Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2013 Skoda Octavia İzlenim - İç Mekan

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bir vag sever isen boşver Jetta'yı Octavia al git :)

Malzeme kalitesi ve bazı detaylarda jetta bu aracın yanında birşey ifade etmiyor :) Octi iyi olmuş. Alanlara hayırlı olsun yalnız fiyatları da oldukça yüksek. Jetta ile kıyas yapmak lazım tabi ona bakınca bu da normal oluyor.

Tabiki aracı sürmek de gerekiyor ama sürenlerin tecrübesine göre jetta'dan çok farkı olacağını sanmam birde debriyaj ve direksiyon yumuşak ise tamamdır (jetta oldukça vasat bu konuda)

EKLEME: 9 TEMMUZ 2014,

Aracı zorlayarak ve yüksek hız'a çıkarak test ettim.

Bir sürüş sever olarak tavsiye etmem. Yol tutuşu maalesef vasat, rüzgar sesi ise 120 üzerinde çok fazla alıyor.Direksiyon ise hissiz ve çok yumuşak.

Showroom arabası ile a'dan b'ye sakin gidenler için tavsiye edebilirim yakıt tüketimi çok düşük.

IMG_7637.jpg

IMG_7636.jpg

IMG_7648.jpg

IMG_7635.jpg

IMG_7638.jpg

Arka kapı

IMG_7642.jpg

Salon salomanje arka :D 

IMG_7643.jpg

yeni vagların klasik belası

IMG_7644.jpg

Kapı içleri kadifelenmiş

IMG_7645.jpg

Yatak bölümü

IMG_7646.jpg

Üst Donanım Ön&Arka Tasarım

IMG_7639.jpg

IMG_7656.jpg

Cd yuvası torpido da usb ve aux emanet gibi konsolda vitesin önünde... 

IMG_7649.jpg

Hem alt hem üst donanımda makyaj aydınlatması olmaması ilginç

IMG_7655.jpg

IMG_7652.jpg

Alt donanım iç mekan

IMG_7653.jpg

Kadran aydınlatma beyaz ama iç mekandaki mesela far kumandasının aydınlatma tipik skoda yeşili. Artık değişsin!

IMG_7650.jpg

IMG_7654.jpg

Araba iyi olmuş. Bazı malzemeler çok iyi görünsede Passat abisi gibi o hissi vermekte zorlanıyor yoksa bu aracın görünüşte passat'tan altta kalır yanı yok. 

FocusClubTr.com Sundu

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayağına sağlık . Teşekkürler. 

Bence bu araba sadece en üst donanımda makul çünkü 1.6 tdi +DSG elegance ı 65500 falan gibi sanırım 64-65 civarlarına veriyorlar. Gayet rekabetçi bir fiyat o seviye için fakat alt donanımlarda fiyat garip mesela 1.2 tsi ambientesi 45490 ama 1.4 tsi ambientesi 51190 TL. Yavv tamamen aynı donanım 35 bg motor farkı için 5700 TL fiyat çok yüksek değilmi. Ambition ile elegance farkı da 7500 TL ki bu sefer 1.4 tsi elegance 58690 oluyor. Bu ne lenn.. Benzinli alt ile benzinli üst arası 14200 TL fark var. YTuhh ki ne yuhh.

Üst donanımda benzinli ile dizel arası fark sadece 24000 TL. Var mı böyle birşey. Bu kadar az fark olmamalı ya benzinli pahalı ya dizel makul

Neyse benim 1-2 beğenmediğim yer  oldu.

Antik 4 kolludan vazgeçilmemiş oysa çok şık 3 kolluları var  

Kapı içlerindeki o alüminyumumsu pervaz arabada çok sakil durmuş bence. 

Alt donanım çok boş. Yoksa alınırdı 1..2 tsi ile. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu kasayı beğenmedim ama bir önceki kasanın ön yüzü daha bir hoştu.

İç mekan şık ama sanıyorum bu segmentte hiç bir zaman bir Focus şıklığı olmayacak. Sadece Jetta'nın gösterge zemini daha hareketli olduğu için şık duruyor. Ancak genel hava da iç mekan konusunda Focus 3 tek galiba. 

Arka kapı cep içlerindeki kadife kaplama Mondeo da bile göremeyeceğimiz bir durum diye düşünüyorum. Bu yüzden de VW kalite konusunda Ford'un önünde izlenimini oluşturuyor. 

İnceleme ise çok güzel olmuş. Eline sağlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İç mekan şık ama sanıyorum bu segmentte hiç bir zaman bir Focus şıklığı olmayacak.
Bu işler çok zevk meselesi, ama Focus için kullanacağım sıfat dinamik olurdu şık değil, gerçekten şık değil benim için, VAG frubu araçlarda sadelik ve işlevsellik ön planda tutuluyor.  
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus için kullanacağım sıfat dinamik olurdu şık değil,

Aslında doğru... Ama sony panel, renkli ekranla şık da oluyor.

Gerçekten vag grubunun iç dizaynları artık çok sıkıcı geliyor bana.

Dün konusu geçti işte Octavia ve Toledo ile ilgili. Akşam biraz Toledoya baktım. Direksiyon göbeğindeki amblem dışında iç mekan neredeyse aynı. İnsan Skoda mı kullanıyor, Seat mı bilemez logoyu kapatsan. :D

Ama Focusun iç mekan tasarımı bazı eksiklikleri olsa bile sıkıcı değil. Göz alışsada sıkmıyor beni.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracın sürüşünü bilmemnesini bilemiyorum ama görünüş olarak gerçekten güzel duruyor.

Sedan bir araç olmasına rağmen bagaj kapısının HB gibi açılması bagajın kullanımı açısından büyük avantaj.

Bagaj demişken, bagajın direkt olarak kendisi aracın en çarpıcı yeri. Gerçekten inanılmaz büyük. Yakup'un "Yatak Bölümü" dediği kadar var.

İç kısım bana biraz donuk gelse de yine de alınabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracın sürüşünü bilmemnesini bilemiyorum ama görünüş olarak gerçekten güzel duruyor.

Sedan bir araç olmasına rağmen bagaj kapısının HB gibi açılması bagajın kullanımı açısından büyük avantaj.

Bagaj demişken, bagajın direkt olarak kendisi aracın en çarpıcı yeri. Gerçekten inanılmaz büyük. Yakup'un "Yatak Bölümü" dediği kadar var.

İç kısım bana biraz donuk gelse de yine de alınabilir...

Guzel araba yapınca hemen fiyatı yapıştırıyorlar. O zaman da orjinali varken bu alınır mı, ikinci eli nasıldır soruları geliyor.

Giderek ilgi artıyor Skoda'ya, Yeti özellikle Avrupa'da çok tutulan bir model oldu.

Yeni Octavia'da çok beğenildi ve VW'deki kardeşlerinden hiç geri kalmadığı yazılıp resimleniyor.

Hatta son Autobild'de bir karşılaştırma da 2.0 dizel steyşınlar kıyaslanmıştı, Octavia ile Mercedes C serisi ve gerek sürüş dinamikleri ve canlılığı, gerekse iç mekan kullanımı ve işlevselliği ile Octavia tercih edilmişti ve aralarında uçurum bir fiyat farkı da vardı.

Bence şu anda Octavia tam kırılma noktasında, ülkeimzde de giderek ilgi artacak ve bu fiyata da belli oranda yansıyacak. 

İhtiyaç sahipleri için uygun zaman gibi görünüyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Emeğine sağlık Yakup.

Her zaman ki gibi güzel bir incele olmuş.

Özellikle >2 çocuklu aileler için D segmenti yerine alınabilecek güzel ve nispeten ucuz bir otomobil Octavia (TDİ).

Doğrusu Mondeo Mk.5 olmasa aklımı çelebilir idi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.