Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Takımdan Gelen Gıcırtı Sesleri

Tarık Daş

Soru

Aracım focus 3 alalı 1,5 yıl falan oldu soğuk havalarda ön takımdan gıcırtı geliyor aynı gıcırtı soğuk havalarda yağmur yağdığı zaman kesiliyor sıcak havalarda ise gıcırtı sesi olmuyor ses yaylı yatak gıcırtısı gibi yol kesicilerden ve tümsekli yollardan geliyor bu şekilde şikayeti olan varmı acaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

bugün gittim servise yağlamanız 15-20 gün sesi kesti yine başladı dedim..

usta fabrikaya yazacağız, ne gerekiyorsa yapılır dedi.. bende "yağladığınız parçaya bakayım da kış-yaz lastik değişimlerinde yağlayım bari.." dedim.. güldü olmaz hocam öyle yada böyle bu sorun çözülür, her ay buraya yağlamaya mı geleceksin dedi..

[çünkü geçen kış çok az oldu, yaz sesi kesmişti, bu kış tekrar başladı, bu yazı beklesem mi diye düşündüm ama dayanamayıp servise gittim..]

foto çektiler, yazıştılar.. alt tabla değişecekmiş, 1200 tl değerinde işlem yapılacak garantiden dediler.. artık sadece parça parası mı, işçilik dahil mi bilemiyorum..

ben yalan yok burçlar mı ne oradaki kalın yuvarlak kauçuk parça değişir vb tahmin ediyordum, merkez bir sürü şeye onay vermiş.. inşallah buna değer ve bir daha ses yapmaz.. makyajlı kasada güçlendirdik dedikleri parçalarla değişim olacaksa eyvallah ama diğer türlü 1-3 yıl sonra yine yapacaksa yazık.. onlarada yazık, 49.000 tl verip aldığım arabada böyle bir ses çıktığı için banada yazık.. 5,5 sene era ya bindim, 2.5 yıldır da sattığım arkadaş biniyor.. ön düzende böyle bir ses yok yani..

https://onedrive.live.com/redir?resid=9F67C16DE08637D1!569&authkey=!AEZs8zNmBZ295oQ&ithint=file%2cwav

linkteki "focus[1]" dosyasını tıklayıp dinleyin veya indirin.

42.

1:32-36

1:44-46 sn lerde sesi duyacaksınız ki, bu ses yağmurdan 3-5 gün sonra, kuruma gerçekleşince oluşan ses..bir ara hava o kadar soğuk ve kuru geçti ki, park yerinden çıkarken asfalttaki en ufak dalgalanmada bile bu gıcırtılar duyuluyor, sesi kadettiğim yerdeki kasislerden geçerkende şu an duyduğunuzun çok çok üstünde ses çıkarıyordu.. arabadaki arkadaşların bile dikkatini çekmişti.

hayırlısı olsun..

(+ biladerdeki titanium dizel focus 3 de bu kış ilk defa benim arabasında olduğum sırada 2-3 kez aynı gıcırtıyı çıkardı, seneye kış onun durumda netleşir)

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ayni gicirti bende de var ayrica bozuk yollarda tikirtida geliyor adamlar tikirtiyi ben duyarken onlar duymuyor :)

Dun aradim bizim aku ne oldu 2.5 ay gecti siparis geceli dedim. Yurtdisindan halen gelmemis. Ne zaman gelecegide mechul. Koskoca turkiyede s&s aku yok. Arabayi getirip satiyorlar parcasini tedarik edemiyorlar cok ilginc. Aku gelirse degisim zamaninda bu sesler icinde talepte bulunacagim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ayni gicirti bende de var ayrica bozuk yollarda tikirtida geliyor adamlar tikirtiyi ben duyarken onlar duymuyor :)

Dun aradim bizim aku ne oldu 2.5 ay gecti siparis geceli dedim. Yurtdisindan halen gelmemis. Ne zaman gelecegide mechul. Koskoca turkiyede s&s aku yok. Arabayi getirip satiyorlar parcasini tedarik edemiyorlar cok ilginc. Aku gelirse degisim zamaninda bu sesler icinde talepte bulunacagim

şikayet edeceğim diyin bakın nası geliyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ilk siparis gecildikten 1 hafta sonra arayip bilgi vermislerdi turkiyede yok yurtdisindan acil olarak siparis gecildi en az 20 gun surebilir demislerdi. 1 ay sonra sordugumda henuz gelmemis 20 gun sonra gelir buyuk ihtimal demislerdi ustunden 1 aydan fazla gectikten sonra 2 gun once yine aradim halen gelmemis yine 20 gun sonra diyorlar saka gibi. Hatta dahada uzayabilir geldiginde biz size cagiririz zaten diyorlar. Netten sikayet girdim ertesi gun aradilar inceleyip kisa sure icinde size donus yapilacaktir dediler. Merakla bekliyorum o kisa sureyi. Beim cinden verdigim siparis 2 haftada kapimda olur bunlar 2.5 ayda 1 akuyu getirtemiyorlar pes yani.nasilsa aku taktik diyip umursamiyorlar sanirim. Koskoca ulkede birtek bana lazim olan bir parca sanirim :)

Özgür Yıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

size bir "tip" ... bahçe hortumu   :)

7 kasa BMW'de de S Class'ta da ve hatta ST'de de işe yarayan basit bir çözüm. 

...malum bizim yol kalitesi kötü, eh elimize alet - edevat alıp yolları tamir edecek halimiz de yok ... bir süre sonra amortisör başlıyor hafiften -performans kaybetmeye- yani yaylara daha çok iş düşüyor yani yayların sesinin duymaya başlıyorsunuz.

...işlem şu.

4 metre bahçe hortumu alıyorsunuz ... servis amortisörünüzü söküyor, kilitli işkence ile yay'ı kapatıp amortisörü içinden çıkarıyor, sonra işkence yavaş ve kibar bir şekilde gevşetiliyor ve boşa çıkan yay'a hortum takılıyor. İş bitince yay yeniden sıkıştırılıyor, amortisör yerine oturtuluyor ve alt - üst bağlantılar yapılıp diğer amortisör'e geçiliyor.

...sonuçta ne mi oluyor?

Bir daha yay sesi falan duymuyorsunuz. (o derece yani) 

not: bunu sakın kendi başınıza yapmaya kalkmayın, düzgün ekipman olmadan yay sökmek çok sakat bir iştir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

tablalar değişti, şu anda ön takım pamuk gibi.. inşallah parçalarda geliştirilmiş bir şeyler vardır da tekrarlamaz..

ürün bu.. http://www.yedekparcaford.com/?urun-10871-focus-on-alt-salincak--tabla--sol-2011-2013-orjinal

servis çalışanlarına da baklava ikram ettim, öğle yemeğinden sonra yesinler diye :)

saolsunlar ne zaman gitsek herşeyle ilgileniyorlar..çok iyi arkadaşlar..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konuyu güncelleyelim..Dün benim araçta da bu ses başladı.Hatta elimle amortisörlere baskı uygulayınca fena bir  gacırtı sesi geliyor.Bir gün önce yoktu.Havaların ani ısınmasına bağladım bu sesi iyi niyetli olarak.Takip edip sesin gitmesini bekleyeceğim.İnşallah masraf gerektirecek bir şey yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

videom silinmiş..benzer bir ses buldum..bir çok markadan videolar var..özel servise gittim bu sesten dolayı..direksiyonla ilgisi yok dedi, z rot eedi..ön z rot değişti..ama eve gelirken yine bu ses var..amortisör takozu vs olabilir mi? usta sıkıntı yok demişti..bende üstelemedim(biliyorsan sen yap oluyor sonra)..yaylı yatak gibi araç..kontrolde sıkıntı yok, titreme vs yok..ne yapar bu sesi arkadaşlar? focus 3 1.6 manuel..ses aynısı..bebzer videolar var..sürekli de değil..bazen 3 4 gün üst üste..yine başladı..geçen konu açmıştım..2 aydır yoktu mesela.

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar biraz önce üşenmedim pijamalarla aşağı indim ve arabanın ön takımda ki tüm eklemlere würth bakım ve tazeleme spreyi sıktım.2 dakika önce gelen tüm gıcırtılar bir anda kesildi.10 dk turladım acaba geçici bir çözüm mü kuruyunca yine yapar mı diye ama hala ses yok.İnşallah geçici çözüm değildir.İlerleyen günlerde bakalım ne olacak.Spreyin resmini cepten atamadım hata verdi.Yarın resmi de eklerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mart 15 den bu yana ses yoktu.Gacırtı yine başladı.Öyle bir gacırtı ki videosunu çekip buraya atacağım.Benim ki hava ısınınca yapıyor.Altına su tutturup deneyeceğim bakalım ses kesilecek mi? Büyük ihtimalle salıncak burcundan geliyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.