Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Roadstone Lastik Hk

Süleyman Altın

Önerilen Mesajlar

bende dün gördüm sizin gibi ama araştırmadım bile. roadstone alacağınıza petlas alın daha iyidir sanırım. sakın petlas ın yurtdışına sattığı marka falan olmasın

Petlaslarıda inceleyeyim.Açıkcası şuan lastik ihtiyacım yok ama uygun bulursam alip taksit taksit oderim diyorum.Aracımın uzerinde michelin primacy hp var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aynen bendeki style araçtada. yumşaklığı güzel ama sanki arabayı virajlarda fazla gezdiriyor gibi geliyor. birgün değiştirince doğru kararı vermiş olurum. çünkü michelin i almam. şimdilik favorim pirelli p7 cinturato.. son test birincisi continental lastiklerde var. bunların fiyatı 280-350 tl arası. roadstone bedava bunlara bakınca :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aynen oyle bedava,boyle olunca da ucuz etin suyu kara oluyo.Baska bir malzeme olsa neyse en fazla yolda bırakır derim ama lastik aracın güvenliginde en önemli unsurlardan bir tanesi o yuzden foruma sormak istedim.

Birde bu marka var http://www.hepsiburada.com/liste/hifly-21555r16-97v-xl-hf805-uretim-yili-2012/productDetails.aspx?productId=otbarhf2155516&categoryId=259720&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d259720%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-item_sale_count_pl%26sc%3d32%26fh_secondid%3dotbarhf2155516%26fh_lister_pos%3d3%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f208905%253d%257b16%257d%252f208903%253d%257b215mm%257d%252f208904%253d%257b55%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705_2147483631%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705_2147483631_259720%257d%26fh_refview%3dlister

işin doğrusu insanlar hız limitlerine uyarsa çok kötü lastik yoktur diye düşünüyorum. bugünkü slika vs teknoloji 20 yıl önce varmıydı yoktu herhalde ve bu araçlar o lastiklerin üzerinde güvenle gidiyordu. pirelli hala p6000, googyear hala gt3000 lastikleri burada veya afrika pazarında satıyor. ama web sitelerinde bu lastikler artık yok. arabalarda gidiyor. içimiz ferah olsun diye az önce bahsettiğiniz nedenlerden en iyisini almaya çalışıyoruz sonuçta testler vs gibi testler var. illaki fark var ama % kaç?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

işin doğrusu insanlar hız limitlerine uyarsa çok kötü lastik yoktur diye düşünüyorum.

Evet kurallar ve hız limitleri önemli ama ucuz lastik yine de soru işareti bırakıyor , belkide söylediğiniz gibi içimiz ferah olsun diye ama yine de kalite önemli bence

Biz bunları düşünürken lastiğinde bir tane diş kalmamış o halde trafikte gezen canavarlar var.O canavarlar inşallah bizleri bulmaz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Europa'ya "nasıl olsa onunla uzun yola falan gitmiyoruz, hız da yapılmıyor onunla, zaten ufak tefek oradan oraya falan kullanıyoruz. Kaliteli lastik almaya gerek yok." diye düşünüp ancak Pirelli ye karar verebildim.

Yani lastik bu. Aracınızın yol ile temasını sağlayan tek unsur. Abs si esp si vs si şusu busu hikaye. Lastiğime güvenmeliyim. Örneğin Goodyear UG 8 ler ile hız limitinin de düşük olması nedeniyle (T grubuydu yani 190 km/s) hız limitini bir kere aşmak zorunda kaldım ve aklım hep lastikteydi. Lastik konusunda dikkatli olmak lazım.

Lastik favori markalarım

1- Michelin

2- Continental

3- Bridgestone

Bu markalar dışında lastik almak için ya mecbur kalmam lazım ya da çok çok iyi bir lastik olması lazım.

Örneğin şu sıralar Dunlop SportMaxx (modelinden tam emin değilim) çok iddialı bir lastik. Gayet iyi yol tutuşu olduğundan bahsediliyor. O lastiğe dair döküman bulduğum zaman inceliyorum. Yoksa bakmam bile :D bir de testlere bakarım. Herhangi bir testte İlk 5 te değilse bakmamak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3- Bridgestone

Allah düşmanımın başına vermesin.Takoz gibi lastik.Ne ön takım bırakıyor arabada ne konfor. En yumuşak olan lastiği er300 bile conti sp serisi ve michelin'in ps performans lastiklerinin yanında bile sert kalıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Allah düşmanımın başına vermesin.Takoz gibi lastik.Ne ön takım bırakıyor arabada ne konfor. En yumuşak olan lastiği er300 bile conti sp serisi ve michelin'in ps performans lastiklerinin yanında bile sert kalıyor.

S 001 ilgilendigim lastiklerden biri. O yuzden listede.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

S 001 ilgilendigim lastiklerden biri. O yuzden listede.

potenza serisi takacağına taş tak yuvarlak daha konforlu ve güvenli olur.Ne freni fren ne konforu konfor. Çok çektim ben,Allah başkasına çektirmesin lanet olsun o lastiğe. bir tek sessizliği ve ıslaktaki performansı iyiydi.Yol tutuşuda iyi idi.Geri kalan herşey negatif.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Allah düşmanımın başına vermesin.Takoz gibi lastik.Ne ön takım bırakıyor arabada ne konfor. En yumuşak olan lastiği er300 bile conti sp serisi ve michelin'in ps performans lastiklerinin yanında bile sert kalıyor.

ER300 benim bugune kadar kullandığım en güzel lastik. evet pek fazla lastik kullanmadım ama ER300den çok memnun kaldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla lastiklere baktim. Benim lastiklar 10 bin daha gider galiba. O zaman 17 c max janti bulabilirsem uygun hic dusunmeden (ekonomiyi sarsmadan tabi) 225/45/17 conti sport contact 5 yada michelin p 3 tercih edebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaliteli lastik almaya gerek yok." diye düşünüp ancak Pirelli ye karar verebildim.

E pes.. Pirelli kötü bir lastik üreticisi değil.

Örneğin şu sıralar Dunlop SportMaxx (modelinden tam emin değilim) çok iddialı bir lastik. Gayet iyi yol tutuşu olduğundan bahsediliyor. O lastiğe dair döküman bulduğum zaman inceliyorum. Yoksa bakmam bile :D

O lastiği 225-40-18 ebatta mondeoda kullandım. Conti sport contact 3 ün tepesinden atlar.. Döner bir daha atlar. Ve hatta birdir bir bile oynar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

E pes.. Pirelli kötü bir lastik üreticisi değil.

O lastiği 225-40-18 ebatta mondeoda kullandım. Conti sport contact 3 ün tepesinden atlar.. Döner bir daha atlar. Ve hatta birdir bir bile oynar..

Pirelli kotu bir lastik degil. Benim alabilecegim en kotu lastik. Yani lastik kriterlerim hakkinda ornek vermek icin o sekilde yazdim.

Yoksa cinturato serisinin bir cok testte cok basarili puanlar aldigini biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.