Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Kapı Fitilleri

Mehmet Demir

Soru

bu aracımla ilgili açtığım 3. sorun başlığı sanırım. dün arabayı yıkatırken arka kapı fitilinin en altta, karşılıklı birleştiği yerden bir taraftaki aşağı doğru sarkmıştı. baktım yerine takayım dedim. ne görsem. fitiller kapıya çift taraflı köpük bantlarla tutturulmuş. bugünde farkettim ki yolcu kapısının fitilide 2 yerden esnemiş. kilit mekanizmasının olduğu yerde, kapıda içe kıvrımlar var oradan ayrılma başlamış.

madem sac a geçme değil yapıştırma montajı kullanıyorsun neden kaliteli yapıştırma bantı kullanmıyorsun?. ve bu bantlar zamanla herkesin aracında açılacaktır. köpük malzeme zamanla çürüyecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

forda yakıştıramadım bunu o kadar güzel araba yapıyorsun hep malzemeden çalıyorsun bune arkadaş ya :) focusun iç malzemesi neden bir yeni astra kadar kaliteli değil anlamış değilim..neyse 2014 makyajlı kasada belki düzeltmişlerdir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

forda yakıştıramadım bunu o kadar güzel araba yapıyorsun hep malzemeden çalıyorsun bune arkadaş ya :) focusun iç malzemesi neden bir yeni astra kadar kaliteli değil anlamış değilim..neyse 2014 makyajlı kasada belki düzeltmişlerdir..

Sadece Ford'a özgü bir durum değil bu. Birçok markada standartlar düşmüş durumda. Premium markalar da buna dahil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende de alt noktadan iki uçtan açılmıştı sizdeki gibi. Otokoç'a götürdüğümde üstündeki fitiller sökülecek, kaportadan yapışkan malzeme özel aletler ile kazınacak ve yenisi yapıştırılacak gibi bir çözüm buldular. 4 saat burda kalacak dedi bende razı gelmedim. Diğer yetkili servise götürdüm açılan noktalara japon yapıştırıcısı döktü ve yapıştırdı. Benim için çözüm hızlı çözüm önemliydi. Altta kalıyor aksa bile önemsiz yerde olduğu için razı geldim. Hâlâ daha sökülmedi o yapıştırmadan sonra. Diğer markalarda fitilin içinde tıpa gibi plastik bir malzeme ile tutturulıyor metale. O plastik tıpa gibi parça kırılmadıkça veya lastik yırtılmadıkça çıkmıyor. Focusta neden böyle yapıştırmışlar anlamadım. Garantiden hallediyorlar. Sıkıntı yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu aracımla ilgili açtığım 3. sorun başlığı sanırım. dün arabayı yıkatırken arka kapı fitilinin en altta, karşılıklı birleştiği yerden bir taraftaki aşağı doğru sarkmıştı. baktım yerine takayım dedim. ne görsem. fitiller kapıya çift taraflı köpük bantlarla tutturulmuş. bugünde farkettim ki yolcu kapısının fitilide 2 yerden esnemiş. kilit mekanizmasının olduğu yerde, kapıda içe kıvrımlar var oradan ayrılma başlamış.

madem sac a geçme değil yapıştırma montajı kullanıyorsun neden kaliteli yapıştırma bantı kullanmıyorsun?. ve bu bantlar zamanla herkesin aracında açılacaktır. köpük malzeme zamanla çürüyecektir.

Ayni sekildeydi yeni fitil geldi takildi aradan 2 ay geçti kapi hala sert cekmeden kapanmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İşçilik derseniz tartisiriz konusuruz ama malzeme kalitesi olarak kesinlikle astradan iyi focus.

Burada ayrimi iyi yapmak gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

iletişim formundan mail attığımı yazmıştım başka başlıkta, ayna ve fitille ilgili olarak sabah ford otosan aradı servise gittiniz mi diye, bende şimdi yoldayım gidiyorum dedim, ok dedi servis ilgilenmezse sorununuzla tekrar bizi arayın dediler.

servisle görüştüm; ben tatilden dönünce değiştirecekler., eylül başı..ama kafada fitil var ya aynayı söylemeyi unuttum. neyse onuda hallederiz sanırım. belki aynayı direk değiştirmezler, onay isterler. eğer daha dün sattıkları focus ta da aynı sorun varsa değiştirmezler sanırım. bu demektirki; geçen 2 yılda, böyle gelmiş böyle gidiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.