Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lpg Kiti Hakkında Tavsiyeleriniz

Hakan Türkoğlu

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar 2009 2011 arası titanium almayı düşünüyorum ama fiyat olarak dizel çok pahalı geliyor bende fiyat uygun diye benzinli almayı düşünüyorum ama tabi araca lpg taktırıp o şekilde kullanmayı düşünüyorum size iki sorum olacak bazı araçlara lpg uyum sağlamıyor diye duydum örnek yeni astra ve golf gibi acaba titaniumda böyle bir sorun varmı diğer bir sorum ise eğer uyum sağlıyor sıkıntı olmuyor diyorsanız ne marka taktırmalıyım cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Titanyum donanım seviyesidir motor çeşiti değil. 1.0Eb veya 1.6EB motorlar lpg ile uyumlu değil. 1.6lt atmosferik benzinli motor lpg ile uyumlu. Forumda çok sayıda kullanıcının tecrübe ve paylaşımı mevcut. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford alıcaksan dizelini tercih et .İllede benzinli dersen lpg taktırma.Kendi adıma benzinli lpgli focus sahibi bir arkadaşşın aracını kullandım net biçimde ifade edebilirim ki dizel focusa göre lpgli focus gitmiyor.Belki onun aracındaki kitin uyumsuzluğu vs si olabilir ama ben lpg düşünsem eğer japonların 1.6 atmosferik araçlarına bakardım.Honda civic iyi bir tercih olurdu.Focus alıcaksan dizelini kas derim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford alıcaksan dizelini tercih et .İllede benzinli dersen lpg taktırma.Kendi adıma benzinli lpgli focus sahibi bir arkadaşşın aracını kullandım net biçimde ifade edebilirim ki dizel focusa göre lpgli focus gitmiyor.Belki onun aracındaki kitin uyumsuzluğu vs si olabilir ama ben lpg düşünsem eğer japonların 1.6 atmosferik araçlarına bakardım.Honda civic iyi bir tercih olurdu.Focus alıcaksan dizelini kas derim

Hiç alakası yok. Böyle birşeye katılmak mümkün değil .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

lpg li araç gitmiyor derken bu cümleyi anlayamıyorum benim arabam 125 ps lpg li focus

yarış amaçlı kullanmıyorum ama performansı hiçte kötü değil gitmeme olayı bence arabayla ilgili

ha otoban olayı farklı sol şeridi en fazla yarım saat meşgul ediyorum uzun süreli lpg ile basmıyorum sadece

birde şu var   lpgli araba benzinle de kullanılabiliyor baktınız gitmiyor alırsınız benzine öyle basarsınız

sadece bir düğmeye basmak yeterli benzine geçmek için 

aslında sorunu tahmin ediyorum 4000 devri geçmeden dizel gibi 2000 devirde vites değiştirirseniz lpg li değil benzinle de gitmez bu arabalar 

teknik verilerine bakmak ve ona göre biraz devirli kullanmak gerek 

lpg li araçlara karşı bir ön yargı ve bir küçümseme hissediyorum maalesef 

sadece bu başlık için değil genel olarak gitmez diyenler sorun diyenler çekişi düşer diyen arkadaşlar fazlaca

ama buna da takılmıyorum herkesin görüşü saygı göstermek gerek 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siz getirin bana 1.6 dizel focus tdci. Bir de 1.6 ti-vct. Farketmez 109-115 veya 115-125. Deneyelim görelim aradaki farkı.

lpg li araç gitmiyor derken bu cümleyi anlayamıyorum benim arabam 125 ps lpg li focus

yarış amaçlı kullanmıyorum ama performansı hiçte kötü değil gitmeme olayı bence arabayla ilgili

ha otoban olayı farklı sol şeridi en fazla yarım saat meşgul ediyorum uzun süreli lpg ile basmıyorum sadece

birde şu var   lpgli araba benzinle de kullanılabiliyor baktınız gitmiyor alırsınız benzine öyle basarsınız

sadece bir düğmeye basmak yeterli benzine geçmek için 

aslında sorunu tahmin ediyorum 4000 devri geçmeden dizel gibi 2000 devirde vites değiştirirseniz lpg li değil benzinle de gitmez bu arabalar 

teknik verilerine bakmak ve ona göre biraz devirli kullanmak gerek 

lpg li araçlara karşı bir ön yargı ve bir küçümseme hissediyorum maalesef 

sadece bu başlık için değil genel olarak gitmez diyenler sorun diyenler çekişi düşer diyen arkadaşlar fazlaca

ama buna da takılmıyorum herkesin görüşü saygı göstermek gerek 

Lpg de daha güzel yürüyor abi :) yüksek devirlerde daha performanslı Lpg. Burda bi ustam var sağolsun nozülleri falan temizledik uçlarını matkapla genişlettik güzel bir de ayar yaptık gayet güzel şu an.

Grafiği inceleyin derim ;

l41t.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzinli arabada avans haritasını değiştirme lüksünüz yok. Vuruntu yapmadığı sürece sabit avansla yürür arabanız.

Bu arada nozzle ları genişletmeniz de bir işe yaramaz zira benzin ECU su trimler vasıtası ile normal değerlere geri çekecektir yakıtı.. Sadece ilk hızlanma esnasında daha fazla yakıt basabilmenize yarar. O da 2-3 sn falan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yorumlar için teşekkürler araştırmaya devam ediyorum

zaten lpg taktırmaya 2bin tl vereceksiniz onun yerine 2 bin daha verin dizel focus alın kesinlikle pişman olmazsınız .dizel ile lpg arasında sürüş zevki olarak büyük fark var..lpg ye hiç girmeyin derim onun yerine dizel alın sürüş zevkini o zaman anlarsınız ..bugüne kadar serviste ne kadar lpg li focus sahibi gördüysem pişmanlık yaşıyordu hepside dizel alsaydım keşke diyordu sizden onlardan biri olmayın derim kesinlikle dizel alın...yeni sistem lpg ler aracın çekişini çok küçük oranda düşürüyor onu da pek hissetmezsiniz ben daha önce focus 1 aracımda landirenzo marka lpg kullandım çekişinde falan öyle önemli bir fark yoktu .yokuşları falan gayet güzel tırmanıyordu memnundum fakat  yinede dizelin yerini kesinlikle tutmaz sadece yokuşta değil genel olarak yani.  lpg bazen araçlara sıkıntı da verebiliyor ve bagaj hacmi vs. bazı olumsuzlukları var . bazı sorunlar çıkarabiliyor araca.... zaten dizel ile benzinli arasında eski kasa focuslarda aşırı fiyat farkı yok eğer hem benzinli hemde dizel focusu test etme imkanınız varsa sürünce görürüsünüz ne demek istediğimi ,heleki yokuşlarda !!!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çağlar hocam 7-8 yaşında iki araba var birisi benzinli lpg li diğeri dizel ikisi de 250 bin km de hangisini alırsınız?

sadece sormak istedim hocam 2. elde dizeller sıkıntılı diye duyuyorum siz ne düşünüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çağlar hocam 7-8 yaşında iki araba var birisi benzinli lpg li diğeri dizel ikisi de 250 bin km de hangisini alırsınız?

sadece sormak istedim hocam 2. elde dizeller sıkıntılı diye duyuyorum siz ne düşünüyorsunuz?

Çağlar'ı bilmem de ben ikisini de almam, otobüse biner giderim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende 2sinide almam ama illaki biri alınacaksa dizeli alırım dizel sevmeyen biri olarak.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla arkadaşlar o zaman benim kullandığım focusta bir sıkıntı var..Ayrıca gitmiyor tabirini ben kendi dizel aracıma göre söyledim.Başlık sahibine tavsiyemi değştirmiyorum japon araçlarını lpg li kullananların çoğu memnun ben olsam civic tercih ederdim lpg de

zaten lpg taktırmaya 2bin tl vereceksiniz onun yerine 2 bin daha verin dizel focus alın kesinlikle pişman olmazsınız .dizel ile lpg arasında sürüş zevki olarak büyük fark var..lpg ye hiç girmeyin derim onun yerine dizel alın sürüş zevkini o zaman anlarsınız ..bugüne kadar serviste ne kadar lpg li focus sahibi gördüysem pişmanlık yaşıyordu hepside dizel alsaydım keşke diyordu sizden onlardan biri olmayın derim kesinlikle dizel alın...yeni sistem lpg ler aracın çekişini çok küçük oranda düşürüyor onu da pek hissetmezsiniz ben daha önce focus 1 aracımda landirenzo marka lpg kullandım çekişinde falan öyle önemli bir fark yoktu .yokuşları falan gayet güzel tırmanıyordu memnundum fakat  yinede dizelin yerini kesinlikle tutmaz sadece yokuşta değil genel olarak yani.  lpg bazen araçlara sıkıntı da verebiliyor ve bagaj hacmi vs. bazı olumsuzlukları var . bazı sorunlar çıkarabiliyor araca.... zaten dizel ile benzinli arasında eski kasa focuslarda aşırı fiyat farkı yok eğer hem benzinli hemde dizel focusu test etme imkanınız varsa sürünce görürüsünüz ne demek istediğimi ,heleki yokuşlarda !!!

aynen katılıyorum

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.