Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Koltuk Kafalıkları Değişimi Hakkında

Murat Arık

Soru

Arkdaşlar 2012 Focus 3 aracım var. İmzamda yazılı olan araç.

Aracı teslim alalı henüz 1 sene bile olmadı. Ön koltuk kafalıklarına ait nikelajlı demir çubukların görürnen kısımlarında matlaşma oldu. Koltuk içlerinde kalan, görünmeyen kısımlardaki metal çubuklar gayet güzel ve parlak durumda. Ancak görünür durumdaki kısımlar matlaştı.

Yaklaşık 1 ay önce servise gittim. Problemi kabul ettiler. Fotoları çekip otosandan onay beklediler. Otosan değişimi kabul etmedi. İlk olarak würth'ün bir ilacı ile düzeltme yapmayı deneyeceklerini belirttiler. Kızsamda ve düzeleceğine hiç inanmasam da mecburen kabul ettim. Uygulama bitti ve güzel görünüyordu.

Fakat bir ayı bulmadı ki yine matlaşma oldu. Yine servise gittim. Yine değişim onayı gelmediğini ve tekrar ilaçlı uygulama yapılması gerektiği bilgisini verdiler.

Bende müşteri hizmetlerini aradım ve durumdan şikayetimi belirttim. Değişimin neden yapılmadığını, ilaçlı uygulamanın çok kısa ömrü olduğunu söyledim. Müşteri hizmetleri temsilcisi yine aynı uygulamanın olması gerektiğini ve değişim yapılamadığını, belki yeni uygulamadan sonra değişim onayının gelebileceğini belirtti.

Ne yapabilirim. Şikayetlerimizi Müşteri Temsilcilerine yapıp birşey elde edemiyorsak kime gidebiliriz.

Fikirlerinizi veya tecrübelerinizi yazabilirseniz memnun olurum. Şimdiden teşekkürler...

Murat Arık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Orijinal malzeme dayanmamıyor ve matlaşıyorsa ilaçlı uygulama yapılan malzemenin dayanacağını hiç sanmıyorum. Ve sürekli el değen bir kısım da değil. kendiliğinden kararma yapıyor. İlaçlı uygulama ömrü 20 gün kadar sürüyor. Her yirmi günde uygulama yapmak da mantıklı gelmiyor. Arka koltuk kafalıklarında sıkıntı yok. Anlamadım bende...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim değişim yapılmıştı 2 ay sonra tekrar aynısı oldu.

Kadircan bey bana değişim belgesini gönderebilirmisiniz. Mümkünmüdür.

Birde neden kararma yaparki bu metal çubuklar. Hayret verici...

Murat Arık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

götürün bir alüminyum imalathanesine, şu balkon boru ve parçaları imal eden yerler, imalat sanayiinde vardır,( herkesin benim gibi öğrencisi yoktur tabi ki :) ama henüz ben şikayetçi değilim olursa götürürüm) orada alüminyum parçalar mat ve parlak olarak üretiliyor. parlak olanlara bir çeşit fırça ile polisaj çekiliyor. sanırım 20 gün değil 20 ay dayanır.

(önce koltuğun içinde kalacak kısma uygulatıp, durumu görmekte fayda var)

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kısacası işin çözümü yok gibi.

götürün bir alüminyum imalathanesine, şu balkon boru ve parçaları imal eden yerler, imalat sanayiinde vardır,( herkesin benim gibi öğrencisi yoktur tabi ki :) ama henüz ben şikayetçi değilim olursa götürürüm) orada alüminyum parçalar mat ve parlak olarak üretiliyor. parlak olanlara bir çeşit fırça ile polisaj çekiliyor. sanırım 20 gün değil 20 ay dayanır.

(önce koltuğun içinde kalacak kısma uygulatıp, durumu görmekte fayda var)

hocam dediğinizi bende düşünmedim değil. Fabrikanın bulamadığı çözümü bu şekilde kendimiz bulucaz herhalde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar merhaba,

Bugün serviste bu kararma olayını tekrar ilettim.

Değişim yapılmadığını otosanın parlatın dediğini ilettiler.

Arkadaşlarımın değişti dediğimde ,şase numaralarını öğrenebilirsek otosana baskı yapabileceğini söyledi.

Değişim yapan arkadaşlar şase numaralarını özelden mesaj atabilirlerse bu yolu deneyerek sonucu paylaşmak isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Değişmek çözüm değil ki. Takılan üründe aynısı. Hatanın düzeltildiği bir ürün olsa değişimin anlamı olur. Otosan da bunu biliyor ve gereksiz değişim yapmıyor. Bence önemli değil. Arkada oturan hiçkimse 'aaaa burası kararmış' demedi.

Bendeki 2011'in 5. ayı üretilen bir araç ve matlaşma var. Sanırım demirin üstüne krom kaplamayı iyi yapamamışlar. Zamanla dış etken korozyon gibi etkenlerden alttaki demir tabakası ortaya belirgin olarak çıkıyor. Alüminyum olmadığından parlatında yine eski haline dönecektir. Tek çözümü krom kaplamaktır. Bunun içinde demirin üstüne 8 saat boyunca elektroliz ile bakır kaplandıktan sonra bakır yüzeyede krom kaplanmalı. Oldukça maliyetli olacak bu işte.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.