Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2 Haziran İstanbulpark Pist Günleri'ne Topluca Katılmak İster Misiniz?

Mertcan Çelik

Önerilen Mesajlar

İlki 19 Mayıs'ta düzenlenmiş olan İstanbulPark Pist Günleri'nin ikincisi 2 Haziran'da düzenlenecek.
İlki hakkında başta tanımadığımız araçlar arasında piste çıkmanın ne kadar güvenli olabileceği olmak üzere bir çok şüphemiz vardı ancak bence beklenenden çok daha iyi, kazasız belasız geçti.

Etkinlik hakkında bilgi vermek gerekirse:
Bu etkinlik 20 dakikalık seanslar halinde yapılmakta. Eğer 15-20 araç olursak, bir seansın tamamını yabancı araç olmayacak şekilde ayarlayabiliriz. 
Katılmayı düşünenler bu başlığa yazarsa keyifli bir etkinlik olabilir bence.

Ücret olarak resmi sitede 120 tl + 20 tl kask parası 140 tl olarak görünmekte. Biz de tahminen o civarda bir ücret ödeyeceğiz yeterli araç sayısına ulaştığımız takdirde. Araç sayısı fazla olursa ücret düşer mi bilemiyorum ancak az olursa artabilir.

Ben aracınızın teknik özelliklerinin bu etkinliğe katılmanızda engel olmaması gerektiğini düşünüyorum. İzlemişsinizdir belki 1.4 Getz bile eğlenebilmekte. Ayrıca hangi araçla olursa olsun pist tecrübesi sürüş becerinize çok şey katar diye düşünüyorum.

Başvuru için detayları daha sonra yine buradan duyurmaya çalışacağım. 30 Mayıstan önce yeterli sayıya ulaştığımız takdirde formalitelerin çok engel olacağını düşünmüyorum. Tabi ne kadar erken olursa o kadar iyi olur.

Katılımcılar:
1-Mertcan ÇELİK
2-Tolga Başaran
3-Sabri Özer
4-Cem Boneval
5-
Saruhan Özkan
6-
7-
8-
9-
10-
11-
12-
13-
14-
15-
...

Detaylı bilgi burada:
http://www.intercitypark.com/etkinlikler/02-haziran-2013-intercity-istanbul-park-pist-gunleri/
Bizim ile katılmayı planlıyorsanız başvuru için şimdilik bekleyin lütfen.

Etkinlik düzenleme konusunda pek tecrübem yok ancak kişiler belirlenince kimlik ve plaka bilgilerini vermek, ehliyet ve ruhsatı yanımızda bulundurmak dışındaki her şeyi İstanbul Park personeli halletmekte.

@Sabri Özer
3'e seni yazmak için beklemedeyim :) :): :))))):)):) :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

pistte toplu katılıma indirim yada tekli katılıma fazla para vermek gibi bir durum yok.   zaten klasmanları kendileri ayarlıyorlar. en güzeli   konuşulup aynı klasmanda  girilmesi sağlanmalı. :P aslında hiç ses etmeden herkes aracının gücünü yakın yazarsa da genelde aynı klasmana denk geliyor.

niyetleniyorum bende ama lastiklerim sıkıntı yapar mı diye düşünüyorum. zaten arabba 100 ps otomatik :D maksat pistte girmek yoksa zamanlama kasacak değilim :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

pistte toplu katılıma indirim yada tekli katılıma fazla para vermek gibi bir durum yok.   zaten klasmanları kendileri ayarlıyorlar. en güzeli   konuşulup aynı klasmanda  girilmesi sağlanmalı. :P aslında hiç ses etmeden herkes aracının gücünü yakın yazarsa da genelde aynı klasmana denk geliyor.

niyetleniyorum bende ama lastiklerim sıkıntı yapar mı diye düşünüyorum. zaten arabba 100 ps otomatik :D maksat pistte girmek yoksa zamanlama kasacak değilim :D

Her 20 dakikalık slot için belirledikleri sabit bir ücret var. O ücreti karşılar ve pist yönetimi ile anlaşırsak sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum.

3mm üzerindeki lastikler uygun teorik olarak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Edit: Seans kapatma işi zora girmiş olabilir.

İlkinden çok daha keyifli olacak ve 20 dakikalık sürüş seansları şeklinde organize edilecek günde, dileyen sürücüler birkaç seans birden satın alarak pist üzerindeki sürüş zamanlarını arttırabilecekler. Maksimum 40 araç ile sınırlanacak olan seanslarda isteyen sürücüler, Intercity İstanbul Park'tan temin edecekleri transponder zaman ölçerler ile pistteki zamanlarını ölçüp en iyi zamanlarının Intercity İstanbul Park internet sitesinde yayınlanmasını sağlayabileceklerdir.

http://www.intercitypark.com/etkinlikler/02-haziran-2013-intercity-istanbul-park-pist-gunleri/

Tanıdık bile olsa pist tecrübesi olmayan/çok olmayan, 40 araç da bence mantıklı değil. 20 araç yapsak 240 olur, 30 araç 160 , 40 araç 120.

Mertcan Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu iş zora girdi malesef.

Tanıdık bile olsa pist tecrübesi olmayan/çok olmayan, 40 araç da bence mantıklı değil. 20 araç yapsak 240 olur, 30 araç 160 , 40 araç 120.

Ben senin ne demek istediğini anlamadım. Diğer başlıkta ki Cem Abi'nin mesajini kontrol ettin mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben senin ne demek istediğini anlamadım. Diğer başlıkta ki Cem Abi'nin mesajini kontrol ettin mi?

Cem Abi yeterli kişi sayısı ve maddi imkanlar olduğunda bize seansı ayarlayabileceğini söyledi diye anladım ben.

@Cem Boneval,Abi tüm seansı kapatmasak bile hepimizin aynı seansta çıkmamız da ayarlanabilir mi?

max değerden bahsediyor , 40'dan fazla aynı anda piste çıkamaz demek istiyor ...

Abi geçen sefer de 20 deniyordu benim bildiğim okuduğum genelde hep 20 civarı çıkmış ki biz yavaş sayılabilecek dizeller olduğumuz için yavaş araçların olduğu seanslarda en az 30 araç olur bence.

Niye zora girdi bende anlamadım max 20 küsür araç olur zaten ayrıca pisti kapatmak zorundada değiliz yabancı araç olsun ne olacak

Seans kapatma işi önce paraya bakan bir şey. bir seansı yeni haliyle kapatmak para miktarını da arttırmakta. İşin zora girmesine sebep veren olay bu.

Seans kapatmazsak zora girmez ancak ben açıkçası 20 araç ile sıkıntılı bulduğum bir organizasyonda aynı anda 40 aracın çok riskli olacağını düşündüğüm için zora girdiğini düşünüyorum.

Zora girdinin başına "seans kapatmak" eklemem gerekliymiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi tüm seansı kapatmasak bile hepimizin aynı seansta çıkmamız da ayarlanabilir mi?
Her türlüsü ayarlanır. Eş zamanlı 40 araç aşırı yoğun trafik yapar ve kimse keyif almaz, risk artar. 15 bilemedin 20'yi aşmamak gerekir. 

Siz 15'i bulun 20' sadece sizindir...

Bu arada bu kabaca 5-6 tur demektir, hevesiniz kursağınızda kalmasın!  :kıhkıh:

Ben de gelmek isterim, ama arabayla değil, aranıza biraderin Audi A4 Allroad quattro ile kabul ederseniz neden olmasın?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her türlüsü ayarlanır. Eş zamanlı 40 araç aşırı yoğun trafik yapar ve kimse keyif almaz, risk artar. 15 bilemedin 20'yi aşmamak gerekir. 

Siz 15'i bulun 20' sadece sizindir...

Bu arada bu kabaca 5-6 tur demektir, hevesiniz kursağınızda kalmasın!  :kıhkıh:

Ben de gelmek isterim, ama arabayla değil, aranıza biraderin Audi A4 Allroad quattro ile kabul ederseniz neden olmasın?

:pray:  :pray:  :pray:

Adınızı listeye ekliyorum abi :)

O zaman yeni strateji olarak ilk adımda pazartesiye kadar toplayabildiğimiz kadar kişi toplamak, sonra duruma göre seans kapatmayı veya yabancılar ile aynı seansta çıkmayı tekrar değerlenmeyi öneriyorum.

Mertcan Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.