Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Silecek Ve Garanti Durumu?

Volkan Alan

Soru

Bugün yağmura yakalandık. Arabayı aldığımdan beri sileceklerde ses geliyordu. Açıkaçsı ben çok sallamadım.Nasılsa kıştan önce değiştiririm olmadı diyordum.

Bugün arkadaş silecek eskimemişte ayarı bozuk gibi dedi. alt kısma gelince ve en üst kısımda zorlanıyor daha çok sürtüyor gibi geliyor dedi.Böyle bir ayarı filan var mı sileceklerin?

Birde bunun üzerine muhabbet açıldı.Garantiden silecekler mesela 1 defalığına karşı değişim olmalı ya da km kısaslı garantiye girer mi girmez mi diye konuştuk.Siz ne biliyorsunuz bu mevzuda?

* Araç km 4000lerde..

İyi forumlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Yıkamacılar genelde silecekleri kaldırıp ,işleri bittikten sonra alt üst olarak yanlış konumlandırmış olabilirlermi.?

Ayarı vardır tabiki.ama servis'e gösterseniz daha iyi olur.

Boyle yapmis olsalar bile duzeltiyor kendisi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yıkamacılar genelde silecekleri kaldırıp ,işleri bittikten sonra alt üst olarak yanlış konumlandırmış olabilirlermi.?

Ayarı vardır tabiki.ama servis'e gösterseniz daha iyi olur.

Yok alt üst durumu yok hocam.Aldığımda araba toz içinde idi ben tozdan filan deyim sallamamıştım..Bugun arkadaş deyince farkettim.Sanki zorlanıyo gibi çok sürtüyor gibi.birde en alt kısmında cıyık ses geliyor son harekette :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

camda cila varsa ses yapar. birde bir miktar her silecek bazı yerlerde titreyerek siler sanki zorlanıyormuş gibi. bu normal bir durum.

cam suyu olarakta sonax ın konsantre cam suyunu kullanabilirsiniz. 2 litresi 20 tl civarında olan var, 1 e 7 sulandırılıyor, ben 1 e 5 yapıyorum ve hafif köpüklü su püskürtüyor. silecekler çok güzel kayıyor. birde çok küçük şişede satılanı var 3 tl civarı. bir şişe 1 depo suya boşaltılıyor. yaklaşık 2.5-3 lt suya yani..

http://www.hepsiburada.com/liste/sonax-konsantre-cam-suyu-okyanus-2-lt/productDetails.aspx?productId=otson263541&categoryId=20035763&SKU=OTSON263541&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dotson263541%26fh_lister_pos%3d5%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dsonax%255cu0020cam%255cu0020suyu%26fh_refview%3dsearch

http://www.hepsiburada.com/liste/sonax-konsantre-cam-suyu-1100/productDetails.aspx?productId=otson371100&categoryId=20035763&SKU=OTSON371100&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dotson371100%26fh_lister_pos%3d0%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dsonax%255cu0020cam%255cu0020suyu%26fh_refview%3dsearch

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün arkadaş silecek eskimemişte ayarı bozuk gibi dedi. alt kısma gelince ve en üst kısımda zorlanıyor daha çok sürtüyor gibi geliyor dedi.Böyle bir ayarı filan var mı sileceklerin?

Birde bunun üzerine muhabbet açıldı.Garantiden silecekler mesela 1 defalığına karşı değişim olmalı ya da km kısaslı garantiye girer mi girmez mi diye konuştuk.Siz ne biliyorsunuz bu mevzuda?

Sonuçta kolun ucunda değişken yüzey özellikleri gösterebilen bir ortamda hareket eden kendi de iklimsel etkilenme ile değişkenlik gösterebilen kauçuk parçalar. 

Öncelikle silecek süpürgesinin özelliğini kaybettiğini düşünmek lazım.

Yeni süpürgelerle de aynı sorunu yapıyorsa kol geometrileri bozuk olabilir, tabii onun standart bir ayarı yok, ustanın becerisine kalmış, eğip bükerek bir yere varmaya çalışılabilir.

Sonuncu seçenek de silecek motorunun düzensiz çalışması olur ki bu hemen fark edilir ve ihimali en düşük olan.

Ben olsam sileceklerin uygun çalışmadığı şikayeti ile servise gider, süpürgeleri değiştirmelerini kabul eder ve hala düzelme olmazsa "Eeee?" diye sorardım.

Garantiden bir güzellik yapmaları zayıf ihtimal, belki motor arızalı olursa...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

olamıyorum gece rüyalarıma giriyor ahmet ben nasılda böyle bir saflığın içine düştüm kim bana aldırdı o silecekleri hatırlayamıyacak kadar gıcık oldum şimdi..

farkedemeden niyetlendim birilerine bu ramazanlıkta bende ahmet uyardığın için sağolasın  :smiley2k:

Sakin ol Emir ramazanlıkta iyi değil hiddet 
emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

camda cila varsa ses yapar. birde bir miktar her silecek bazı yerlerde titreyerek siler sanki zorlanıyormuş gibi. bu normal bir durum.

cam suyu olarakta sonax ın konsantre cam suyunu kullanabilirsiniz. 2 litresi 20 tl civarında olan var, 1 e 7 sulandırılıyor, ben 1 e 5 yapıyorum ve hafif köpüklü su püskürtüyor. silecekler çok güzel kayıyor. birde çok küçük şişede satılanı var 3 tl civarı. bir şişe 1 depo suya boşaltılıyor. yaklaşık 2.5-3 lt suya yani..

http://www.hepsiburada.com/liste/sonax-konsantre-cam-suyu-okyanus-2-lt/productDetails.aspx?productId=otson263541&categoryId=20035763&SKU=OTSON263541&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dotson263541%26fh_lister_pos%3d5%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dsonax%255cu0020cam%255cu0020suyu%26fh_refview%3dsearch

http://www.hepsiburada.com/liste/sonax-konsantre-cam-suyu-1100/productDetails.aspx?productId=otson371100&categoryId=20035763&SKU=OTSON371100&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dotson371100%26fh_lister_pos%3d0%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dsonax%255cu0020cam%255cu0020suyu%26fh_refview%3dsearch

bence kullanıyorum onlardan, ama yağmurda cidden problem oluyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Silecek süpürgelerinde garanti den değişim durumu 6 ay ve 6000km nin içinde olması gerekir dendiğini hatırlıyorum.Ben  hemen hemen aynı sorundan ötürü olumsuz cevap almıştım süpürge değişimine,ayar falan yaptılar kollara ama değişen birşey olmamıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sonuç: .Bugun ugradım.Kaç km de ? ve 3 ay oldu mu dediler?  Bi 3000 km lafı geçti.Direk yazalım dediler.Otosan a yazdılar hemen cevap geldi.Sanırım garanti bölümüne 10 kişi bakıyormuş.Kimisi foto isteyebilir dedi.Ama istemedi.Hemen onay geldi değiştirdiler.

Ses olayı cam suyunda pek belli olmuyor sonax koymuştum içine.Bi yağmurda deneriz artık.Bu sefer değiştirebilirsek garantiden değişsin devam ederse metal kısma bakarız dediler.

Mesela geçen akü ile anahtar varmış.Gönderdik normalde akü sıkıntı çıkabiliyor ama tam tersi oldu sonuçta değiştiler dendi.

Sistemi de değiştirmişler verdikleri çıktıya elle yazma olayı bitmiş.

Bu arada silecekler 100 lira + 10 işçilik ücreti.Bizim için garanti daha karlı dedi.Biz garantiden değişmesini kesinlikle tercih ederiz.Şahısa indirim yapıyoruz kar, işçiliği düşürüyruz filan, Ama garantide uğresşmıyorz dedi.

Çok sorun çıkarmıyorlar garantiden değişebiliecekse değişiyor dedi.

'''.Ha yeri gelmişken bu arkadaşta bana önceden hatta aracı alırken 10 faturayı sakla akaryakıtta yeter diyordu bana.Şimdi opete dön bende döndüm dedi. :) Uğraştırıyorlar, bekliyorsun dedi.'''

Volkan Alan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çok sorun çıkarmıyorlar garantiden değişebiliecekse değişiyor dedi.Sorumlu yakın bir arkadaşımdır.

Bu iki cümleyi birlikte okuyunca yakın arkadaş olunca işler yolunda gidiyor gibi mi algılanmalı acaba?  :kıhkıh:

Şaka bir yana bilgilendirme için teşekkürler, ileride emsal teşkil edebilir.

Ha yeri gelmişken bu arkadaşta bana önceden hatta aracı alırken 10 faturayı sakla akaryakıtta yeter diyordu bana.Şimdi opete dön bende döndüm dedi. Uğraştırıyorlar dedi.

Ben üreticinin serbest rekabet ortamında belli bir markaya yöneltmesini ve bunu biraz cebren yapmasını kabul edilemez buluyorum.

Varsınlar uğraştırsınlar, uğraştırmak da uğraşmayı gerektirir, hislerimiz karşılıklı olur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu iki cümleyi birlikte okuyunca yakın arkadaş olunca işler yolunda gidiyor gibi mi algılanmalı acaba?  :kıhkıh:

Şaka bir yana bilgilendirme için teşekkürler, ileride emsal teşkil edebilir.

:) Yok Cem Abi , sadece Ford garantide bazı parçalarda sıkıntı çıkartıyor mu dedim de Malum forumda da bolca konuşuyoruz.Sorun olsa der yani yakın arkadaş korumaya çalışmaz yani fordu.Bizlik birşey yok Otosanın garanti bölüme kararı veriyor gibi konuştu.Yani değişebilecek durumda ise sorun çıkartmıyorlar dedi.

Yani emin olmasam da sanrım 3 ay ve 3000 km gibi bir durum var. Ama nokta tayini işte mayısın kaçında aldınız filan gibi bir durumda olmadı.Ha sistemden görmüş ona göre müdahale etmişlerse bilmiyorum.Belki Otosan bunlara 3 aydan sonrakilere garanti değişimi istemeyen göndermeyin diyorlardır.

Bu arada bu arkadaşın şahsı görüşü...O Opete döndüm dedi... Opette olsa yine bekliyoruz hemen yapılmıyor sanırım.

Bu Arada Cem Abi sün senin dediğin gibi oldu.Önce değişim yap sonra devam ederse ona göre bak düzelmedi dersiniz demiştin.. :)

Volkan Alan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

şu 10 fatura olayı kafama takılıyor benim. 10 full depo mu olacak yoksa son 10 fatura mı olacak. Yani ben giderim 10 lira 10 lira 10 defa alırım 1 depo bile mazot yapmaz :D

ben çeyrek depo veya altına düşmedikçe yakıt almıyorum. prensip edinilmeli, yarın hak aramak gerekirse ellerine koz vermemek lazım. sonuçta km bilgiside girildiği ve tüketim yaklaşık bilindiği için diyebilirler siz 10 depo luk yakıt harcamamışsınız diye. motoru aşağı indirecek kadar hasar olursa ve mahkemelik olunulursa bence son 2-3 tam depo yeterli olacaktır ki bu tür durumlarda %99 son alınan yerde suç olur. son alınan yerden de en az 30-35 litre almamış olursanız işi yokuşa sürmek isteyebilirler. tabi sizde dersiniz kardeşim öbür depoyu bak 15 gün önce doldurdum şu kadar km yaptım sorun yoktu senden alınca ortaya çıktı. vb... inşallah hiçbirimizin başına böyle bir talihsizlik gelmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.