Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı 2013 Fiesta 1.5 Tdci 75 Ps Test - Sürüş İzlenimi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bugün Ford'a uğramışken kapı önündeki 1.5 tdci Fiesta test edeyim bari dedim :yeah:

Ford'un yeni tdci motoru artık sadece kendi üretimi ve bu versiyonu 75 ps güç üretiyor bu motorun bir güçlü versiyonu ise Ecosport ile tanıtıldı o da 90 ps üretmekte bu motorun bir güçlü versiyonu ise Focus/C-Max/Mondeo 2014 yılında entegre edilecek ve 2015 başında otomatik versiyonu Focus/C-Max'e eklenecek. 

Reklamlardan sonra konuya dönelim :) 75 ps (3750 rpm) güç üreten ünite 1750 rpm'de 185 Nm tork üretmekte.Özetle uygun viteslerde yeterince güçlü. Çekmeme gibi sorunu yok.

Tüketim hakkında yorum yapamıyorum ama benden önce test aracının tüketim değeri 6.8 lt'idi. CO2 değeri ise oldukça iyi SS olmamasına rağmen: 98 g/km.

Aracın ya yalıtımı çok iyi olmuş yada yeni motor çok sessiz. Temiz çalışma karakteri var gürültüsüz. 1.4 yerine 1.5 seçilmesi yani değiştirilmesi isabet olmuş. Yol sesi vs de eskisine göre iyi. Aracı beğendim. Aslında fazla söylenecek söz de yok bildiğimiz fiesta'nın daha konforlu ve sessizi gelmiş. 

Ek olarak Tüm fiesta motorlarının tüketim ve performans verileri verdiğim 

Test aracı tekno paketli focus'da tanıdığımız aktif şehiriçi güvenlik sistemi mevcut. Detayları için ford.com.tr :)

IMG_1829.jpg

Bal köpüğü ve bazı diğer renkler ile gelen renkli göğüs oldukça kaliteli hissetirmekte ve sınıfında bence hala en kaliteli malzemeye sahip araç Fiesta. Yenilenmesi ile bazı ergonomi hatalarından da arındığını tekrar hatırlatmak isterim. Yine diğer başlıklarımızda bunları tartışmıştık. 

IMG_1830.jpg

Yukarda bahsettiğim değer bunun ortalama hızı 27 km/h

IMG_1831.jpg

Orta Konsol oldukça şık

IMG_1833.jpg

SYNC ile sesli olarak şarkıcı ve şarkıyı bulduk hemde usb kablosu bağlayarak :P BT olmadan

IMG_1834.jpg

IMG_1835.jpg

Şeker Fiesta Testi Bitti :) Şimdiden alacaklara hayırlı olsun. Evladiyelik MKVI Fiesta..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir soru :) kaliplarimiz az çok ayni seninle. Fiestaya sığmama ufak kalma gibi bir durum var mi ? Fiesta St alinabilir bi araba mi ?

Ben alırım :D çocuğum yok bişey yok :zha: 1 çocuk olsa yine alırdım. Çok ufak değil araba.

ST :) güzel

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben alırım :D çocuğum yok bişey yok :zha: 1 çocuk olsa yine alırdım. Çok ufak değil araba.

ST :) güzel

Sanki bir çocuk özlemi sezdim gibi..:):) bak bir düğün yap konvoy da kimsenin görmediği kadar focuslar olacak..:):)::)

Konu dışına taşmış olmayalım bende beğeniyorum....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanki bir çocuk özlemi sezdim gibi..:):) bak bir düğün yap konvoy da kimsenin görmediği kadar focuslar olacak..:):)::)

Konu dışına taşmış olmayalım bende beğeniyorum....

Bu aralar hep bi bebek var etrafta :D

5 yıl sonra konvoy var :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 yıl sonra konvoy var

Konvoyun tetikleyicisi olmak isterdim de yer uzak! :)

Fiestaya sığmama ufak kalma gibi bir durum var mi ? Fiesta St alinabilir bi araba mi ?

Kesinlikle, yani ikisine de...

Ben rahatlıkla sığıyorum ve kendimi çok rahat hissediyorum.

Ve fakat Fiesta çok hoppa bir araba, had safhada oynak! Kullanımı biraz daha fazla dikkat istiyor, buna karşılık özellikle virajlı yollarda inanılmaz zevkli, kıçını attırıp attırıp duruyorsun, tabii benimki ST değildi, ESP yoktu, o yüzden ben çok keyif aldım, ama hanım duvara çaktı ayrı mesele.

Yani ST biraz şeytan işidir. 

Yaşım gereği ben Focus ST'yi yeğlerim, ama genç olsam kesin alırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bence çok tatlı bir araba olmuş. Özellikle Şeker Mavi'ye bayıldım. Biraz güçsüz bir araba ama o da chip ile çözülebilir gibi. Şahsen o kadar da dar gelme di bana. Ama şu ön kol dayamaya uyuz oldum desem yeridir. O ne ya öyle çubuk gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Daha önceden yazdım ama, nereye ? Bulamadım ya la :(

1.5 dizeli 2.kez sanırım belki 3, uzun yolda kullanmış oldum.

Yeni Trend-x donanımı ile çok çok muazzam ve olması gerektiği hale gelmiş araba. Alü jant, deri direksiyon, hız sabitleme, siyah cam vb şeyler ile ayrıca güvenlik konusunda da standartlaşma olmuştu neyse uzun yolda C.C keyfini sessiz sürüşü ile çok güzel gerçekleştirdi.

Tüketim ne oldu? Tarifi biraz zor a'dan b'ye 100-110 civarı ile 4.7 bitti sonra şehir içi ve kısa süreli 1.vites'de direksiyon eğitimi 4.9'a geldi bununla birlikte.

b'den a'ya 110-120 tüketim 4.6 oldu en son. Ben aracın tüketimi hep beğenmiştim yine beğendiğimi söyleyebilirim ama yinelemem gerek 75 ps uzun yol için yeterli değil. 

Direksiyonu muazzam, süspansiyonları keza öyle, vites geçişleri yumuşak. Ayrıca 10 derece havada 5 dakika sonra sıcak hava gelmeye başlıyor.

Merakla 1.5 120 ps Makyajlı Focus bekleniyor. (Olgun,pürüzsüz ve zevkli olması dileği ile) 

1f7a41d224d06ad5c66f40afefe26ef4.jpg

6db80b991f157233f946eca7260f2f26.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.