Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Seat Leon Fr 1.4 140 Ps Sürüş İzlenimi - İnceleme

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bugünki test konuğumuz Sınıfında ilk kez FULL LED ön far sunan SEAT LEON

Kısa Kısa bazı bilgiler ile açıklamak istiyorum aracı:

- Şuan Türkiye'de satılan tüm araçlarda bağımsız arka süspansiyon yok. Adamlar kataloglarında ön-arka süspansiyondan bahsetmemişler bile bu ilginç değil mi sizce de ?

- Yukarda dediğim gibi sınıfında ilk kez full led ön arka far'a sahip tabi ki opsiyon ama uçuk kaçık fiyatlar ile değil. Örneğin (full LED farlar+LED stoplar+LED DRL+arka park sensörü+karartılmış camlar) 2650 TL

- 1.2 tsi ile Dsg (otomatik) alınabiliyor. Dizel yine 1.6 tdi 105 ps manuel ve dsg opsiyonlu.  

- Aracın iç makanı boyutları Golf ile aynı yani gayet geniş ve ferah. 

- Malzeme kalitesi iyi açıkcası golf'ün çok gerisinde kalmıyor yer yer bazı detaylarda abisine yenik düşüyor. Konsoldaki parçaların birleşimleri tıkırtıya müsait. 

- Aracın oturma pozisyonu aşağıda ama koltuk ve direksiyon ayarı ile normal sürüş pozisyonuna çekmek kolay.

- Test ettiğim FR modelinde değişik sürüş modları var en etkili olan spor mod ile direksiyon sistemi sertleşiyor testimi normal pozisyonda yaptım çünkü gelme amacım 1.2 tsi'idi hiç olmazsa motor hariç diğer özelliklerde benzer seviyeleri yakalayalım.

- Motor sesi homurtulu değil gürültü seviyesi düşük. Süspansiyonlar sessiz rahatsız etmiyor. Direksiyon sistemi de elektronik araçlar arasında bence iyi seviyede.Frenleme de aynı şekilde tatminkar sürüş esnasında zayıflık göremedim buarada belirtmek istiyorum 100 km/h geçme şansım olmadı o yüzden rüzgar ve yol sesi konusunda tam detaylı yorum yapamıyorum.

- Kadran yapısı klasiklerden farklı olduğu için sanki araç hızlanmamış gibi algıya düşebilirsiniz :)

- Sunroof tedariğinde sorun var 3 ay vb süre bekleme isteniyor. lansman paketi olan plus paketin tedariğinde sorun yok. 1.2 tsi style + plus 1,5 hafta içinde 47.000 liraya alınabiliyor.

- Sabri sormuştu 2.0 TDI gelmesi Türkiye planlarında yokmuş.

- Arka bölümün ortadaki difransiyel çıkıntısını görmezden gelebilirseniz arka kısımda çok rahat ve ferah şekilde gidebilirsiniz aslında 2 kişi için çok çok rahat olur. i30 kadar olamadı vw bu konuda.  :wacko:

- Gümrük sorunu nedeniyle navigasyon opsiyonu alınamıyor.Buarada opsiyon listesini internet üzerinden değilde bayi üzerinden kontrol etmenizde fayda var.

- Gelelim Sürüşüne, benim gözümde sınıfını geçemedi. Virajlardaki tümsekleri bilirsiniz bunlarla düşük hızda bile arkasını atmayı çok iyi biliyor!! Detaylı ve uzun süre süremedğim için düz gidişini yere nasıl bastını bilemiyorum ama bu hafifleme ve bağımlı süspansiyon kesinlikle kalibiyeti azaltmış durumda. Sağ-sol slalom başarılı bu durumda kolay kopmuyor 80-90 civarı.

-Özetle araç iyi olmuş ama eski tarzını kaybetmiş durumda. Ülkemizde yine dizel seçeneği ön planda olacaktır diye düşünüyorum bu aracın fiyatı da 48.900 - 51.900 TL seviyelerinde ki fiyatına göre çok iyi seçenecek diyebilirim. Hayırlı Olsun

FocusClubTr.com

Test Arabası

IMG_7618.jpg

İç Mekan FR

IMG_7619.jpg

Bu fotoda LED'li ve LED'siz kıyas yapabilirsiniz

IMG_7593.jpg

Bordo Renk

IMG_7594.jpg

Kardeşi ile Kendisi

IMG_7596.jpg

Yukarda bahsettiğim kadran yapısı

IMG_7597.jpg

Ses Sistemi tatminkar bu da dokunmatik ekranı :) Maalesef Navi yok. Ayrıca gümrük sorunu nedeniyle navigasyon alınamıyor.

IMG_7598.jpg

Konsol Gördüğünüz Gibi

IMG_7599.jpg

Kapılar fotoda sönük duruyor evet ama kullanımı ve malzemesi gayet iyi basit duran yeri yok

IMG_7600.jpg

Torpido iyi, ses girişleri burada

IMG_7602.jpg

Bahsettiğimiz diz mesafesi ve baş mesafesi sınıfının en iyilerinden :yeah:

IMG_7604.jpg

Yine yukarda bahsettiğim çıkıntı gördüğünüz gibi

IMG_7605.jpg

IMG_7628.jpg

IMG_7629.jpg

Arka kapı biraz daha basit sınıf klasiği olan yumuşak üst kaplama önde var arkada yok ama dirsek destek yerleri iyi

IMG_7606.jpg

Bagaj 380 lt sınıf ortalamasında ve tabiki yeterli.

IMG_7607.jpg

IMG_7608.jpg

IMG_7609.jpg

Arkadan Bakalım Biraz daha

IMG_7610.jpg

Yolcu kısmında da yükseklik ayarının bulunması büyük artı

IMG_7612.jpg

205 - 55 R16 geliyor style ile

IMG_7613.jpg

IMG_7614.jpg

IMG_7615.jpg

FULL LED Far ve Stop

IMG_7621.jpg

IMG_7624.jpg

1.2 tsi style plus dsg araç içi

IMG_7625.jpg

Yakından Far'lar

IMG_7627.jpg

IMG_7659.jpg

FR Led'siz

IMG_7657.jpg

Bittiğini sandıysanız yanıldınız işte Led'lerin videosu :)

Yine Bekleriz :)

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç super ya bence :)

Golf'e o kadar para bayılacağına en fullunu al 60 bine opsiyonlu :)

Bu arada yolcu koltugun yükseklik ayarlı olması her araçta yok mu ya :D ?

Benim pert 2002 Polo'da baz donanımdı iki koltukta yükseklik ayarlıydı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok çok teşekkürler. 

Eleştirdiğin sürüş özellikleri de zaten eskisi gibi mükemmel olsa A3 ve golften çok müşteri çalardı.

Baştan söylemeyi unuttum. Yeni toledoya baktın mı . Üst donanımı o kadar tatlı olmuş ki. 1.2 tsi sini 42li fiyaatlara da veriyorlar.  MQB platformunda olsa kesin alınırdı ama dandik eski vento platforunda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aracı dün test etme şansım oldu 1.6 tdı 105 ps ve style plus paketli bir araçtı 

iç mekan güzel sıkıntı yok motor yürüyen aksam donanım iyi fiyata göre çok iyi arka havalandırmalar iyi olmuş 

ama sürüş dinamikleri konusunda benim arabadan baya bir geride

direksiyonu gayet sıradan basit hidroliik direksiyon gibi focus 3 teki keskin net tepkiler ve güven veren direksiyon yok 

yol tutuşu deneme şansım olmadı fazla zorlayamadım trafik sıkışık adana da e 5 üzerinde kullandım

araba dediğim gibi ama fiyat konusunda çok kıl seat markası

liste fiyatının 2-3 bin altına alıştık fordta ama

bu markada hikaye 50 tl yi bile zor indirir adanadaki bayii

onun için focus leonu kalite sürüş olarak döver fiyatına gelince karar sizin 55 bine led li tdı alana kadar üzerine biraz daha verir tdcı sedan focusu tercih ederdim araba alacak olsam tabiki şahsi görüşüm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracı yakından görmedim ama alınacak araç olmuş bence...Dış tasarımını çok beğeniyordum zaten, içinin genişliği de büyük artı...

En büyük eksiği şoför tarafında olmayan tutamaç :) mesela Serdar binmez buna...

IMG_7629.jpg 

Ahmet A. tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu da Skoda gibi olmuş. Güzel ve albenili ama bu kadar para bu markaya verilir mi düşüncesi.....

Bu tamamen önyargı... ama yaygın!  ^_^

Focus'a 60-70'leri verirken düşünmeyen, bunu haydi haydi düşünmesin.

Fayda/fiyat oranı en iyi markalardan biri şu anda Seat!

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Baştan söylemeyi unuttum. Yeni toledoya baktın mı . Üst donanımı o kadar tatlı olmuş ki. 1.2 tsi sini 42li fiyaatlara da veriyorlar.  MQB platformunda olsa kesin alınırdı ama dandik eski vento platforunda

Gözümün önündeydi ama içine dahi binmek aklıma gelmedi..  ^_^

Adamlar test araçlarını bile satıyor az daha leon'u da süremeyecektim. Octi mesela satılmış o yüzden sürdürmediler :D sonra gelseniz olmaz mı dedi arkadaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

babam ban hep "ben evimin önüne skoda seat falan asla çekmem" der . bende hep arkalarında volkswagen olduğunu söylerim. sonrada o bana dacia ile renault bile bir değil deyip susturur beni her seferinde . :D o yüzden bir kişi seat'a 50000 bin verip full alıyorsa golfe 50000 verip orta seviyesini almayı tercih eder. türkiyede %70 böyle muhtemelen ... ( onlar arasında bende varım :D )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.