

2. duyacağı kadar korna basarım.

3. gene tepki vermiyorsa sağından geçer giderim , + extra olarak gıcıklığa bağlamışsam 

4. onun beni tekrar geçmesini sağlayana kadar frene basıp onu daha da yavaşlatırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu falan neyse de su isiklarda beklerken kirmizi sonup daha sari henuz yanmisken kirnaya basan ... lar var ya, iste onlari yeniden kirmizi isik yanincaya kadar bekleyip cekip gidesim geliyor. Onun haricinde Kastamonu da yol verecek ikinci bir serit olmadigindan konudaki sellektor olaylari falan pek olmaz :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu falan neyse de su isiklarda beklerken kirmizi sonup daha sari henuz yanmisken kirnaya basan ... lar var ya, iste onlari yeniden kirmizi isik yanincaya kadar bekleyip cekip gidesim geliyor. Onun haricinde Kastamonu da yol verecek ikinci bir serit olmadigindan konudaki sellektor olaylari falan pek olmaz :D

Daha yeşil yanmadan kornaya basanlar apayrı zaten. :) Len uçacan mı üstümden? Arabanızda Haydar bulunsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.