Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Klima Çalışırken Dur Kalklarda Stop Etme Sorunu

Tarık Daş

Soru

Merhaba aracım klima çalışırken dur kalk yada trafik ışıklarında stop ediyor dur kalk olayı sırasında tekleyip stop sorunu yaşıyorum

daha öncede oluyordu serviste pislik kaçmış dediler temizlediler ama tekrar başladı klima çalışmadığında hiç bir sorun yok sebebi ne olabilir acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 1

çoğunlukla dur kalk yaparken trafik ışıklarında ve aracı park ederken bende 2 focus var diğerinde bu sorun olmuyor daha önce serviste pislik birikmiş dediler temizlediler ama yazılım güncellemesi yapmadılar sanırım pislikle alakası yok öyle olsa klima çalışmadığı zamanlarda da yapması gerekmezmi?

O zaman yazılım güncellemesi yaptırayım bakalım değişiklik olacakmı takıldığım şey diğer aracımda focus 3 onda bu sorun hiç yaşanmadı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Klima çalışırken normalindne daha fazla gaz vermek gerekiyor.1.3 Opel Astralarda klima açıkken arabayı bağırta bağırta kaldırmak gerekiyor.Ayrıca benim bu zaman kadar kullandığım tüm araçlarda klima performansa ister istemez etki ediyor.2000 motor Vectrada klima çalışınca motorun sesi değişiyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benzer bir sorun bende yokuşlarda kalkarken klima açıksa oluyor; bir-iki kere araba dolu iken yaptı; ağırlıktan herhalde dedim ama sonra tek başımayken de yaptı. Çok dik yokuştan bahsediyorum; hafif eğimde yapmıyor...

Periyodik bakımda yazılım güncelleme soracağım.

Bu arada devri biraz arttırınca yapmıyor; ilginçtir... Sadece normal kalkış gibi gaza hafif basıldığında yapıyor...

Ahmet Dursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

focuslar  kalkışta klimadan en az etkilenen araçlardan biri bence daha önce başka araçlarda kullandım, klima özellikle ilk kalkışlarda araçları etkiliyor ama focusların hiç bir modelinde (focus 1-2-3) böyle bir şeyle karşılaşmadım babamda opel astra vardı şimdi corsa var klima açıkken ikisinde de  kalkışlarda araç bayağı bir etkileniyordu..Arkadaşların dediği gibi yazılımsal birşey olabilir sizinki yada başka bir problemdir çünkü focusları klima hiç etkilemiyor  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

anaa  bende de  oluyordu  klimayı kapatınca aslan kesiliyordu  hatta  az önce kavşaktan geçerken

çok yavaş kalktı araç  hatta  sağdan gelen araç   baya  bi hız  kesti  çarpmamak için  bende  servise gideyiim o zaman hafta içi.
normaldır diyordum ben de .
ama  çok çok  fazla  kasıyo stop etmemek için debriyajla  kalkıyorum  sorun vardır değil mi arkadaşlar  gideyim bi servise  ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu konuda bazı kullanıcılarda problem var. daha önceden du forumda tartışıldı bazen klima bazen sadece yokuş klalkkışta bazen ikisindede. Yazılım diyenller oldu. Nu konuda yazılımdan tutunda enjektör değiştirene ve hatta sıralamasını değiştirenler servis servis dolaşanlarda oldu. tam çözüme ulaşıldımı. çözüm bulundumu? bu sorun kasma sorunu diyeyim benm araçtada oldu. araç düşük devirde ve yükte iken kasma yapıyor. devriniz düşük mesela 2. viteste kavşakta zor anlara düştüğünm oluyor.ben kısmen çözümü buldum. öncelikle aracımı rampallarda dur kalklarla alıştırdım. daha sonra rampalarda klima açıkken kalkış denedim. motor biraz allıştı. bunun yanında focusun debriyaj sistemi diğer araçlardan değişik. ayağınızı debriyajdan daha yavaş çekkin kavramaya başladdığı anda debriyajı bırakmayın. böylece motor devri artıyor ve biraz daha yüksekk devirle aracın hareketine yardımcı olluyorsunuz. en basit çözüm bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yetkili servisin yanından geçerken yazılım güncellemek gerekiyor :) Sürekli güncel yazılım çıkıyor. Garantisi bittikten sonra yazılımları ücretli yükleyebilirler. Volvoda garanti olsa bile serviste bakım yapılmaz ise güncel yazlım yükletmek 120 TL. Garantili olsun olmasın farketmiyor.

Ford'un bu yüklemeleri ücretsiz yapması güzel birşey. Umarım yetkili birileri bunu okuyup, ücretli yapmaz güncel yazılım yüklemeyi :)

Klima belirli bir (3/4) gaz pedalına basmadan sonra,marş anında,motor devri belirli bir devrin altına düştüğünde ve belirli bir devrin üstüne çıktığında devre dışı kalıyor.Bazı araçlarda da gaz kelebeği açıklığına göre. Tabi klimayı açtığımızda motorun rölantideki çalışma prensibi değişiyor. Devrini korumak için daha fazla yakıt püskürtülüyor.

Çağlar Kasımoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yetkili servisin yanından geçerken yazılım güncellemek gerekiyor :) Sürekli güncel yazılım çıkıyor. Garantisi bittikten sonra yazılımları ücretli yükleyebilirler. Volvoda garanti olsa bile serviste bakım yapılmaz ise güncel yazlım yükletmek 120 TL. Garantili olsun olmasın farketmiyor.

Ford'un bu yüklemeleri ücretsiz yapması güzel birşey. Umarım yetkili birileri bunu okuyup, ücretli yapmaz güncel yazılım yüklemeyi :)

Klima belirli bir (3/4) gaz pedalına basmadan sonra,marş anında,motor devri belirli bir devrin altına düştüğünde ve belirli bir devrin üstüne çıktığında devre dışı kalıyor.Bazı araçlarda da gaz kelebeği açıklığına göre. Tabi klimayı açtığımızda motorun rölantideki çalışma prensibi değişiyor. Devrini korumak için daha fazla yakıt püskürtülüyor.

birde yapacak servis bulsam :D

ya gerek yok diyorlar yada güncelleme yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.