Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus II Çeşitli Modifikasyonlar

Önerilen Mesajlar

Arabanızı aldıktan sonra mutlaka gözünüze takılan eksik gördüğünüz şeyler vardır.Ben de gerek görsellik gerek kullanım kolaylığı açısından yaptığım düzenlemeleri tek tek maddeler halinde sıralayayım.Daha sonra fotoğraf ekleyeceğim.

*Tavan parlak siyah folyo kaplama

*Sis altına siyaha boyayıp sonra silikonladığım şerit led

*Dubble dyne Dvd-Navigasyon(Kamosonic Ks-F01 şiddetle tavsiye ederim),7" tavan monitörü

*Ön far içlerinin siyaha boyanması

*Arka Ford amblemi çerçeve iptali(ford yazısı duruyor)

*1000 W JBL woofer ve anfi (orjinal ses sistemiyle beraber oldukça doyurucu)

*Arka stoplara transparan siyah folyo kaplama

*Kabin içi kırmızı ambiance led aydınlatma(kesinlikle tavsiye ederim)

*Bagaj led aydınlatma

*Bagaj ve arka çamurluk ses izalasyon

*Tavan lambası şerit led le değişti

*Arka kısım yolcu led aydınlatma(gerçekten ihtiyaç)

*Led plaka aydınlatması

*Arka tampon siyah şerit beyaza boyandı

*Torpido içi led aydınlatma

*Park sensörü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel modifikasyonlar yapmışsın emeğine sağlık. Resimleride koyunca tam olur. :yeah:

Chip tuning ya da coil over ya da komple body kit gibi modifikasyonlarla karşılaştırdığımızda basit olarak adlandırma gereği duydum :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kırmızı led ambiance aydınlatma,led bir dirençle beraber parklara bağlı ve ledin mercekli kısmını eğeleyip düz hale getirerek ışığı yayarak vermesini sağladım.Elektronik malzeme satan yerlerde bulabileceğiniz plastik led yuvasının içine ledi yerleştirirken biraz dipte kalması gerekiyor ki ledin gözle direk temasını engellensin.Tavan aydınlatmada normal ampulü ipal edip serit led koydum iç kısmına.

post5670294198001310656.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amblem çerçeve iptali için bir tornavidayla komple amblemi çıkartabiliriz,çift taraflı bantla tutturulduğu için çıkartmakta çok zorlanmadım.Metalik çerçeveyi ve siyah plastik kısmı çıkartıp sadece amblemi çift taraflı bantla yapıştırdım

post5670403581001310657.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arka yolcu tavan aydınlatması için şerit ledin sığacağı bir kablo kanalı kullanabilirsiniz benim elimde ona benzer bir malzeme vardı ben onu kullandım.Şerit ledi içine yapıştırıp üzerini şeffaf silikonla doldurup en son mastar denen düz bir plastik parçayla fazla silikonu sıyırıp deterjanlı suya parmağımızı batırarak silikondaki son düzenlemeyi yapabiliriz.Tavan lambası eksi(-) tetiklemeyle çalıştığı için ön aydınlatmadan artı ve eksi üçları çekmemiz gerekiyor.3. stoptan + almayı düşündüm ona da frene bastığınızda + geldiği için sonunda mecburen önden 2 kablo çekmek zorunda kaldım.

post5670126049001310657.jpg

post5670687852001310657.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Reklamcılarda bulabileceğiniz transparan siyah folyo(kırmızısı da var).Cam filmiyle karıştırmayın cam filminde bu malzeme kadar esneme yok.Yaklaşık 20 dk sürdü ve 20 TL verdim,normalde 30 TL ye yapıyorlarmış.Tanıdık bulmanızda fayda var..

post5670815874001310658.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kamosonic KS-F01 dvd-navigasyon (yok yok)dokunmatik ekran,igo başarsoft harita,dual monitör kullanabilme(ekranda navigasyon açıkken 2. ekranda film izleme),usb,sd kart kullanabilme,harici görüntü ve ses girişi,4+1 ses çıkışları,subwoofer çıkışı,geri görüş kamera bağlanabilme gibi birçok özellik var.Tek eksisi radyo sesi dalgalanma yapıyor tuneri çok kaliteli değil.Beklentilerimin çok üzerinde bir cihaz ve fiyat olarak da piyasada bulunabilecek en ucuz cihaz.Ben 999.00 TL ye almıştım şu anda 1200.00 TL civarlarında.CD çaları değiştirmeyi düşünen varsa hiç düşünmesin.Montajını kendim yaptım.Sürüş sırasında video izlenmesini engelleyen bir sistem var şu anda kablo ismini hatırlamıyorum ama o ucu eksi ye bağladığınızda sistem her şekilde çalışıyor.

post5670472495001310659.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kamosonic KS-F01 dvd-navigasyon (yok yok)dokunmatik ekran,igo başarsoft harita,dual monitör kullanabilme(ekranda navigasyon açıkken 2. ekranda film izleme),usb,sd kart kullanabilme,harici görüntü ve ses girişi,4+1 ses çıkışları,subwoofer çıkışı,geri görüş kamera bağlanabilme gibi birçok özellik var.Tek eksisi radyo sesi dalgalanma yapıyor tuneri çok kaliteli değil.Beklentilerimin çok üzerinde bir cihaz ve fiyat olarak da piyasada bulunabilecek en ucuz cihaz.Ben 999.00 TL ye almıştım şu anda 1200.00 TL civarlarında.CD çaları değiştirmeyi düşünen varsa hiç düşünmesin.Montajını kendim yaptım.Sürüş sırasında video izlenmesini engelleyen bir sistem var şu anda kablo ismini hatırlamıyorum ama o ucu eksi ye bağladığınızda sistem her şekilde çalışıyor.

Bu çok güzel olmuş.Tebrikler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bagajdaki izolasyona gerek duymamdaki sebep woofer bas vurduğunda acayip zıngırdama sesi geliyordu arkadan,bir de tekerlek üstune denk gelen yere de bu uygulamayı yaptım ki elimden geldiğince tekerlek sesini kesmeye çalıştım.Bunun haricinde arka çamurluk içleinde de bu malzemeden var.Herhangi bir izolasyoncuda bu malzeme bulunabilir.Yaklaşık 20-30 cm genişliğinde sanırım 6 Mt uzunluğunda top halinde satılıyor.Arka kısmındaki kağıdı çıkartıp ısı tabancasıyla o bölgedeki zift benzeri malzeme eriyene kadar ısıtıp istenen bölgeye uygulanıyor.

38dd8d30.jpg

Tamam hallettim :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arka transparan folyo çok güzel olmuş bende sadece beyaz kısmı kırmızı transparan yapmıştım bu gidişle komple siyah yapıcam gibi. Bizimkiler ufak bir tatile çıkıyorlar geldikten sonra ön farları ve arka stop'u yapar yapım aşamalarını resimler koyarım :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.