Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

16'' OEM, 17'' OEM, 18'' OEM Ve 19'' OEM + Replika Jant Ve Lastik Ağırlıkları

Serdar yaman

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Ozan Kar yazdı:

Spor paket jantı 17 " 9.5 kg ölçümü yanlış

Ne demek yanlış? Evden elektronik tartımı götürüp tarttım, daha ne kadar doğru olabilir? :fikir:

Spor paket jantı çok net şekilde 9,5 kg. 215/50/17 Michelin Primacy 3 95W XL lastikleri ile birlikte 19,7 kg çıktı...Burada XL'ın ağırlığa etkisi olabilir diye düşünüyorum. Malum XL olunca yanaklarda bir takım kuvvet takviyeleri oluyor... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

Ne demek yanlış? Evden elektronik tartımı götürüp tarttım, daha ne kadar doğru olabilir? :fikir:

Spor paket jantı çok net şekilde 9,5 kg. 215/50/17 Michelin Primacy 3 95W XL lastikleri ile birlikte 19,7 kg çıktı...Burada XL'ın ağırlığa etkisi olabilir diye düşünüyorum. Malum XL olunca yanaklarda bir takım kuvvet takviyeleri oluyor... 

tamam tamam Serdarın marketten kiraladığı yanlış :D

elimizde aynı tartı ile tartılmış 16" 17" lastik kıyaslaması yok sorun o.

yoksa bende cmax jantı+dediğin lastiği 17kg tarttım. bu durumda 19,7-9,5=10.2 lastiğin ağırlığı. 17-10.2=6.8 kg cmax jantı çıkıyor :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tamam tamam Serdarın marketten kiraladığı yanlış [emoji3]
elimizde aynı tartı ile tartılmış 16" 17" lastik kıyaslaması yok sorun o.
yoksa bende cmax jantı+dediğin lastiği 17kg tarttım. bu durumda 19,7-9,5=10.2 lastiğin ağırlığı. 17-10.2=6.8 kg cmax jantı çıkıyor [emoji3] 

Otosanda bunların ağırlıkları vardır elbet en sağlıklı ordan öğrenmek :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şuan ki durum bu:

17" sporun lastik ağırlığı toplamdan hesaplandı

17" cmaxi ben 17 olarak ölçmüştüm 16"yıda 14.5 olarak ölçmüştüm, bunu Serdarın 16.38ine oranlayarak 19.2 olarak yazdım. Lastiğide Mertten gelen sonuca göre yazdım.

5 ölçümden 4ü farklı terazi ile yapıldığı için hepsinde çok fazla sapma var zaten mantıksız durumlarda var ama dursun bi kenarda.

Adsız2.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 16'' OEM, 17'' OEM, 18'' OEM Ve 19'' OEM + Replika Jant Ve Lastik Ağırlıkları olarak değiştirdi
  • 4 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.