Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Hava Filtresi Nasıl Sökülür & Temizlenir ?

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

• 5 ay sonra...
5 July 2011 - 18:17 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Merhabalar,

Belki hepiniz bilirsiniz ama görsellik katalım smile.gif

Focus II Ti-VCT motorun hava filtresini söküyoruz;

Not: Aracınızın Motoru farklı ise El kitapçığınıza bakarak filtrenin nerede olduğunu görebilirsiniz...

öncelikle gerekli malzeme; sadece 7 Numara anahtar.

ilk vidamız burada

ve diğer 3 kenarda da aynı vidalardan mevcut

Döndürülemeyen yerlerde şu şekil tutmamız yeterlidir..İlk döndürmeden sonra parmaklar ile rahatlıkla sökebilirsiniz..Yine takarken en son sıkmanız kafiidir.

Resimde ki gibi - 1 kısmını yukarı kaldırıp 2 kısmını sağ'a doğru çekiyoruz.

Filtresiz hali

Normalde çok kirli ise (tozlu vs) komprasör ile hava püskürtebilirsiniz. (Hafif uzaktan). Benim filtre çok temiz çıktı şubat ayında alınmıştı..1 arı 1 kelebek birkaç sinek biggrin.gif az biraz da toz..Hava püskürtmedim..Elle vurdum biraz :rolleyes:

İngiltere üretimiymiş.

vaayy bizim burdan gelyomus sizin filtreler,bugun soktum takarken bi tane vida yuvasi yalama yapti yadadaha onceden oyleydi farkinda degilim,adamlara bozuk geldi dicem yenisini taksinlar:))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...

Forumda filtre değişimi gösteren resimleri niçin göremiyorum.

Bedava resim yükleyen ve sunan servisler bir süre sonra resimleri yenilerine yer açmak için siler, o yüzden göremiyorsunuz, eskimiş resimler.

Şuradan devam edebilirsiniz;

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Bedava resim yükleyen ve sunan servisler bir süre sonra resimleri yenilerine yer açmak için siler, o yüzden göremiyorsunuz, eskimiş resimler.

Şuradan devam edebilirsiniz;

Videoda adam yeni filtreyi çok rahat oturtuyor yerine, ben de hiç öyle kolay olmadı. Arkadaşımın focus 2,5 aracının hava filtresini kolayca değiştirdim. Kendi aracıma gelince sağ taraftaki çentik ve çevresindeki kanalı yerine oturtana kadar ter içinde kaldım.Sol taraftaki filtrenin ağız kısmı lastik gibi olduğu için karşılığına yapışıyor ve ileriye doğru yuvasına kaymıyor. Kolay yolu varmıdır diye internette araştırırken yine bizim forumda buldum değişim videosunu. Bugünlerde yeniden değiştireceğim, aklıma filtrenin ağız kısmındaki lastik kısmı hafiften yağlamak geldi, belki işe yarar. Acaba başka filtre değişimi yapan var mı focus mk3 te veya benim gibi zorlanan?

Fatih Mehmet USLU tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Videoda adam yeni filtreyi çok rahat oturtuyor yerine, ben de hiç öyle kolay olmadı. Arkadaşımın focus 2,5 aracının hava filtresini kolayca değiştirdim. Kendi aracıma gelince sağ taraftaki çentik ve çevresindeki kanalı yerine oturtana kadar ter içinde kaldım.Sol taraftaki filtrenin ağız kısmı lastik gibi olduğu için karşılığına yapışıyor ve ileriye doğru yuvasına kaymıyor. Kolay yolu varmıdır diye internette araştırırken yine bizim forumda buldum değişim videosunu. Bugünlerde yeniden değiştireceğim, aklıma filtrenin ağız kısmındaki lastik kısmı hafiften yağlamak geldi, belki işe yarar. Acaba başka filtre değişimi yapan var mı focus mk3 te veya benim gibi zorlanan?

Ne olduğunu anlayana kadar biraz zorlanıyorsun, fakat ben şimdi tek hamlede takabiliyorum artık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 May 2015 - 22:56 tarihinde, Ozan Karsavuran yazdı:

filtreyi takmadan biraz bastırmak en kolayı. Servislerde öyle takıyor.

Filtreyi yere koyup resimdeki ok yönünde biraz esnettinizmi cuk diye oturuyor.

filtre kağıtının o hali ne öyle [emoji3]

O filtre düzgün çalışmaz [emoji3]

10 May 2015 - 23:07 tarihinde, Servet Özkan yazdı:

Ne olduğunu anlayana kadar biraz zorlanıyorsun, fakat ben şimdi tek hamlede takabiliyorum artık.

Şip şak [emoji3]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.