Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2004 Fiesta Amortisör Tavsiyesi

Onur S. Y.

Soru

Herkese merhaba , 
   2004 1.4 Tdci Asm Fiesta aracımı kullanırken geçtiğim çukurlarda veya bozuk yollarda aşırı ses hissetmeye başladım. Sanki hiç bir yay sistemi yokmuş gibi,  bozuk yollarda aşırı sarsıntı ve ses olmaya başladı. Yakın zamanda lastik değişimi yaparken amortisörlerin patladığını farketmiştim. Bu gürültü ve sarsıntıyı amortisörlerin patlak olmasına bağladım ve amortisörleri değiştirmeye karar verdim. Tavsiye edebileceğiniz bir marka var mıdır ? Fiyat aralığı ne durumdadır ?

Farklı bir sorum daha var. Aracımla uzun yolda 120 km  civarında hızlardayken direksiyonun aşırı titrediğini farkettim. Bunun patlak amortisörlerle alakası var mıdır ? Neden dolayı olabilir ? 

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

yürüyen aksam baya bir hasar görmüş gibi , 

amartisörleri orjinal oem parçası ile değiştir , titreme ile alakalı fren disklerine baktırt(yamulmuş olabilir) , jant yamukluğunu kontrol ettir ...

arabayı servise bırakıpta amartisör leri değiştirtmek yerine , ford yedek parça satan yerlerden kendin satın alarak , servise sadece işçilik parası ödemeni tavsiye ederim ... bunun içinde bölgendeki oto sanayi sitelerinde gezerek en uygun fiyatlasını bulmanı öneririm ... çünkü bazı yedek parçacılar kendileri ithal ediyor ve neredeyse %30 ucuza satabiliyorlar aklında bulunsun ... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yürüyen aksam baya bir hasar görmüş gibi , 

amartisörleri orjinal oem parçası ile değiştir , titreme ile alakalı fren disklerine baktırt(yamulmuş olabilir) , jant yamukluğunu kontrol ettir ...

arabayı servise bırakıpta amartisör leri değiştirtmek yerine , ford yedek parça satan yerlerden kendin satın alarak , servise sadece işçilik parası ödemeni tavsiye ederim ... bunun içinde bölgendeki oto sanayi sitelerinde gezerek en uygun fiyatlasını bulmanı öneririm ... çünkü bazı yedek parçacılar kendileri ithal ediyor ve neredeyse %30 ucuza satabiliyorlar aklında bulunsun ... 

Teşekkür ederim.  Son olarak internetten orjinal ford yedek parça satın alabileceğim güvenilir bir site tavsiyeniz var mıdır acaba ? Biraz araştırdım ama emin olamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teşekkür ederim. Son olarak internetten orjinal ford yedek parça satın alabileceğim güvenilir bir site tavsiyeniz var mıdır acaba ? Biraz araştırdım ama emin olamadım.

Sitemizin sponsoru Erol otomotiv var...

Er-Ol Otomotiv - Ford Yedek Parça Ve Daha Fazlası

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkese merhaba , 

2004 1.4 Tdci Asm Fiesta aracımı kullanırken geçtiğim çukurlarda veya bozuk yollarda aşırı ses hissetmeye başladım. Sanki hiç bir yay sistemi yokmuş gibi,  bozuk yollarda aşırı sarsıntı ve ses olmaya başladı. Yakın zamanda lastik değişimi yaparken amortisörlerin patladığını farketmiştim. Bu gürültü ve sarsıntıyı amortisörlerin patlak olmasına bağladım ve amortisörleri değiştirmeye karar verdim. Tavsiye edebileceğiniz bir marka var mıdır ? Fiyat aralığı ne durumdadır ?

Farklı bir sorum daha var. Aracımla uzun yolda 120 km  civarında hızlardayken direksiyonun aşırı titrediğini farkettim. Bunun patlak amortisörlerle alakası var mıdır ? Neden dolayı olabilir ? 

Teşekkürler.

Ön amortisör Monroe kdv dahil 95 tl. Ön amortisör Federal  60 tl.

Arka amortisör Monroe 75 tl. Birim fiyatlar olup kargo tarafımızdan karşılanacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.