Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Otomatik Park Sistemi Fiyaskosu!!

hüseyin ipek

Soru

Fiyasko diye başladım hakikaten de fiyasko bu.Dün abim ve iki arkadaş bir yerlerde oturup bişeyler içelim amacıyla atladık gittik iş park etmeye gelince arkadaşın birisi ''bunlar kendi kendine park ediyomuş doğru mu ''diyince evet dedim baktım trafik fln yok uygun bir yerde var bu iş için tamam dedim deneyelim .Ekrandan komutları takip ediyorum uygun yer bulundu, ileri gidin, geri gidin geri viteste geriye doğru usul usul gaz veriyorum tabi gözüm sadece ekranda hala geriye gidin komutu var birden küüüüüttt diye bir sesle kendime geldim.Şoke oldum desem yeridir arkadaki araca vurmuşum Allahtan yavaştım iki araçta da bi sorun yok.Ben vuruğa kırığa değil oto park asistanına takıldım kaldım.Araçta sadece ben olsam diyecem ki belki hata bende ama 4 kişi de aynı şeyi söyledi geri gidin yazıyordu vurana kadar dedi ve abim finalde bombayı patlattı '' şimdi  ben bu aracın esp sine tcs sine hepsini geç hava yastığına nasıl güvenicem ?''dedi acı acı gülmek dışında bir tepki veremedim.

Yalnız dün akşam başıma gelen bu olay bana şunu öğretti:

''hiç bir donanıma güvenme''

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Hep yazılıyor donanımlara güvenip riske girmeyin diye.

Ancak burada kullanıcı kaynaklı bir yanlış kullanım yok yazdıklarınıza göre.

Bence bu şikayetle en kısa sürede sevise başvurun.

Sistemde bir arıza olduğu aşikar.

İlgilenmezlerse merkeze de bildirin.

Bu tür sistemler yüzdeyüz güvenilir olmasalar bile hasara neden olabilecek bir çalışma bozukluğundan hem haberdar olmaları lazım hem de arızayı gidermeleri. Ayrıca hukuki yönünü bilmemem ama bu kadar reklamı yapılan bir sistemin çalışmasındaki hatadan kaynaklanan bir hasarı da tazmin etmeleri gerekir.

Düzeltme: İlerleyen mesajlarda sistemin eksik kullanımına yönelik açıklamalar bulunduğundan yazdıklarım geçerliliğini yitirmiştir.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracinizda park sensoeu var mi?

var ön arka sensörler var..Ya herşey bir anda olup bitti park sensörü fasılalı çalışıyordu hala ekranda geriye gidin uyarısı vardı saniye içinde diyim sürekli uarı verdi ki onu dikkate alsam bile durumu kurtaramazdım kaldı ki ekranda hala geriye gidin yazısı vardı.Dünden beri düşünüyorum çözemedim durumu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Vuu bu soruyu görmemiş olayım.

Sayın Hüseyin ipek,

Otomatik park sistemi fren yapmıyor denemeden önce kullanım klavuzunu okuyun birde :)

Kolay gelsin

Daha önce bikaç kez denedim sorun olmamıştı.Fren yapmadığını biliyorum ama ekrandan uyarı da veriyordu ben vurana kadar nasıl olurda geriye gidin yazar hala onu çözemedim ben...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkaya yaklaşma esnasında sesli uyarı sistemi yok mu?

Önce kesik kesik sonra devamlı düdük sesi.

Araba gürültülü olup onu duymamış olabilir misiniz?

Eğer öyleyse kullanım hatası var demektir.

Düzeltme: önceki mesajda sesi duymuş ama görsel teyid beklediğinizi yazmışsıız, göze değil kulağa öncelik vereceğiz demekki!

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hep yazılıyor donanımlara güvenip riske girmeyin diye.

Ancak burada kullanıcı kaynaklı bir yanlış kullanım yok yazdıklarınıza göre.

Bence bu şikayetle en kısa sürede sevise başvurun.

Sistemde bir arıza olduğu aşikar.

İlgilenmezlerse merkeze de bildirin.

Bu tür sistemler yüzdeyüz güvenilir olmasalar bile hasara neden olabilecek bir çalışma bozukluğundan hem haberdar olmaları lazım hem de arızayı gidermeleri. Ayrıca hukuki yönünü bilmemem ama bu kadar reklamı yapılan bir sistemin çalışmasındaki hatadan kaynaklanan bir hasarı da tazmin etmeleri gerekir.

Abi emin olmak için kamera yerleştirip zararsız bir düzenekte bunu ispatlamam gerekli..Birde burada bi tanıdık daha focus almıştı aynı donanımda bu olay başıma gelmeden önce arkadaşlardan birisi onun da bu sistemi denerken vurduğunu söyledi.Sonradan denk geldi konuştum hafif bir vurma abartılacak bişey değil belkide bendendir hata felan dedi benimkini aldı hızlı bir şekilde park etmişti.Dünki olayda kendim olsam ben belki hata yaptım diycem ama 4 kişide ekrana odaklanmışken paat diye vurduk gerideki adama..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkaya yaklaşma esnasında sesli uyarı sistemi yok mu?

Önce kesik kesik sonra devamlı düdük sesi.

Araba gürültülü olup onu duymamış olabilir misiniz?

Eğer öyleyse kullanım hatası var demektir.

Açıkcası arka park sensörünü önemsemedim.Normalde devamlı ses gelince bir miktar daha boşluk kalıyordu.Kendim park ederken uzun çalmaya başladığınında çok az bir miktar daha gidiyodum ve hiç bir sıkıntı yaşamadım çünkü inip baya denemesini yapmıştım önceden.Bu yüzden sadece ve sadece ekrana odaklanmıştım.Hem hadi park sensörü uzun çaldı ekranın geriye gidin demesi ne anlama geliyor?Burda da bir hata yok mu?

Tabii araba sana gıcık gidiyor da olabilir.

işte asıl neden bu  :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Açıkcası arka park sensörünü önemsemedim.Normalde devamlı ses gelince bir miktar daha boşluk kalıyordu.Kendim park ederken uzun çalmaya başladığınında çok az bir miktar daha gidiyodum ve hiç bir sıkıntı yaşamadım çünkü inip baya denemesini yapmıştım önceden.Bu yüzden sadece ve sadece ekrana odaklanmıştım.Hem hadi park sensörü uzun çaldı ekranın geriye gidin demesi ne anlama geliyor?Burda da bir hata yok mu?

işte asıl neden bu  :)

Bunu Ford'un yazılımcıları ile tartışmak lazım.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Biz buluşmalarda vs hep test ettik bireysel olarak da ediyoruz. Tabiki sensöre güvenmemek lazım ama henüz birebir bu tür hataya ben şahit olmadım. (EKLEME: Ekrana sadece buldu yazısı için bakıyorum gerisi için etrafa ve sensöre siz sadece ekrana bakarak zaten hata yapıyorsunuz)

Park sensörünü önemsemezseniz ne anlamı kaldı ki ? 

Görüntünün geç gelebilmesi olası bir hata. 

Hatırlatmadır: 

post-1-0-12491000-1376127005_thumb.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bunu Ford'un yazılımcıları ile tartışmak lazım.

Cem abi ben bu tür şeyler için servislerle yüzgöz olmayı pek istemiyorum...Aslında burada bile paylaşırken çok düşündüm ama diğer arkadaşlar benzer bir vakayı yaşamasın diye paylaşma yönünde karar kıldım..Zaten bu sistemi sık kullanan birisi değilim.Ancak dün baya bir şok yaşamıştım açıkcası

Biz buluşmalarda vs hep test ettik bireysel olarak da ediyoruz. Tabiki sensöre güvenmemek lazım ama henüz birebir bu tür hataya ben şahit olmadım. 

Park sensörünü önemsemezseniz ne anlamı kaldı ki ? 

Görüntünün geç gelebilmesi olası bir hata. 

Hatırlatmadır: 

attachicon.gifOtomatik park.png

Onu kabul ediyorum park sensörünü önemsememiş olabilirim.Ancak bundan da emin değilim çünkü sensörde fasılalı ikaz veriyordu .Yani sensörün sürekli ikaza geçmesi ,vurmam ve ekranın ileriye sürün komutu çok ama çok az bir zaman dilimi içersinde oldu 1 saniye bile değil belki..Sensör konusunda dediğim gibi emin değilim hadi devamlı ikaz verdi ben dikkate almadım diyelim ekranda geriye sürün komutu hala gözümün önünde.O zaman bu durum ciddi bir yazılım hatasını beraberinde getirmiyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.