Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Apartman Yöneticisine Dava Açmayı Düşünüyorum

Önerilen Mesajlar

Ciddi oranda zamlanıyor ama yüzde kaç bilmiyorum çünkü doğalgazı sadece kendi bünyemde üretiyorum :) Ama %25 artış çok değil.Sonuçta geçen sene bankalar yıllıkta %12 faiz bile veriyordu.Gerçek para kaybı genel olarak banka faizinin iki katıdır yani %24 e tekabül eder.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ciddi oranda zamlanıyor ama yüzde kaç bilmiyorum çünkü doğalgazı sadece kendi bünyemde üretiyorum :) Ama %25 artış çok değil.Sonuçta geçen sene bankalar yıllıkta %12 faiz bile veriyordu.Gerçek para kaybı genel olarak banka faizinin iki katıdır yani %24 e tekabül eder.

o zaman diyecek pek bir şeyim kalmıyor, artışı saymazsak bile miktarın fazla olduğunu düşünüyorum tabi o ayrı.

kiraya bile 50tl ki normalde 40tl ediyordu zam yapmışken aidata 50tl yapılması kanı beynime sıçrattı :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Senin o yönetici görünüşlü vasıfsız adam tam dayaklıkmış anlattığına göre. Olmadı kar maskesi takıp 3-5 arkadaş elde sopayla kamerasız biryerlerde girişin :P tabiki şaka ;)

Bizim sitede 5 blok var. Toplamda 100 daire var. 7/24 güvenlik var. Sitenin ortak kullanım alanları var onların temizliğini, bakımını görevliler yapıyor,yarı olimpik havuzu var onuda görevliler temizliyor.Her blok 10 katlı ve her blokta 5 kişilik asansör var. Aidat 100 lira yaz kış. Apartman temizliği yapılıyor,2 tane güvenlik var birisi gece birisi gündüz duruyor.Kapıcılara birer daire tahsis edilmiş ve elektrik su ödemiyorlar.Hergün sabah 30 dakika akşam 30 dakika yeşil alanları suluyorlar cart curt.Bir yerler patlamadığı kırılmadığı sürece dışardan görevli alınmıyor günübirlik.Her işi yani çöp toplamaktan bahçe havuz temizliğine,sabah ekmek gazete servisine kadar 2 görevli yapıyor.Kısaca güzel bir işleyişi var.Ve bize 100 lira fazla geliyordu sonuçta 10.000 lira para toplanıyor her ay.Babam 7500 lira ile yönetibileceğini savunuyor. Sen yaz kış 250 ödüyorsan bence çok pahalı dediklerine göre. Tamam kışın 250 liraya ısınmak güzel ama yaz kış aynı fiyat çok saçma. Burda bir rezidans dedikleri akıllı evler var fitness salonu açık kapalı havuzu,saunası cart curt var bişileri ve aidatı 150 lira :)

Isıtma dahil bulmak çok zor çünkü merkezi sistemler falan yok herkesin kliması var istediği odada klimayı açarak ınısıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ısınma(yaz kış 250), asansör, kapıcı, bina aydınlatması, bina temizliği. aklıma gelenler bunlar başkada yok sanırım...

Ankarada yıllık doğalgaz harcaması ne kadar acaba? mümkünse sadece ısıtma için?

Ozan bizde daireler kombili dolayısıyla ısınma , sıcaksu ve Ocak tek kalem olduğu için sana sağlıklı bir rakam vermem zor... Ancak asansör, kapıcı, bahçe ve çardak giderleri olarak 70 tl aidat ödüyoruz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Senin o yönetici görünüşlü vasıfsız adam tam dayaklıkmış anlattığına göre. Olmadı kar maskesi takıp 3-5 arkadaş elde sopayla kamerasız biryerlerde girişin :P tabiki şaka ;)

Bizim sitede 5 blok var. Toplamda 100 daire var. 7/24 güvenlik var. Sitenin ortak kullanım alanları var onların temizliğini, bakımını görevliler yapıyor,yarı olimpik havuzu var onuda görevliler temizliyor.Her blok 10 katlı ve her blokta 5 kişilik asansör var. Aidat 100 lira yaz kış. Apartman temizliği yapılıyor,2 tane güvenlik var birisi gece birisi gündüz duruyor.Kapıcılara birer daire tahsis edilmiş ve elektrik su ödemiyorlar.Hergün sabah 30 dakika akşam 30 dakika yeşil alanları suluyorlar cart curt.Bir yerler patlamadığı kırılmadığı sürece dışardan görevli alınmıyor günübirlik.Her işi yani çöp toplamaktan bahçe havuz temizliğine,sabah ekmek gazete servisine kadar 2 görevli yapıyor.Kısaca güzel bir işleyişi var.Ve bize 100 lira fazla geliyordu sonuçta 10.000 lira para toplanıyor her ay.Babam 7500 lira ile yönetibileceğini savunuyor. Sen yaz kış 250 ödüyorsan bence çok pahalı dediklerine göre. Tamam kışın 250 liraya ısınmak güzel ama yaz kış aynı fiyat çok saçma. Burda bir rezidans dedikleri akıllı evler var fitness salonu açık kapalı havuzu,saunası cart curt var bişileri ve aidatı 150 lira :)

Isıtma dahil bulmak çok zor çünkü merkezi sistemler falan yok herkesin kliması var istediği odada klimayı açarak ınısıyor.

bizim sitede çok fazla blok var kaç tane bilmiyorum, 10 blok vardır heralde en az, 20-30da dublex vardır. Bizim blokta 60 daire var, daha büyüğü yok bildiğim kadarıyla ama daha küçükler vardır. Çevre aidatı olarak 80tl ödüyoruz geçen sene zamlanmamış bu sene zamlanır, ağaç yeşil alan filan bayağı fazla güvenlik vs burdan ödeniyor ki çöpleri toplamak için kamyonet bile almışlar o paradan :) . Apartman dışındaki tüm masraflar buradan ödeniyor yani. Apartmanada 1 senedir 200 verdik bundan sonra 250 verilecek işte... yani önümüzdeki aydan itiraben tahmini 350tl ödenecek aidat ve ısınma olarak.

Ozan bizde daireler kombili dolayısıyla ısınma , sıcaksu ve Ocak tek kalem olduğu için sana sağlıklı bir rakam vermem zor... Ancak asansör, kapıcı, bahçe ve çardak giderleri olarak 70 tl aidat ödüyoruz...

abi aşağı yukarı birşeyler çıkartabiliriz :) kabaca kışın ne kadar veriyorsunuz yazın ne kadar veriyorsunuz? sıcaksu ve ocağı yaz kış sabit kabul edersek kışınki ısınmayı kabaca çıkarmış oluruz diye düşünüyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...
  • 8 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.