Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tcs Açık Yada Kapalı Kullanmanın...

Hasan Şahin

Soru

Avantajları ve dezavantajları nelerdir ?

Yaz yada kış mevsimine özgü açık yada kapalı kullanımı söz konusu olabilir mi?  

Kışın karlı buzlu yollar için daima açık mı olmalı?  

Yaz mevsiminde yağmur vb durumlar olmadığında kapalımı olmalı?

Not: İdeal olanı her zaman açık olması farkındayım fakat kapatmanın ne avantajları olabilir? Yada TCS kapalı kullanan arkadaşlar varmı? Varsa neden, yoksa neden ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

İlk aldığım tepki bana daha önceki TCS siz aracımdaki gibi geldi, bir fark olacak mı diye kapattım ancak farklı biey hissedemedim. Acaba benim TCSden beklentim mi çok

İlk aldığım tepki bana daha önceki TCS siz aracımdaki gibi geldi, bir fark olacak mı diye kapattım ancak farklı biey hissedemedim. Acaba benim TCSden beklentim mi çok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
34 dakika önce, Osman Demir2 said:

İyi günler, bende 2015 focs 1.6 TİVCT 4k var, YB dan TSCyi kapatıp açtım da ancak pek fark hissedemedim, asfalt biraz da parlak yokuşta kalkarken patinaja düşüyor, dikkat ettiğimde ise herhangi bir ışık ikazı göremiyorum, direksiyon hareketimle kafayı sağa sola çekiyor, bu normal midir yoksa buzlu yolda mı hissedilir

Patinaja düşüp yerinde kalıyor mu? Kalmıyorsa problem yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
30 dakika önce, Osman Demir2 said:

Beklentiniz nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Osman Demir2 said:

Motor gücü ve kalkış şekli ile farklılık göstermekle beraber kaygan yüzeyde TCS inkar edilemez bir avantaj sağlıyor.

Parlak kaygan asfaltta sert kalkış yapın, gözünüz TCS ikaz lambasında olsun, ara ara devreye girdiğini ve yanıp söndüğünü fark edeceksiniz.

Şöyle 

2Q==tcs.jpg

Hiç yanmıyor ise devreye girmiyor olabilir, ya da yüzey iyidir veya yeterince zorlamıyor olabilirsiniz.

Ben Antalya'nın kaygan asfaltında ilk üç viteste yaka yaka gezebiliyorum mesela.

Tabii TCS patinaja düşmeyecek anlamına gelmiyor, farkını kapatınca çok kolay anlıyorsunuz çünkü araba neredeyse yerinden kalkamıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

TCS basitçe patinajı önler. Ancak, bu özellikle dik yokuşlarda, karda, çamurda kalkış sorunlarına neden olabiliyor. Bu nedenle bazı durumlarda kapatmak faydalı. TCS'yi kapatınca ekranda ışık yanması lazım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim arabaya TCS koymamış olamazlar değil mi mı ? 

Yol bilgisayarında sekmesi var, kapatınca ekranda TCS off ışığı yazıyor. 

Fakat bugüne kadar pek çok kez kısa süreli patinaja düşsem de hiç devreye girdiğini göremedim (mülayim mi kullanıyorum ?) 

Yılbaşı gecesi çok dik bir, kar slush'ı içeren,  rampada arka da bayağı ağırken  yani patinaj kaçınılmazken araba patinaja düştü ve TCS ışığı hiç yanmadı. Bir kaç saniye sağ sol yaptıktan sonra bir yerlere tutunup devam etti :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, H. Cenk yazdı:

Fakat bugüne kadar pek çok kez kısa süreli patinaja düşsem de hiç devreye girdiğini göremedim (mülayim mi kullanıyorum ?) 

Yılbaşı gecesi çok dik bir, kar slush'ı içeren,  rampada arka da bayağı ağırken  yani patinaj kaçınılmazken araba patinaja düştü ve TCS ışığı hiç yanmadı. Bir kaç saniye sağ sol yaptıktan sonra bir yerlere tutunup devam etti :(

Cuma günü sabah 11 gibi ablamların sokağa girdim,ablamı alıp Bursa ya beraber yolculuk edecektik. Sokağın iki tarafı da rampa. Mecbur tırmanacaksın yani. Dedim bi deneyim olmazsa yürürüz 100m. Neyse rampanın yarısına geldim araba çekişi kaybedip durdu. Hemen tcs kapatıp tekrar denedim. Patinaj hiçbir sonuç vermedi. Frene bastım bu seferde araba geri kaymaya başladı. Freni bırakıp yön vermek istedim ama tekerler kilitlenmişti. Yokuş kalkış sağolsun inat etti bırakmadı tekeri. İşin kötü tarafı yolun solu kaldırım sağı toprak alan ve 5m lik uçurum tarzı bişey işte. Neyse araba sola kaydı Allah tan. Kaldırıma vurup durduk. Ama işin kötü tarafı ileri gitmekten başka çaremin olmaması çünkü sol arka teker kaldırıma yaslandı. Arabanın burnu yukarıda ne kalkıyor ne manevra yapıyor. Yokuş kalkışı da kapatıp ya Allah dedim nasılsa kaldırıma yasladık sağlamdayız dedik. Tık yok sadece patinaj . (Dünyanın en iyi lastiği PEEEEETLAAAAAS )  Baktım olmayacak direksiyonu sağa çevirdim ve arabayı olduğu yerde burnunu tersine çevirmeyi başarıp kurtuldum. TCS i tek başına kapatmak yetmiyor yokuş kalkışıda kapatmak gerekiyormuş. Hiç aklıma gelmemişti. Deneyim oldu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Doğan Kurban yazdı:

Tık yok sadece patinaj . (Dünyanın en iyi lastiği PEEEEETLAAAAAS )

Haydaaa halbuki hiç zorlanmadan, rampada kalan diğer araçların yanından çıkıp gitmen gerekiyordu abi emin misin petlas olduğuna? O kadar çok jant/lastik takımın oldu ki sen bile karıştırmış olabilirsin :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Semih G. yazdı:

Haydaaa halbuki hiç zorlanmadan, rampada kalan diğer araçların yanından çıkıp gitmen gerekiyordu abi emin misin petlas olduğuna? O kadar çok jant/lastik takımın oldu ki sen bile karıştırmış olabilirsin :D 

Haaa bak iyi dedin. Emin olamadım şimdi. Kesin zıtarmaks felandır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
02.01.2017 - 14:22 tarihinde, H. Cenk yazdı:

pardon millet bu da yanlış alarm... bu akşam yağmurda dik rampada denedim. tcs çalışıyor da ışığı da yanıyor :ranting2:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.