Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kasko Için Neler Tavsiye Edersiniz

Önerilen Mesajlar

Ödenecek bedelin miktarı kadar kapsadığı hizmetleri de kıyaslamak lazım.

Ayrıca sigortanın geri ödeme sürecinde müşteri taleplerini karşılamadaki titizliği önemli.

Sigortayı yaptırdığınız bayinin genel merkezle iyi ilişkiler içinde olması ve kaza sonrasında sizin haklarınızı savunmaya gayret etmesi lazım.

Sürecin basit bir parayı öde güvenceyi al olmadığını acı bir şekilde bazen ilk kazanızdan sonra öğreniyor ve yanlış yerden tasarruf ettiğini anlıyorsunuz.

Ben yıllardır Allianz'dan alıyorum ev, araba ve meslek sigortalarını.

Ucuz olmayabilir (ki buna karar verebilmek için birebir karşılaştırmak lazım, üstün körü yorumlar eksik oluyor), ama hizmet açısından 10 numara. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kaskolarda bilmediğimiz bir çok ayrıntı var, bunları, üşenmeyip iyi incelemek ya da çok güvendiğiniz bir sigortacıya teslim olmanız lazım, 

olası bir hasarda gideceğiniz servisin o sigorta şirketi ile anlaşması olması önemli

çarpıcı olur diye bir örnek vereyim daha yeni 2004 model dizel albea araba aldım, edinme değeri 16750 tl, kasko ücreti bir çok firmadan 1350 tl civarı çıkıyordu, tek bir maddede değişiklik yaparak, (orjinal parça ile özel serviste tamirat) miktarı 600 tl civarına çektik, 

fiyat ucuzluyorsa birtakım eksiklikler olma ihtimali fazladır....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim pert ücretini 1 hafta gibi bir sürede ödediler, Groupama çok ciddi firma ayrıca herkeste olmayan sıfır araç klozu var ve 3 yıl süreli bu klozu devam ettiriyorlar. Tavsiye ederim, her aradığınızda muhakkak bir muhattap bulabiliyorsunuz ki benim Sigortacım halletti herşeyi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Yakın bir arkadaşım sigortacı, axa'dan fiyat aldım bugün en üst olanı hangisiyse ondan yaptı işte, maddi bedeni ödeme de 80 bin lira. Fiyat 999 lira çıkardı.

Ama arabayı aldığım bayi, F Kasko yapacaklarını söyledi, hem  kasko hem servis aynı yer olduğu için daha iyi olur ama tercih sizin dedi, daha yaptırmadım, F Kasko hakkında bilgisi olan var mıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla ben bu gun yaptirdim.

Aksigorta.

Kasko 1370 tl. 20-60-20 verdim falan dedi. Bu degerleri ben az buldum biraz ama sigorta oduyor falan dedi. Tanidikti cok ustelemedim. Tam detaylarini hatirlamiyorum su an. Orjinal parca, servis, hasarsizlik koruma klozlari falan var iste. Rabbim kullanmaya gerek duydurmasin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

Kasko yaptıracak olursanız, AK,Allianz,Zurich,Axa,Ergo,Yapı Kredi,Sompo Japan,Neova Şirketlerini en başta öneririm. Groupama dan iyi paranızı kurtarabilmişsiniz diyebilirim. Anadoluda aynı şekilde. Bizde Euro sigortanında acentesi var. Maalesef bi tane kasko yapmıyorum. 200 daha fazla çıkıyor mantıklı ol diyince kabul ediyorlar. Kimiside kredi çektiklerinden mecburiyetten yaptırıyor. Eurodan yaparım ama bi ödememesizlik yaparsa karışmam dediğimiz oluyor. Şuanda lider en güzel şirket Zurich Help Point. Ha fiyatlarına gelince şuaralar yüksek. Benim aracımın kaskosu 1250ydi akta. Bitecek kendime yeni bi teklif hazırladım şuanda. 1950 tl zurich verdi. Ama AKdan daha iyi bi şirket sonuçta. Fiyat dahi istersenizde yardımcı olurum. Kasko Trafik Koltuk. Ayrıca genişletilmiş kasko başlığında değil. Kasko genel olarak şu şekilde. Deprem sel terör kaza hali çekme çekilme mini onarım biri gelse çarpsa pert olacak şekilde yine öder. Extra genişletilmiş kaskoya aracınıza extra yaptıklarınız işletilir. Kimi sigortacı bu standart paketin başlığında genişletilmiş kasko yazdığından müşteriye full paket kaskoyu standart parasına yaptım ayağın alışsın gibi kelimelerde kullanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dun araci aldigimiz bayiden aradilar kasko icin..

Arayan hanimefendi Grupama'yi epey ovdu, teminatlarin yuksek oldugunu, orj cam gibi klozlarinin oldugunu, fiyatinin da uygun oldugundan bahsetti.

Acikcasi celiskide kaldim.

Fiyat farkı var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arayan hanimefendi Grupama'yi epey ovdu, teminatlarin yuksek oldugunu, orj cam gibi klozlarinin oldugunu, fiyatinin da uygun oldugundan bahsetti.

Abi ben hep acentenin en az şirket kadar önemli olduğunu savunurum, eğer acente iyiyse gerektiğinde ne yapar eder senin hakkını korur şirkete karşı. O yüzden bayiye güveniyorsan ve grupama hakkında uçuk şikayetler yoksa değerlendirebilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alperenim benimde aralığın ilk haftası yenilecek, bu sebeple bu ay bakıma gittiğimde sigorta bölümüne de uğradım, onlar da uygun fiyatılı bir kaç firma önerdiler ama açıkcası ben yine eskisine devam edeceğim... Gerekçem de biraz uygun olsun derken başka uygunsuz !! süprizlere karşılaşırım kaygısı.. Yoksa anlatılanları dinlesen hepsi aynı fiyat uygunmuş.. ???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyat farkı var mı?

En yakınıyla 100, en pahalısıyla 400 tl kadar fark var.

Abi ben hep acentenin en az şirket kadar önemli olduğunu savunurum, eğer acente iyiyse gerektiğinde ne yapar eder senin hakkını korur şirkete karşı. O yüzden bayiye güveniyorsan ve grupama hakkında uçuk şikayetler yoksa değerlendirebilirsin.

Kesinlikle katılıyorum. Acente, Tan Oto'nun garanti bölümü, nasıllardır bilemiyorum, işim düşmediği için bir fikrim de yok..

Alperenim benimde aralığın ilk haftası yenilecek, bu sebeple bu ay bakıma gittiğimde sigorta bölümüne de uğradım, onlar da uygun fiyatılı bir kaç firma önerdiler ama açıkcası ben yine eskisine devam edeceğim... Gerekçem de biraz uygun olsun derken başka uygunsuz !! süprizlere karşılaşırım kaygısı.. Yoksa anlatılanları dinlesen hepsi aynı fiyat uygunmuş.. ???

Walla ben de çelişkide kaldım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servis acentesi nasıl olur bilemiyorum. Tamamen desteksiz düşüncem, biraz daha tok satıcı modunda olabilecekleri yönünde.

Benim kaskoyu da servis kendisi yaptı, hem acente hem servis arasında uğraşmaktan iyidir bence, direk servise gideceğim için her şeyi kendileri ayarlarlar.

Ben de Ali Fatih Bey gibi düşünüyorum..

Sanırım yine Axa'dan devam edeceğim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

insanlar kendilerinden çok arabalarını seviyor olsaki ; bireysel özel sağlık sigortası yerine ; arablarına özel sigorta (kasko) yaptırırlar  ...  herkezin arabasında özel kasko var ama kişisel özel sağlık sigortaları yok :) böyle bakınca tuhaf geliyor bana :)

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.