Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Intercity İstanbul Park Pist Günleri 19 Mayıs 2013

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Okuduklarıma inanamıyorum, yazanın sen olduğuna ise hiç ihtimal vermiyorum, Mr.Hyde I presume....!

EBum olsaydı eksozdan ve eibachtan emin değilim ama kesin kutu içi filtre takardım. Bluefini iyi araştırır ona göre yaptırıp yaptırmama kararı verirdim. 

Bu tam bir şehir efsanesi, yıllardır her tür araçla en turladım defalarca, ne lastik rendelendi ne randıman düştü. 

Sorunu başka yerde arayın...

Konu istanbul park ise Cem abi ne diyorsa onu kabul etmemiz lazım ama böyle bir laf da nereden çıktıysa var yani. Park acaip lastik yiyor diye. 

Bir tane medical car ile resmin vardı abı neydi araba  C63 SW AMG mi neydi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu istanbul park ise Cem abi ne diyorsa onu kabul etmemiz lazım ama böyle bir laf da nereden çıktıysa var yani. Park acaip lastik yiyor diye. 

Bir tane medical car ile resmin vardı abı neydi araba  C63 SW AMG mi neydi

Yaa, 500+ PS ama en etkileyici olan kısmı nasıl hızlanabildiği değil nasıl durabildiği idi benim için. 

Daha sonra M5 ile turladım, performans yakın ama erken fren yapma zorunluluğu inanılmaz vakit kaybettiriyor idi.

Hey gidi günler hey...

CEM_F1.jpg

Lastik, Fren, Motor veya Debriyajı en çok yiyen ilk etken sürücüdür, pist değil.

Isınan her şeyin tepkileri doğal olarak değişir fazla ısınırsa fazla aşınır.

Aynen, sorun pistten kaynaklanmıyor, kullanım tarzından kaynaklanıyor.

Herhangi bir uygun asfalt alanda 5 dakika 8 çiz bakalım ne oluyor lastikler. 

Pistte hakkı ile bir tur lastik ömründen ben diyeyim 250, siz deyin 500 km götürür, ama dediğim gibi kullanım tarzından...

Ve bir de piste çıkarken lastikleri en az 40 psi yapmak lazım ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

2016'ya büyük zam ve farklılıklar ile giriş yapıldı. Aferin size :) Ne kadar da mantıklı iş yaptınız!

Ama kw belirtmeleri çok hoş olmuş :) acaba modifiyelileri buna dahil edebilecekler mi? Bu da ayrı konu. Onlar da doğru olsa bari :zha: 

100 ps olarak geliyor misal Ford'lar bu da 100 hp - 150 hp arası demek :D 

56de9354aa4b3_ScreenShot2016-03-08at10.5

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Ozan Kar said:

eskiden de güce göre fiyat farkı var mıydı? Ne kadar saçma.

Yoktu, aşırı saçma oldu maalesef.

Sen bari 100 ps ve altı için indirim yapsaydın üstü aynı kalsaydı maksat ticaret ise. Güç ile fiyat ne alaka.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.