Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni Bir Ses Daha

ufuk özdemir

Soru

Öncelikle herkese iyi forumlar.Araçlarımızda 1'den 2 ye geçerken ki "tık" sesine alışmıştık fakat bendeki bu sesin çapı biraz genişledi. 1000 kmlik bir yolculuğa çıktım yolculuğun ortalarına doğru bu yeni sesle tanıştım.Şöyle ki vites değiştirirken ayağımı gazdan çekip istenilen vitese atıp tekrar gaza bastığımda tık diye bi ses geliyor.Aynı sesi diyelim ki 6. viteste basmış gidiyorsunuz ayağınızı gazdan tamamen çekip bir daha gaza bastığınızda da yapıyor.Benim aklıma şanzıman takozunun araya taş,çakıl vs bişi kaçmış olma ihtimali geliyor.Buna benzer bi sorun yaşayan ya da bu sorunla ilgili bi fikri olan var mı?Herkese teşekekürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

o benzer ses gaza basınca mı debriyaj en üst seviyeye gelince mi, benimde başlığım var ve sadece kalkarken yapıyor.. ilerki dur kalklarda yok.

baskı-balata-volan ı değiştirdiler, yine devam ediyor diyen arkadaş var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

o benzer ses gaza basınca mı debriyaj en üst seviyeye gelince mi, benimde başlığım var ve sadece kalkarken yapıyor.. ilerki dur kalklarda yok.

baskı-balata-volan ı değiştirdiler, yine devam ediyor diyen arkadaş var.

Her zaman yapmıyor.Mesela bugün servise giderken yapmadı.Bende gaza basınca yapıyor.Herhangi viteste giderken gazdan ayağını tamamen çekip tekrar bastığında yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Volanlar çift kütleli. Zamanla içindeki yaylarda boşluk olabiliyor. Oda lık luk ses olarak gazı basıp çekmede geliyor. Dual mass flywhell yazın youtube'a. Videoları görünce daha iyi anlayacaksınız sesin nasıl geldiğini. 1000 km lik araçtada olur 100.000 km lik araçtada. Çok aşırı ses olmadığı sürece değiştirmiyorlar. Mobilden girdiğim için video paylaşamıyorum. İmla hatası varsa affola :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
  • Aynı sorun benim araçta da var. benimki 72000 de. 75000 bakımına gittiğimde göstereceğim servise.önceden yoktu, sanırım araba km yaptıkça meydana geldi. 
  • Benimkinin bir diğer sorunu da şu, mesela 4 . viteste gidiyorsunuz 3. vitese düştünüz gaza basmıyorsunuz araba kendi halinde giderken motordan       tık          tık           tık          şeklinde bir ses geliyor. Sanki lastiğin dişine taş girmişte teker döndükçe ses yapıyormuş gibi o peryotta yani. İlk başta böyle bir ses olduğunu sandım fakat ses başka biryerden geliyor. Bunuda göstereceğim servise.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence işin özü ;

bir avuç vidaya bir torba para verince herşeyin en iyisini istiyoruz, ses gelmeyecek kusursuz olacak mükemmel olacak fakat öyle olmuyor bu sadece Ford için değil diğer markalardada geçerli

Kesinlikle bir çoğu zaten ordan buradan duyma sözler premiumlarda bile ses var insan alışınca böyle ufak tefek sesleri umursamıyor bile.

belli başlı normal olmayacak şeyler hariç tabiki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

• Aynı sorun benim araçta da var. benimki 72000 de. 75000 bakımına gittiğimde göstereceğim servise.önceden yoktu, sanırım araba km yaptıkça meydana geldi. 
  • Benimkinin bir diğer sorunu da şu, mesela 4 . viteste gidiyorsunuz 3. vitese düştünüz gaza basmıyorsunuz araba kendi halinde giderken motordan       tık          tık           tık          şeklinde bir ses geliyor. Sanki lastiğin dişine taş girmişte teker döndükçe ses yapıyormuş gibi o peryotta yani. İlk başta böyle bir ses olduğunu sandım fakat ses başka biryerden geliyor. Bunuda göstereceğim servise.

30.000 De aracım, 

2. olarak betimlediğiniz sorun bende de var.( TIK TIK TIK ) Her hangi bir sonuç alırsanız haberleşelim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2013 ford focus titanyum da gazdan ayağı çekip yeniden gaza yüklendiğiniz anda belirgin bir TIK sesi gelmekte olup bu ses kısa mesafelerde gözükmemektedir . Motor ısırdıktan sonra ortaya çıkmakta olup yakın mesafedeki  servise bunu ne anlatmanın ne de göstermenin bir yolunu bulamadım. Görüşlerinizi ve odaklanmam gereken yeri belirtirseniz sevinirim. Aracım 50.000 km de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.