Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Koltuk Nasıl Ayarlanır? (Doğru Oturma Pozisyonu)

Volkan Alan

Önerilen Mesajlar

Başka bir forumdaki yazımdan alıntıdır:

Emniyet kemerini de arkadan takmış sanırsam.

Sürüş pozisyonu hakkında Türkçe olarak bildiğim tek, ve düzgün olduğunu düşündüğüm video:

İngilizce, benzer, belki daha temel şeylere de değinmiş:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

koltuk mümkün olduğunca yere yakın ve en geride konumlandırılmalı ...

yere yakın konumda tutmanın nedeni , taklaya geldiğinde :) , kafa ile tavan arasında boşluk , önden çarpmalarda da dizler ,ayaklar ve konsol arasının maksimum mesafe olması.

ben bu şekilde kullanıyorum ... 

ilk videodaki adam da kimse , cabrio arabada adamın kafası ön camdan yukarda duruyor , takla atmayı geçtim , önden taş gelse kafasına gelece :) heheheh

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yalnız adam biraz daha kassa stand up olayına girecekmiş; ha güzel anlatıyor o ayrı...

Bu bileklerin direksiyonu geçme durumu bana pek rahat gelmiyor; cadde kullanışı mı yapıyorum acaba? =) 

Koltuk çok dik gibi geliyor o pozisyonu yakalayınca ama kontrol gerçekten artıyor...

Ahmet Dursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

koltuk mümkün olduğunca yere yakın ve en geride konumlandırılmalı ...

yere yakın konumda tutmanın nedeni , taklaya geldiğinde :) , kafa ile tavan arasında boşluk , önden çarpmalarda da dizler ,ayaklar ve konsol arasının maksimum mesafe olması.

ben bu şekilde kullanıyorum ... 

ilk videodaki adam da kimse , cabrio arabada adamın kafası ön camdan yukarda duruyor , takla atmayı geçtim , önden taş gelse kafasına gelece :) heheheh

Takla durumunda tekerler yerden kesildiği anda kemer sıkar, hareketinize izin vermez. Takla anında da Roll Over Bar diye tabir edilen takla korumaları çıkarak kafanızı korur.

Diye yazacaktım ancak:

Bunlardan sonra vazgeçtim. Convertible olacaksa 2 kişilik olacak, roll over bar'lar hemen başlıklarınızın arkasında olacak.

Bu ADAC'ın oturma pozisyonu ile ilgili videosu:

Sağ alttan Caption'ları açıp "Translate Captions Beta"ya tıklayıp ingilizce seçerseniz kötü bir ingilizce altyazıya kavuşabilirsiniz de örnekler biraz extreme olduğundan çok ekstra bir şey göremedim ben bunda :)

Mertcan Çelik tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 5 ay sonra...

Koltuk Sırt kısmı 85-90 derece arasında kalmalı. Ayrıca kollarınızı kırmadan ön cama doğru uzattığınızda bilekleriniz direksiyon üst hizasında kalacak şekilde mesafe ayarı yapmalısınız. Son olarak uzun yolda çok rahat konum vemeyin koltuğunuza. Uyku halini herşekilde atlatmalısınız. Yoldaki çizgileri takip yerine çevresel nesneleri anlık sürelerle yol takibini kaçırmadan yapmak faydalıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu adamı takip ediyordum.skytürkte'ydi galiba altın elbiseli adam diye motorsiklet üzerine videoları vardı.Farklı eğlenceli bir üslübü var demekki arabalara da el atmış :)

Arada bir arabalarla ilgili incelemeler ve bilgiler de veriyor da şu an çoğunlukla motosiklet üzerine odaklanmış durumda. Youtube kanalı aktif hala.

Bir konuda şikayet edip çözüm getirebilmek/önerebilmek için konu hakkında da ciddi bilgili olunması gerektiğinin farkında olan nadir insanlarımızdan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

o nasıl bir oturuştur :) ben izlerken daraldım adamın oturma pozisyonundan koltukla direksiyon arasında sıkışmış gibi :)

Neyse doğru oturuş o ama ben o şekilde alışamadım gitti koltuk neredeyse 90 derece ama yakın oturamıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.