Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Oto Kameralar Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

hüseyin ipek

Önerilen Mesajlar

Bazı Avrpa ülkelerinde kullanımı zorunlu.Ben herhangi bir kaza anında kaza tespit tutanağı tutup kim haklı kim haksız tartışmasına girmektense oto kameraların zorunlu olması taraftarıyım.Asayiş olaylarında da polise en güçlü kanıt olacaktır..Kısacası ben aracıma bu kameralardan almayı düşünüyorum..Forumda kullanan arkadaş var mı?Varsa da ne kadar memnun  ?Tecrübe ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

özer-öztürk bey konuda bilgilidir diye tahmin ediyorum. Kendisi araç kamerası almıştı.

Hatta kamera ile ilgili sohbet de dönmüş. :D

Kameranın faydalı olması konusunda kesinlikle hem fikirim. Yasal zorunluluk olmasına karşıyım. Eğer öyle olursa fırsatçılara gün doğar. Çocuk koltuğu zorunlu olduğu dönemde 400-500 tl lere koltuk sattılar. Şimdi aynı koltğu yarı parasına alabiliyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir trafik kazası yapmıştı bir tanıdık. Işık ihlalinden. İhlali yapan karşıdaki ancak adam suç atıp birde yalancı şahit buldu. arkadaş haklı olduğu yerde mahkemede haksız  duruma düştü. bir sürü sıkıntı. eğer bir kamera olsaydı kim haklı kim haksız ortaya çıkacaktı. zorunlu olmasa bile trafikte endişeli olan herkes kamera taktırmalı. durum müsait olunca hemen bir kamera taktıracağım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar ben almaya karar verdim.Sadece suç olayları değil anlık tesadüfi güzel olaylara da şahitlik edebiliyoruz.Geçen gün memlekete gelirken ormanlık bir yerden geçiyorum bir domuz sürüsüne denk geldim 30 tane felan sayabildim yavruları hariç..Allahtan yavaştım değilse pert olduydu araba..:)

birde ben gece aracı bıraktım diyelim birisi geldi vurdu kamera bunu kaydeder mi?şarj durumları bir gece boyunca devam eden kamera lazım açıkcası.Baktım şarjları 6 saat felan var en fazla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben aldım aylar önce hala takma fırsatı bulamadım :( kaç para saydık hemde.

Gece takmayın. Kısıtlı zaten gereksiz.

İç dış kayıt yapanlar var birde :) onlardan alabilirsiniz.

Ben olsam Hero3 falan alırdım herhalde. Süspansiyonları gösterecek şekilde takardım. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben aldım aylar önce hala takma fırsatı bulamadım :( kaç para saydık hemde.

Gece takmayın. Kısıtlı zaten gereksiz.

İç dış kayıt yapanlar var birde :) onlardan alabilirsiniz.

aslında hareket halinden daha fazla araç park halindeyken kayıt lazım bana.Kasıtlı çizmeler olsun vurup kaçıp gitmeler .Bunların tespitini yapabileceğim birşeyler arıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siz kamera alıp sürekli video kaydı mı yapmayı düşünüyorsunuz seyir halinde?

Bellek o kadar veriyi nereye yazacak, siz nasıl seyredeceksiniz, her sabah oturup akşama kadar gece neler kaydettiğine mi bakacaksınız?

Ya da aracı kullandığınız sürece hep kayıt mı yapacak, ne olacak onca saatlik video?

Sonra hangi yöne bakacak?

Ben arkasındaki mantığı anlamadım. 
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bellek o kadar veriyi nereye yazacak, siz nasıl seyredeceksiniz, her sabah oturup akşama kadar gece neler kaydettiğine mi bakacaksınız?

Ya da aracı kullandığınız sürece hep kayıt mı yapacak, ne olacak onca saatlik video?

4-6 saat civarı kaydedenler var. SD karttı sanırsam o onu çıkartıp her akşam boşaltmak gerekli. Çoğunluğu sürekli açık ancak sadece hareket olduğunda kayıt ediyor. Arabanıza sürtmeleri halinde de kayda başlıyorlar. Çoğunluğunda 2 kamera var. Biri yüksek çözünürlüklü ve önde, bir tanesi düşük çözünürlüklü ve arkada. Çoğunluğu 1 arabadan daha fazla bir mesafe varsa önünüzdeki araç ile plakayı zar zor anca görüyor.

Bence güzel ve gerekli, ben arada bir iphone ile kendimi kaydedip izliyorum. hata tespiti için ancak hangi marka model olacağına aylardır karar veremedim. dx'e girip bakıp durup çıkıyorum.

Bir de GPS'lileri filan var da onları tam bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kameralar zaten bellek kapasitelerine göre kayıt yapıyorlar.Belleği aşınca da dönüşümlü silme işlemi yapıyorlar.

Benim asıl amacım kasıtlı çizilme ya da park halindeki vurmaların tespitinin yapılması..

Bu amacada en uygun hareket olduğunda 1 sn içinde kayda geçen kameralar var.Şu anda bunları bulabildim..

4-6 saat civarı kaydedenler var. SD karttı sanırsam o onu çıkartıp her akşam boşaltmak gerekli. Çoğunluğu sürekli açık ancak sadece hareket olduğunda kayıt ediyor. Arabanıza sürtmeleri halinde de kayda başlıyorlar. Çoğunluğunda 2 kamera var. Biri yüksek çözünürlüklü ve önde, bir tanesi düşük çözünürlüklü ve arkada. Çoğunluğu 1 arabadan daha fazla bir mesafe varsa önünüzdeki araç ile plakayı zar zor anca görüyor.

Bence güzel ve gerekli, ben arada bir iphone ile kendimi kaydedip izliyorum. hata tespiti için ancak hangi marka model olacağına aylardır karar veremedim. dx'e girip bakıp durup çıkıyorum.

hergün boşaltmak gerekmiyor dolunca öncekilerin üzerine kayıt yapıyor.olağandışı bir durum olmadığı müddetçe zaten çıkarıp izlemeye de gerek var mı?

http://www.arackarakutusu.com/   

böyle bir site buldum.Kameraları detaylıca tanıtıyorlar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hergün boşaltmak gerekmiyor dolunca öncekilerin üzerine kayıt yapıyor.olağandışı bir durum olmadığı müddetçe zaten çıkarıp izlemeye de gerek var mı?

http://www.arackarakutusu.com/   

böyle bir site buldum.Kameraları detaylıca tanıtıyorlar..

Ben arşive katmayı planladığım için ya 2-3 tane SD alırım ya da her akşam boşaltırım.

Bu arada alacağımız data kartının da düzgün olması gerekiyor yoksa kayır sırasında takılma veya donma yapabiliyormuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben arşive katmayı planladığım için ya 2-3 tane SD alırım ya da her akşam boşaltırım.

Bu arada alacağımız data kartının da düzgün olması gerekiyor yoksa kayır sırasında takılma veya donma yapabiliyormuş.

şu aleti bir inceler misin rica etsem?işimizi görebilir sanki

http://www.arackarakutusu.com/?newUrun=1&Id=652965&CatId=bs264154&Fstate=&/GPS-VE-G-SENSÖRLÜ-TMS-100-ARAÇ-KAMERASI

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.