Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Şanzımanını Nasıl Buluyorsunuz?

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

1.6 125 powershift ile araçta 4 kişi yokuş yukarı durduğumda, araç kalkmakta baya zorlanıyor.. neredeyse stop edecek kadar zorlanıyor... sanki gaz yemiyormuş gibi. bu normal mi? aynı sorunu tek başımayken geri viteste garaja girmeye çalışırken de yaşıyorum.. hafif meğilli girişi. epey zorlanıyor. bu çekiş kontrol ile ilgili olabilir diye düşündüm. bu özelliği kapatıp deneyeceğim. malum daha önce chevrolet cruze'da bu sorunla karşılaşmıştım.

5 kişi+klima 4. seviyede bile yokuşta kalkışta zorlanmadım... bence yazılımsal bir sıkıntı olabilir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cok fazla farkli markanin manuel sanzimanli aracini kullanmis bir abim kullanmisti benim arabayi. Demisti bu resmen otomatik gibi cok rahat. Bencede oyle vites gecisleri cok yumusak 1-2 haric ve vites degisi arasindaki deviri yuksek tutmasida ayri guzel

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca şu sıralarda vites değişimlerinin yarıdan fazlasını debriyajsız yapıyor olduğumu fark ettim, tabii akıcı rahat trafikte, sıkıştırmadan sürerken.

Bozucan o arabayı bak demedi deme :kıhkıh:  Madem debriyaj kullanmaktan hoşlanmıyorsun, al bir T4 Motor V40 Powershift R-Design bak keyfine... Hatta sana Cross Country olanı daha makul olur... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizel Manuel'in vitesinden ve PS nin vites geçişlerinden de memnunum.. Hatta geçen hafta bin küsür km kullandığım otm. Honda cıvıc dan bile memnun kalmıştım.. Artık bende otm. geçmek istiyorum.. ( galiba iyice yaşlandım, ama vitesle oynamadan kullanmakta bir başka güzel )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Olsaydı alacaktım hem eşimde kullanabilirdi..( artık otm. de de bahanem bu .. :):) :))

Şaka birtarafa hiç yormuyor insanı...

olsaydı alabilirmiydim bilmiyorum ama son anda PS yerine dizel aldırdılar

otomatiğin rahatlı bir başka :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.