Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Powershift Te Ilk Kez Vites Yükselt Uyarısı Aldım

Alparslan Kaplan

Soru

Cumartesi gün dik bir rampayı çıkarken vitesi S konumuna aldım rampa dik hızımda yaklaşık <20km/s, yol bozuk

Birden ekranda vites yükseltme uyarı yazısı ile birlikte ekranın alt orta kısmında yukarı bakan yeşil bir ok belirdi

S konumunda normalde benim sürüş sitilimi beğenmezse kendisi müdahale edip vitesi değiştiriyordu ama bu sefer

bu işi benim yapmamı istedi. Ayrıca bu uyarının sadece düz viteslerde olduğunu zannediyordum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

S konumundayken +/- tuşlarına basarsanız araç manuel moda geçiyor. Gerçi hiç denemedim ama farklı bir hata değilse manuel vites geçişi dolayısıyla vites değiştirme uyarısı vermiş olabilir..

@onderpeker

@Bekir B.

@Cem Boneval

Evet tespitiniz doğruymuş S ye alıp + yada - ye basınca tamamen manuel moda geçiyormuş bugünde yeni birşey öğrendik

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alparslan Bey,

Sizin şanzımanın kafası yine karışmış gibi görünüyor. Otomatik şanzımanlı bir araçta sizin vites değiştirmenizi önermesi hakikaten çok ilginç bir durum. Titreme problemleriniz ne durumda yazılım sonrası?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otomatik şanzımanlı bir araçta sizin vites değiştirmenizi önermesi hakikaten çok ilginç bir durum.
Niye ki? S konumunda elden değiştirmeyi kullanıyorsanız ekonomik kullanım için öneride bulunması çok doğal ve eğer gerçekten öyle çalışıyorsa iyi düşünülmüş derim...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alparslan Bey, Sizin şanzımanın kafası yine karışmış gibi görünüyor. Otomatik şanzımanlı bir araçta sizin vites değiştirmenizi önermesi hakikaten çok ilginç bir durum. Titreme problemleriniz ne durumda yazılım sonrası?

Önder bey merhaba titreme sorunu kalmadı yazılım güncellemesi işe yaradı. Bakalım zaman daha neler gösterecek

Artık yeter sen ne yapıyorsun demiş araba

Devir yüksek olsa dediğini anlarım 20 km hızda ve devirde herhalde 2000 rpm den düşüktür (deviri hatırlamıyorum) bu uyarıyı vermesi garip.

Sanırım bu yazılım güncellemesinden sonra oldu çünkü daha önce böyle rampalarda bu tür bir sorunla karşılaşmadım

aslında sorunmudur onuda bilemiyorum

Niye ki? S konumunda elden değiştirmeyi kullanıyorsanız ekonomik kullanım için öneride bulunması çok doğal ve eğer gerçekten öyle çalışıyorsa iyi düşünülmüş derim...

S modunda şanzıman yazılımı güncellemesinden önce araç benim sürüş sitilimi beğenmezse vitesleri kendisi değiştiriyordu

Sanırım yazılım güncellemesinden sonra sürücüye biraz daha fazla insiyatif bırakmışlar.

Ayrıca yazılım güncellemesinden sonra vites geçişleri çok yumuşak pürüzsüz oldu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cumartesi gün dik bir rampayı çıkarken vitesi S konumuna aldım rampa dik hızımda yaklaşık <20km/s, yol bozuk

Birden ekranda vites yükseltme uyarı yazısı ile birlikte ekranın alt orta kısmında yukarı bakan yeşil bir ok belirdi

S konumunda normalde benim sürüş sitilimi beğenmezse kendisi müdahale edip vitesi değiştiriyordu ama bu sefer

bu işi benim yapmamı istedi. Ayrıca bu uyarının sadece düz viteslerde olduğunu zannediyordum.

S konumundayken +/- tuşlarına basarsanız araç manuel moda geçiyor. Gerçi hiç denemedim ama farklı bir hata değilse manuel vites geçişi dolayısıyla vites değiştirme uyarısı vermiş olabilir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu akşam deneyeceğim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.