Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yokuş Aşağı Inerken Boşa Yakıt Tüketmeyin !

O. Fatih Yurter

Önerilen Mesajlar

yeni araçların çoğunda kuru şanzıman bulunduğundan dolayı N moduna almak gibi bir haya yapmayın. kuru şanzıman araçlarda çark sistemi yoktur. bıçaklı sistem vardır. yok az yaksın yok N modunda dursun vs gibi bir hataya düşmeyin. bıçakların 1 tane kırıldığında şanzıman komple çöpe gidiyor. birde focusların otomatikleri Powershift olduğundan dolayı dikkat etmeniz gerek ki konu manualler içindir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Işıklarda N'ye alıp frene basın.

O zaman yağlamaya devam ediyor mu bende öyle yapıyorum yalnız iletim yanlış anlaşılmız tabiki hareket halindeyken hiç bir otm. şanzıman boşa atılmaz bende atmıyorum zaten, ben uzun trafik ışıklarında tam olarak durduktan sonra devir sati en dibe indikten sonra n ye alıyorum bu güne dek kimle konuştuysam bu konuda net bir fikra ulaşamadım, hareket halindeyken sakın ola otm n ye almayın nur topu gibi şanzımanı yan koltuğa alırsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik vites hareket halinde "N" ye alınmaz. Net.

Peki hocam benim yaptığımın bir zararı var mı bazıları diyor ki sen o sırada boşa aldın araba hareketsiz şanzıman içi yağlanma durur bu nedenle de boşa alma demekteler. Doğru mu bu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki hocam benim yaptığımın bir zararı var mı bazıları diyor ki sen o sırada boşa aldın araba hareketsiz şanzıman içi yağlanma durur bu nedenle de boşa alma demekteler. Doğru mu bu?

Aynen öyle otomatik vitesler için konuşuyorum :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatikte N ye alınca yağlama kesilir. Fakat şanzımana yük binmeyeceği için zararı olmaz :yeah:

Len alınmaz derken çekilemez demedim, çekilmemeli diyorum :) yoksa bende renk olsun diye atıyorum N'ye ama çok kısa süre sırf elim oynaması için :)

Abi ne adamsın yaa. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Len alınmaz derken çekilemez demedim, çekilmemeli diyorum :) yoksa bende renk olsun diye atıyorum N'ye ama çok kısa süre sırf elim oynaması için :)

Bende boşa atıp elektrik kesiciye sokuyordum redline da :D Çok eğlenceli sesi oluyor tabi araba benim değil :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi etkiside vardır çok dik yokuşlardan aşağı inerken fren görevi gördüğü için, servis frenine çok yüklenmemiş oluruz.

Vitesde yokuş aşağı inerken, devir çok yükselmişti, rahatlatmak için boşa atmıştım :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.