Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Apartman Yöneticisine Dava Açmayı Düşünüyorum

Önerilen Mesajlar

Belalı bir aparman yöneticimiz var, olay Kasımda başladı aidat ve sıcak su borcumuzu yatırmış olmamıza rağmen yatırmamış gibi işlem yaptı borç yazdı. Dekont alıp gittik kapısına bendeki listede görünmüyor birşey yapamam dedi, gidin benim bankamdan dekont alın(!!!) bakalım dedi. Gittim dekontu aldım yine kapısına götürüp verdim, neden görünmüyormuş dedi bilmiyorum dedim. Tamam ben kapıcıya vereyim gitsin bankadan kontrol etsin dedi (!!!) ona da tamam dedim. 2 ay sonra verdiğim dekontları posta kutusunda buldum, kapıcıya sordum hayırdır diye o iş tamammış dedi ancak borç yazmaya ve faiz işlemeye devam ediyor.

En son bu ay yine borç göstermekle birlikte ayrıca bir listede 629TL borç yazıp (aidat olarak 230tl sıcak su olarak 56tl borç görünmesine rağmen nasıl 629tl çıkarttı 2 mühendis çözemedik) yasal işlem yapılacaktır demiş.

Bu sefer ben gitmedim kapısına kesin kavga çıkar diye, ev arkadaşım gitti onada zaten öğrenciye ev verilmez, yatırmıyorsunuz benide uğraştırıyorsunuz tarzı laflar edip yine dekont istemiş. Dekontları kapıcıya verirken pazartesiye kadar düzeltmezse dava açıcam dedim.

Aklımızdaki, yanlış ve haksız yere borç yazıp adımızı yazıp rencide ettiği için manevi tazminat davası açmak. Gelen giden misafire bile alay konusu olduk! Böyle bir hakkımız var mı? Sonuç alabilir miyiz? Veya ne yapabiliriz?

adamda hakim ve ilginç birisi, hakimi olduğu davaya kendisini tanık yazmış. Zıtlaştığı avukata trafik cezası yazdırmış vs vs adını googlea yazınca bir dünya haber çıkıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belalı bir aparman yöneticimiz var, olay Kasımda başladı aidat ve sıcak su borcumuzu yatırmış olmamıza rağmen yatırmamış gibi işlem yaptı borç yazdı. Dekont alıp gittik kapısına bendeki listede görünmüyor birşey yapamam dedi, gidin benim bankamdan dekont alın(!!!) bakalım dedi. Gittim dekontu aldım yine kapısına götürüp verdim, neden görünmüyormuş dedi bilmiyorum dedim. Tamam ben kapıcıya vereyim gitsin bankadan kontrol etsin dedi (!!!) ona da tamam dedim. 2 ay sonra verdiğim dekontları posta kutusunda buldum, kapıcıya sordum hayırdır diye o iş tamammış dedi ancak borç yazmaya ve faiz işlemeye devam ediyor.

En son bu ay yine borç göstermekle birlikte ayrıca bir listede 629TL borç yazıp (aidat olarak 230tl sıcak su olarak 56tl borç görünmesine rağmen nasıl 629tl çıkarttı 2 mühendis çözemedik) yasal işlem yapılacaktır demiş.

Bu sefer ben gitmedim kapısına kesin kavga çıkar diye, ev arkadaşım gitti onada zaten öğrenciye ev verilmez, yatırmıyorsunuz benide uğraştırıyorsunuz tarzı laflar edip yine dekont istemiş. Dekontları kapıcıya verirken pazartesiye kadar düzeltmezse dava açıcam dedim.

Aklımızdaki, yanlış ve haksız yere borç yazıp adımızı yazıp rencide ettiği için manevi tazminat davası açmak. Gelen giden misafire bile alay konusu olduk! Böyle bir hakkımız var mı? Sonuç alabilir miyiz? Veya ne yapabiliriz?

adamda hakim ve ilginç birisi, hakimi olduğu davaya kendisini tanık yazmış. Zıtlaştığı avukata trafik cezası yazdırmış vs vs adını googlea yazınca bir dünya haber çıkıyor...

ozan bey ceza muhakemesi kanunun şu maddesini inceleyin:Hâkimin davaya bakamayacağı hâller

Madde 22 – (1) Hâkim;
a) Suçtan kendisi zarar görmüşse,
B) Sonradan kalksa bile şüpheli, sanık veya mağdur ile aralarında evlilik, vesayet veya kayyımlık ilişkisi bulunmuşsa,
c) Şüpheli, sanık veya mağdurun kan veya kayın hısımlığından üstsoy veya altsoyundan biri ise,
d) Şüpheli, sanık veya mağdur ile aralarında evlât edinme bağlantısı varsa, 
e) Şüpheli, sanık veya mağdur ile aralarında üçüncü derece dahil kan hısımlığı varsa, 
f) Evlilik sona ermiş olsa bile, şüpheli, sanık veya mağdur ile aralarında ikinci derece dahil kayın hısımlığı varsa,
g) Aynı davada Cumhuriyet savcılığı, adlî kolluk görevi, şüpheli veya sanık müdafiliği veya mağdur vekilliği 
yapmışsa,
h) Aynı davada tanık veya bilirkişi sıfatıyla dinlenmişse,
Hâkimlik görevini yapamaz.
Yargılamaya katılamayacak hâkim
Madde 23 – (1) Bir karar veya hükme katılan hâkim, yüksek görevli mahkemece bu hükme ilişkin olarak verilecek 
karar veya hükme katılamaz.
(2) Aynı işte soruşturma evresinde görev yapmış bulunan hâkim, kovuşturma evresinde görev yapamaz.
(3) Yargılamanın yenilenmesi halinde, önceki yargılamada görev yapan hâkim, aynı işte görev alamaz.

ozan bey ceza muhakemesi kanunun şu maddesini inceleyin:Hâkimin davaya bakamayacağı hâller

Madde 22 – (1) Hâkim;
B) Sonradan kalksa bile şüpheli, sanık veya mağdur ile aralarında evlilik, vesayet veya kayyımlık ilişkisi bulunmuşsa,
c) Şüpheli, sanık veya mağdurun kan veya kayın hısımlığından üstsoy veya altsoyundan biri ise,
e) Şüpheli, sanık veya mağdur ile aralarında üçüncü derece dahil kan hısımlığı varsa, 
f) Evlilik sona ermiş olsa bile, şüpheli, sanık veya mağdur ile aralarında ikinci derece dahil kayın hısımlığı varsa,
g) Aynı davada Cumhuriyet savcılığı, adlî kolluk görevi, şüpheli veya sanık müdafiliği veya mağdur vekilliği 
yapmışsa,
Madde 23 – (1) Bir karar veya hükme katılan hâkim, yüksek görevli mahkemece bu hükme ilişkin olarak verilecek 
(2) Aynı işte soruşturma evresinde görev yapmış bulunan hâkim, kovuşturma evresinde görev yapamaz.
(3) Yargılamanın yenilenmesi halinde, önceki yargılamada görev yapan hâkim, aynı işte görev alamaz.

ancak olayla alakası olmayıpta olayı biliyosa tanık olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Madde 22 – (1) Hâkim;
yapmışsa,

ancak olayla alakası olmayıpta olayı biliyosa tanık olabilir

http://www.gazeteport.com.tr/haber/87668/hem-ihbarci-hem-hakim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'de hakime dava açarak bir yere varabileceğini açık söylemek gerekirse düşünmüyorum. Yarın avukatlıktan mezun olmuş, stajını da 5-6 aya biterecek  bir arkadaşımla buluşacağım. Bir fikri bilgisi varsa bu konuda, buraya yazarım.

Yasal işlem yaptığı durumda ne olabileceğini ve kendini nasıl haklı çıkarabileceğini de bir yandan araştır bence.

Bir de bu borç yazma işlemi nasıl olmakta, borcu kendisi gecikmeyi hesaplayarak mı yazıyor, otomatik mi belirleniyor, bu detayı dava açmadan önce öğrenmelisin. Dava açarsın, tüm kayıtları yok eder haksız çıkarsın, üstüne o sana aynı sebeplerle dava açabilir.

Ev sahibinizle veya apartmandaki diğer komşularla iletişime geçip fikir almak da yardımcı olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'de hakime dava açarak bir yere varabileceğini açık söylemek gerekirse düşünmüyorum. Yarın avukatlıktan mezun olmuş, stajını da 5-6 aya biterecek bir arkadaşımla buluşacağım. Bir fikri bilgisi varsa bu konuda, buraya yazarım.

Yasal işlem yaptığı durumda ne olabileceğini ve kendini nasıl haklı çıkarabileceğini de bir yandan araştır bence.

Bir de bu borç yazma işlemi nasıl olmakta, borcu kendisi gecikmeyi hesaplayarak mı yazıyor, otomatik mi belirleniyor, bu detayı dava açmadan önce öğrenmelisin. Dava açarsın, tüm kayıtları yok eder haksız çıkarsın, üstüne o sana aynı sebeplerle dava açabilir.

Ev sahibinizle veya apartmandaki diğer komşularla iletişime geçip fikir almak da yardımcı olabilir.

Benimde dedem hakim ama uğraşmamı istemediği için detayları söylemedi. Adamın avukata yaptıklarıda haberde var zaten...

Yasal işlem dediği icraya vermek, keske versede icra ve avukat masrafı ödese. Ama anca laf.

Dediği otomatik, kendiside kontrol ediyormuş, ama daha oncede listede görünmesine rağmen borç yazmıştı gidip konusunca duzeltmişti. Ne yapıyor belli değil. Bu ay asılmış listelerin fotografını çektim elimde kanıt olarak bulunsun diye.

Komsularla veya ev sahibiyle konuşmadım ama kapıcıya duzeltmezse dava acicam diyince ac birinin dur demesi lazım dedi.

Adamın 2 ay listeleri asmadigi bile oldu. Arkadasım kapıcıya kendi alışveriş poşetlerini tasitirken bile gormuş. Böyle bir adam iste.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kapıcıya her istediğini yaptırır sonuçta onun parası yöneticiden geçiyor. Bence boşver versin verebiliyorsa icraya da çektiğin resimleri alternatif bir hesap açıp internette tarihi değiştirilemez bir yere yüklemek de düşünülebilir.

Türkiye'de makam mevki sahibi olmak insanların egosuna kalıcı etkiler yapmakta malesef.

İnşallah emekli albayın niye oraya parkettiğini sorgular moddadır da lafta kalır söyledikleri, boşuna uğraşmazsınız :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kapıcıya her istediğini yaptırır sonuçta onun parası yöneticiden geçiyor. Bence boşver versin verebiliyorsa icraya da çektiğin resimleri alternatif bir hesap açıp internette tarihi değiştirilemez bir yere yüklemek de düşünülebilir.

Türkiye'de makam mevki sahibi olmak insanların egosuna kalıcı etkiler yapmakta malesef.

İnşallah emekli albayın niye oraya parkettiğini sorgular moddadır da lafta kalır söyledikleri, boşuna uğraşmazsınız :)

şahsi işlerini yaptıramaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Diğer apartman sakinleri ile toplanan, yapılmıyorsa kat malikleri toplantısı daveti yapın ve başka birini yönetici seçin.

Yok diğer daireler buna yanaşmıyor ve yöneticiden memnunlarsa kayıtlarını sağlam tut, dekontlarını topla ve bırak icraya versin ve de yüzüne gözüne bulaştırsın.

Ayrıca fazla da dert etme, evin huzuru bu zat-ı muhterem yüzünden kaçmasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şahsi işlerini yaptıramaz.

Resmi olarak demedim, nasıl çalışan patronunun ekstra bir çok işiyle de uğraşmak zorunda kalabilir, kapıcı da aynı şekilde yöneticinin işleri ile uğraşır. 

Kötü memur şehrinin neredeyse özel sektör olmayan her yerde geçerli bir geleneği gibi bir şey bu malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bizim yönetizimiz de depremde sapasağlam olan evi  bir iki  yandaşı ile  beraber DASK ları  olduğu için  yıkım kararı çıkarmaya çalışıyorlardı  
bizde erken seçime gidip
alaşağı ettik. :D
hakkını  ara  tabi delillerini de iyi  topla kardeşim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

madem kasım, eylül den beri üzerinize çıkan borçların dekontlarını toplayın..versin icraya alır ağzının payını.

sen haklı çıktıktan sonra çok istersen açarsınız bir manevi tazminat davası. toplum içinde küçük düşürülmekten.

5-10 bin. avukata dersiniz kazan yarısı senin olsun :) bu tür işleri kovalayan çok, özellikle abd de..

adamlar gazeteleri takip edip, madur haberlerini okuyup, şahsı yönlendirip dava açalım yarısı benim olur diyor.

adamlar bu yüzden mahkemeler ülkesi.

benim pizzamdan saç teli çıksa, 200 derecede pişmiş olsun der çıkarıp yemeye devam ederim(evde veya başka evde

olursa çaktırmadan böyle yapıyorum :) , çünkü başkaları bilse midesi bulanabiliyor), yada iade ederim.

adamlar direk dava açıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.