Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'ünüz Hangi Donanım Seviyesinde ?

Murat Arık

Ford Focus MK III Donanım Anketi  

255 üye oy kullandı

1. 1. Tercih ettiğiniz donanım seviyesi nedir ?

• Comfort
      0
    • Trend
      9
    • Trend X
      39
    • Style (eski yeni hepsi)
      69
    • Titanium
      116

Önerilen Mesajlar

Türkiye'de bu zor malesef abi. Hem bekleme süreci uzun, hem de çoğu firma sipariş üzerine araç alma işini çok zor ile imkansız arasında yapıyor.

BMW bu konuda başarılı. Kota hakkı olan her araç için en ince detayına kadar sipariş verilebiliyor.

Ford'da böyle bir şey olsa herkes Bi-Xenon seçer muhtemelen :)

Haklısın. Olsaydı iyi olurdu ama Focus un fiyatı da ( şu anki reel piyasa üzerinden söylüyorum) 120 bin tl den aşağı satılmazdı. Bugün siparişini verdiğin arabayı da artık 6-7 ay sonra alırdın. Focus u tercih etmemin sebepleri arasında en ön planda yer alan artılarından biriydi. Gittim parasını verdim 15 gün içinde arabamı aldım. Ama şöyle ama böyle işin diğer kısımlarına girip konu dağılsın istemiyorum. Biz biraz gösteriş meraklısı insanlarız. BMW 3 kasayı ben de beğeniyorum ama günümüz koşullarında Focus u tercih ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haklısın. Olsaydı iyi olurdu ama Focus un fiyatı da ( şu anki reel piyasa üzerinden söylüyorum) 120 bin tl den aşağı satılmazdı. Bugün siparişini verdiğin arabayı da artık 6-7 ay sonra alırdın. Focus u tercih etmemin sebepleri arasında en ön planda yer alan artılarından biriydi. Gittim parasını verdim 15 gün içinde arabamı aldım. Ama şöyle ama böyle işin diğer kısımlarına girip konu dağılsın istemiyorum. Biz biraz gösteriş meraklısı insanlarız. BMW 3 kasayı ben de beğeniyorum ama günümüz koşullarında Focus u tercih ederim. 

Focus'un fiyatı niye özel sipariş olunca o kadar artsın ki abicim. Zaten siparişi Türkiye'de Otosan veriyor belirleyerek. Süreç aynı süreç, yurt dışı fabrikaları zaten her arabayı tek tek belirtilen özelliklere göre üretiyorlar diye biliyorum ben.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus'un fiyatı niye özel sipariş olunca o kadar artsın ki abicim. Zaten siparişi Türkiye'de Otosan veriyor belirleyerek. Süreç aynı süreç, yurt dışı fabrikaları zaten her arabayı tek tek belirtilen özelliklere göre üretiyorlar diye biliyorum ben.

Artar tabiki tek tek üretiliyor ama üretmeden önce de belirli siparişler aylar öncesinde yapılıyor.. Yani fix ürettiriyorlar satılmadan/istenmeden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Artar tabiki tek tek üretiliyor ama üretmeden önce de belirli siparişler aylar öncesinde yapılıyor.. Yani fix ürettiriyorlar satılmadan/istenmeden

Satılmadan istenmeden fix ürettiriyorlar derken ne kast ettin tam anlamadım.

Siparişler taibki aylar öncesinden veriliyor da zaten her 4-6 ayda bir parti parti araç gelmiyor mu, en azından bu dönemlere denk gelecek insanlara sunulabilir bu seçenek bence.

Benim tam olarak istediğim gibi civatasına kadar özelleştiremek baya zor iş de normal paketler üzerine eklemeler yapılması konfigüratörlerdeki gibi maddi ekstra bir külfet teorik olarak getirmemeli. Hadi getirdi bunun 5-10 milyar olması çok saçma olur bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Satılmadan istenmeden fix ürettiriyorlar derken ne kast ettin tam anlamadım.

Siparişler taibki aylar öncesinden veriliyor da zaten her 4-6 ayda bir parti parti araç gelmiyor mu, en azından bu dönemlere denk gelecek insanlara sunulabilir bu seçenek bence.

Benim tam olarak istediğim gibi civatasına kadar özelleştiremek baya zor iş de normal paketler üzerine eklemeler yapılması konfigüratörlerdeki gibi maddi ekstra bir külfet teorik olarak getirmemeli. Hadi getirdi bunun 5-10 milyar olması çok saçma olur bence.

İlk cümlemi anlatmam için şöyle düşün bir yeni model çıkacak o da makyajlı focus olsun o araç satışa çıkana kadar asla kimse bilemiyor değil mi ne zaman ve ne şekilde geleceği ee şimdi ford talep toplayıp mı üretecek yoksa aylar öncesinden paketler belirlenip opsiyonlar belirlenip üretim başlıyor. Bu böyle devam ediyor ondan sonra bayilerin sisteminde direk fabrikaya ulaşan istek formu var ama bunlarda hep kalıp yani şunu çıkar şunu ekle diyemiyorsun

Mertcan değer konusunda ise çok uçmaya gerek yok bir model belirle avrupa'da benzer fiyatlı olsun biri premium olsun biri standart araç olsun yani ford olsun. 

Ama orada fordun en dolusunu seç (türkiye'ye uygun) onu baz alarak git sonra premium'u belirle sonra  gel buraya bir focusun full fiyatına bak birde premium fiyatına bak aradaki farkı hesapla birde avrupadaki fark'a bak türkiye'de uçmuş olacağını göreceğiz hem satışın az olması hemde ülke faktörü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Yandan çekim yok mu? Kapıda orjinal kromaj varsa Titanium + Park paket olabilir sonra eklemeler yapmıştır veya kromaj yoksa style artı ekleme yapmıştır

Ön panjurda petekler yoksa spor paketi yoktur büyük ihtimal..Bu foto yetersiz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sahibini görebilsem kendisine soracam. evlerimiz yan yana ama bi türlü karşılaşmak nasip olmadı. sizce bu focus hangi model? attachicon.gifuploadfromtaptalk1393241172206.jpg

birde sahibi kulüpten bir arkadaş mı acaba.

Önden bir resim alsak iyi olurdu spor paket ama

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana park sensörü orijinal geldi.. Kalın etrafı birde yolun sağ kısmı aşırı geniş tutup da aynayı kapatacağını sanmam Manuel olarak yani park package var gibi sankim :P

tekrar baktımda, haklısın :) titanium + plus yada smart

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.