Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Şanzıman Takozu Değişimi

T.Mete

Önerilen Mesajlar

Bilenler bilir şanzıman takozu,kulağı,motor alt takozu diye geçer  genel amacı aracın motorunun sarsıntısız çalışmasını sağlar.Fakat özellikle draglerde ve seri kalkışlarda aracın gücünü hissetmek istiyorsanız daha rigid ve sert olanıyla değiştirirsiniz.Özellikle ecoboost kullanıcıları vites aralarında yaşadığınız duvara toslama hissi geç hızlanmanın nedeni bu takozun yumuşak yapılması yurtdışında mk3 ler için bir tsb yayınlanmış bile .

soldaki fabrika sağdaki değişen 

8310852241_4a40c61657_z.jpg

değiştirilmiş takoz.

http://www.ebay.com/itm/NEW-2012-2013-Ford-Focus-UPGRADED-Lower-Engine-MOTOR-Torque-MOUNT-Bracket-OEM-/230991125514

Amerikalı tuning firmaları forddan önce davranıp kendilerine göre bir çözüm geliştirmişler tabi ki; aradaki farkları gösteren bir video :

http://www.youtube.com/watch?v=MrgV6TbDIWA

http://www.youtube.com/watch?v=hhc8TR741zQ

Bu da satış linki :

http://www.cobbtuning.com/Ford-Focus-ST-MAZDASPEED3-Rear-Motor-Mount-p/891001.htm

Pek de ucuz sayılmaz 150$ ama daha da ucuzları veya son düzeltilmiş olanı alınabilir.

T.Mete tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Eski takoza göre daha sert 3-4 kat. Rölantide eskisine gore cok hafif bir vibrasyon var ama arabaya daha once binmemis olanlar hissedemiyor gaz tepkileri eskisine gore daha hizli, daha iyi aktariyor gücü tekerlere .Gunluk kullanim icin e-focus un takozu, daha ust drag vsaire icin steeda ve turevleri olabilir .10 dakikalık sökme ve takma .Sonuc cok keyifli . Bence en uygun fiyata alınan en anlamli degisiklik .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eski takoza göre daha sert 3-4 kat. Rölantide eskisine gore cok hafif bir vibrasyon var ama arabaya daha once binmemis olanlar hissedemiyor gaz tepkileri eskisine gore daha hizli, daha iyi aktariyor gücü tekerlere .Gunluk kullanim icin e-focus un takozu, daha ust drag vsaire icin steeda ve turevleri olabilir .10 dakikalık sökme ve takma .Sonuc cok keyifli . Bence en uygun fiyata alınan en anlamli degisiklik .

Paylaşım için teşekkürler.

Aslında takozun sertleşmesinin performans gelişimine olumlu etkisini düşünüyor olsam da bu kadar hissedileceğini tahmin etmemiştim.

Prensip olarak stanart gücün belirgin üstüne çıkan motorlar için önerilir bu değişim.

Beri taraftan ST ile EB'un takozları aynı mıymış, aralarında 70 PS fark var!?

Aynı değilse ST'nin takozunun takılması da bir düşünce olabilir. Mesela diyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Paylaşım için teşekkürler.

Aslında takozun sertleşmesinin performans gelişimine olumlu etkisini düşünüyor olsam da bu kadar hissedileceğini tahmin etmemiştim.

Prensip olarak stanart gücün belirgin üstüne çıkan motorlar için önerilir bu değişim.

Beri taraftan ST ile EB'un takozları aynı mıymış, aralarında 70 PS fark var!?

Aynı değilse ST'nin takozunun takılması da bir düşünce olabilir. Mesela diyorum...

Zaten ayni takozlar var , kullanilan şanziman da farkli bakildiginda.Bizdeki ve tdci lardaki getrag ,st direk ford yapimi.Bu taktigim Electric focus daki takoz 148 ps 270 torku var elektrik motorlu arac; ustunde zaten Fomoco ibaresi var.Ben siddetle tavsiye ediyorum.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.