Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2011 Focus 3 Titan. 180 Ps Lpg

Halil Gökova

Önerilen Mesajlar

Herkese selam. Aracım 2011 ford focus 3 titan. 180 ps. Lpg taktırmak istiyorum bu konuda zavoli ile görüştüm fakat takılmadığını brc ile görüşmem de ise takılabildiğini yalnız bulunduğum şehirde (eskişehir)daha önce bu araca hiç takılmadığını da sorarak öğrendim. forumda bu araca sahip yada gören bilen aracıma lpg taktırabilir miyim. teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tüketim ne kadar?

klasik motor gibi 3000 devirde vites atar 2200 devirlerde sürerseniz çok yakar..

değiştirme için 2200, sürüş için 1600 deviri deneyin :)

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

180 ps'de zaten fazla yakmasını biraz beklemeniz gerekirdi alırken . fakat bizim 125likten çok da fazla yaktığını sanmıyorum. bence sürüş stilini birazcık daha yumuşak tutarsanız aşağılara çekebilirsiniz.

180'lik Ecoboost motor 125'lik atmosferiklerden az yakar. Şu an aracımın YB verilerine göre tamamı şehir içi 38 km hız ortalaması ile 7.8 gösteriyor. Ecoboost, dizel ile atmosferik benzinlinin ortasında bir yerde tüketim sağlıyor. Şehir dışında ise 100-130 km hız aralığında bir seyirle İstanbul-Van arasında 1725 km.yol yaptım,100 lt tüketimim oldu..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

180'lik Ecoboost motor 125'lik atmosferiklerden az yakar. Şu an aracımın YB verilerine göre tamamı şehir içi 38 km hız ortalaması ile 7.8 gösteriyor. Ecoboost, dizel ile atmosferik benzinlinin ortasında bir yerde tüketim sağlıyor. Şehir dışında ise 100-130 km hız aralığında bir seyirle İstanbul-Van arasında 1725 km.yol yaptım,100 lt tüketimim oldu..
Şimdi pedala basmak var basmak var o yüzden 10-11 litre de yakana nasıl denemek lazım
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında güzel fikir ama buna tüm motorları dahil etmek lazım. Dizel, atmosferik benzinli, 1.0 ile 1.6 EB dip gaz denemeleri....

Yakıt tüketiminden bahsederken elde edilen performansa da oranlamak lazım.

Ekonomik sürüş özelliklerinde 1.6 EB'un atmosferiğe göre aynı veya daha az yakması söz konusu iken performanslı kullanımda EB kesinlikle daha fazla yakma potansiyeline sahip, ama gücün de %50 fazla olduğunu unutmamak lazım. 

Benzer performanslı 1.0EB ise atmosferiğe göre her şartta daha az yakıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.