Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2012 Yeni C-Max Ön Konsol Hatasi

Murathan Özdemir

Soru

arkadaşlar eniştemin aracı 2012 c-max araçda ön konsolda hata var "radyo,cd dvd player ,sync" çalışmıyor el kitepçığını inceleyerek şemadan sigorta bulunup değişirildi çalışmadı.

daha öncede aynı hata olup forda gösterilip aracın röntgeni çekildi yine hata bulunamadı

oto elektrikçisine gidilip yine sigorta 15 lik le değişti ve çalıştı ama işte şuan o çalışanda gitti sinopdayız sizce sigorta haricinde bir arızası olma olasılığı nedir eğer kısa devre varsa ford nasıl bulamadı ??

acil  cevaplarınızı bekliyorz iyi günler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ön konsol hatası değil yani bu. Radyo dvd vs çalışmama hatası herneyse burada benzer konu var. Çözümünü sizler bulacaksınız maalesef ki büyük ihtimal ünite bozuk olur. O ford bulamazsa başka ford'a uğrayın en kötü mail atın ilgilensinler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Birşeyin sigortası atıyorsa muhtemelen sorun sigortada değildir. Sigortanın atması gerekiyordur ve atıyordur. Önemli olan sigortayı attıracak etkeni bulup düzeltmek, sigortayı değiştirmek veya daha yüksek amperli sigorta takmak değil. Hatta sorunlu haldeyken sigortayı yüksek amperli sigorta ile değiştirirseniz daha büyük zararlar açabilirsiniz. Örneğin elektrik tesisatını yakmak gibi.

Sorunu bulup düzelttirmeden sigortalarınıza siz müdehale etmeyin, servis haricinde müdehale ettirmeyin. Serviste uğraşsın bulsunlar işleri ne.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2012 c max te sync mi varmış?

2013 bilgiyi yanlış vermişim araç daha 3500 km'de

Birşeyin sigortası atıyorsa muhtemelen sorun sigortada değildir. Sigortanın atması gerekiyordur ve atıyordur. Önemli olan sigortayı attıracak etkeni bulup düzeltmek, sigortayı değiştirmek veya daha yüksek amperli sigorta takmak değil. Hatta sorunlu haldeyken sigortayı yüksek amperli sigorta ile değiştirirseniz daha büyük zararlar açabilirsiniz. Örneğin elektrik tesisatını yakmak gibi.

Sorunu bulup düzelttirmeden sigortalarınıza siz müdehale etmeyin, servis haricinde müdehale ettirmeyin. Serviste uğraşsın bulsunlar işleri ne.

Ankarada servisin cevabı "bir daha olursa getirin bakalım" olmuş şuan bayram dolayısıyla memleketdeyiz =) medeniyete biraz uzak, burda bir oto elektrikcisine gittik sigortayı değiştirdi bu sefer çalıştı.

Burdaki ustanın demesiyle daha öncede böyle bir durumla karşılaşmış cd koyma yerinden herhangi bir metal para atılıp atılmadığını sordu. bu gibi durmlarda sürekli atıyormuş sigorta 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benimde Bluetooth aux USB sesli komut çalışmıyordu servise gittim bilgisayara bağladılar, kendini korumaya almış, hatayı ayıkladılar düzeldi fakat ön konsoldan hala bızzzzzzzz diye bir ses geliyor ve durmuyor bu ses, biraz önce aracı sitenin kapalı otoparkına parkettim 10 dk sonra komşum aradı teybin çalışıyor diye, Buda enteresan değilmi? Kontak kapanınca teyp çalışır mı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benimde Bluetooth aux USB sesli komut çalışmıyordu servise gittim bilgisayara bağladılar, kendini korumaya almış, hatayı ayıkladılar düzeldi fakat ön konsoldan hala bızzzzzzzz diye bir ses geliyor ve durmuyor bu ses, biraz önce aracı sitenin kapalı otoparkına parkettim 10 dk sonra komşum aradı teybin çalışıyor diye, Buda enteresan değilmi? Kontak kapanınca teyp çalışır mı?

Kontağı kapattıktan sonra kendinizdeki kapama alışkanlığı ile basmış olabilir misiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kontak kapandığında sinyal üniteye gider ve açıksa kapatır. Ya Yakup'un dediği gibi alışkanlıktan yada o sinyal gitmiyor teybe :)

O sinyal dediğimde kontak açıkken bir kablo ile teybe akım veriliyor.Kontak kapalı iken o akım kesiliyor. Eski araçlarda böyleydi. O kabloyu iptal edip kablosuz bir bağlantı yapacaklarını zannetmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar benim 2011 c-max titanium var aracımda kolçak altında aux var üstünde sony müzik sistemi var usb yok sony üstünde telefon tuşları mevcut ama onlara bastığımda audio muted diye ibare çıkıyor ben telefonumu tanıtamıyorum yardımcı olurmusunuz.Kurban bayramınızda mübarek olsun,selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar benim 2011 c-max titanium var aracımda kolçak altında aux var üstünde sony müzik sistemi var usb yok sony üstünde telefon tuşları mevcut ama onlara bastığımda audio muted diye ibare çıkıyor ben telefonumu tanıtamıyorum yardımcı olurmusunuz.Kurban bayramınızda mübarek olsun,selamlar

Telefon tuşuna basıyorsanız ve mute ye geçiyorsa sizin aracınızda bluetooth yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.