Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ecosport; Sağlam Suv Çekiciliğini, Esnekliğini Ve Pratikliğini Sunuyor.

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

1.0 125 yeter de bu yakıt fiyatlarla adamın ocağına incir ağacı diker (ş.i en az 10 litre)

yine aynı muhabbet dönecek diye korkuyorum ama yapacak bişi yok ....

benim arabam 1.6 eb , şehir içi ortalam 7.0 - 7.6 lt. arası yakıyor ...   bu ecosport'ta focustan hafif olacağını varsayarsak daha da az yakabilir gibime geliyor ...

bu arada arabamda 235 40 18 lastik var (sürtünme) olarak alt bilgi ...

haydi başlasın tartışma  :kıhkıh:  :argue:

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

- 5 ileri antik şanzımanlar

- Bir önceki yüzyılın başlarından kalma bagaj kapağı stepnesi

- Bir önceki yüzyılın sonlarından kalma arka aks

- 4x4 opsiyonu olmayışı

- 1.0 125 yeter de bu yakıt fiyatlarla adamın ocağına incir ağacı diker (ş.i en az 10 litre) Misal rakip Chevy Traxta 140lık makine var

90lık dizel buna yetmez anca sakin sakin gider işte

-5 ileri ama oranları önemli örnek golf 7 tdi

-10 litre olmaz 7 litre ile gezebilir bence.

Neyse bunları firma düşünsün :)

Edge'i bekliyorum ben.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim arabam 1.6 eb , şehir içi ortalam 7.0 - 7.6 lt. arası yakıyor ...   bu ecosport'ta focustan hafif olacağını varsayarsak daha da az yakabilir gibime geliyor ...

Sizin arabayı benim güzergahımda kullansak 9lt falan yakar. Gücüne göre gene iyi ama yakar yani. Dizel son günlerde 6,5lt ortalama alıyorum. Hata payı ile 6,7civarıdır gerçeği. 20km'yi 1saat civarında gidiyorum.   

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yine aynı muhabbet dönecek diye korkuyorum ama yapacak bişi yok ....

bu arada arabamda 235 40 18 lastik var (sürtünme) olarak alt bilgi ...

haydi başlasın tartışma  :kıhkıh:  :argue:

Hafifilik değil burada konu rezil ötesi aerodinamik katsayı. Bu araba boyu hemen hemen 1.70 oldukça yüksek. Cd si rezil ötesidir. 1.6 EB Kuga kullananlar ş.i. 12 görüyor 

E bu fiestanın hormonlusu zaten ne. Beklentiniz fazla sizin.  

Yeni bir platform aynı karoser yeni motor ve şanzımanlar :) 5 senedir haber var 9 ileri otomatik, yağlı tip DSG falan. Ama çıka çıka antik 5 ileri MTX75 çıkıyor . 

Hani madem elde kalanlardan toplayıp yapıyorsun bari ucuz yap. O da yok segöentinin en yeni teknolojisiyle aynı fiyata satmaya çalışıyor sonra 

-5 ileri ama oranları önemli örnek golf 7 tdi

-10 litre olmaz 7 litre ile gezebilir bence.

Neyse bunları firma düşünsün :)

Edge'i bekliyorum ben.

ortalama 7 ile gezebilir de şehir içinde cidden min 10 yakar bu 

EDGE daha büyük daha pahalı . Beklemeye hiç gerek yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hani madem elde kalanlardan toplayıp yapıyorsun bari ucuz yap. O da yok segöentinin en yeni teknolojisiyle aynı fiyata satmaya çalışıyor sonra 

E baktılar böyle bir segment var, bizde girelim ucundan fırsatı kaçırmayalım. 3-5 de oradan gelir mantığına karşı hala beklentinizin büyük olduğunu düşünüyorum. O söyledikleriniz ne zaman rakiplerde olur araçlar zor satılmaya başlanır. O zaman yaparlar. :) Üstelik son  şehiriçi güvenlik sistemi ve tekno paket oyuncakları ile çok teknolojik olduklarını düşünüyorlardır bu aralar. :)

Bu arabanın mantığı Fiesta Corsa  yerine bir 5000 daha verelim. Şehiriçinde yüksek araca binelim. Önemli bir miktarı ikinci araç ve bayan şöför kullanıcılı olacak. Performans ve çok km/ ekonomi düşünceleri göreceli az olacak. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin arabayı benim güzergahımda kullansak 9lt falan yakar. Gücüne göre gene iyi ama yakar yani. Dizel son günlerde 6,5lt ortalama alıyorum. Hata payı ile 6,7civarıdır gerçeği. 20km'yi 1saat civarında gidiyorum.

benimde 15 km gibi 5 günün 2 günü akıcı geçirebiliyorum ... aldığım screenshot gittiğim yolun 10:30 'daki hali 

adszbg.jpg

Hafifilik değil burada konu rezil ötesi aerodinamik katsayı. Bu araba boyu hemen hemen 1.70 oldukça yüksek. Cd si rezil ötesidir. 1.6 EB Kuga kullananlar ş.i. 12 görüyor 

Cenk abi ona bakarsanız 4 - 5 lt yakan clio ile 7-8 lt yakan full devirli gezen nice michael schumacher 'ler var  :kıhkıh:  , 

kuga'da 4wd + sürücü + yolcu ile birlikte neredeyse 2 tonluk alet :)

ecosport daha çok şehir içi suv (bayan arabası) sürtünmenin şehir içi trafikte pek birşey ifade edeceğini düşünmüyorum ... ecosport'ta 10 lt görmek için , full yüklü ve devamlı devirli kullanmak gerekir kanımca :)

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yandan bakınca hoş gibi de; önü gerçekten felaket olmuş... İçi de pek çekici değil; fiyat-donanım orantısı uygun olursa kadın sürücüleri cezbedebilir ama erkek sürücüler daha büyük bir SUV peşine düşer diye düşünüyorum.

Açıkçası Cem Bey'e de katılıyorum; fiyatı 50k civarında olursa o paraya gidip 4x4 bir Duster alınabilir hem üste para kalır hem de yüksek 4x4 işe yararlılığı sağlanır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ecosport'ta 10 lt görmek için , full yüklü ve devamlı devirli kullanmak gerekir kanımca

Şehiriçinde önemli olan dur-kalklar güzergahdaki trafik sıkışıklığı ve trafik ışıkları arttırıyor zaten tüketimi.   

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şehiriçinde önemli olan dur-kalklar güzergahdaki trafik sıkışıklığı ve trafik ışıkları arttırıyor zaten tüketimi.

Yani 10lt. yakar diyorsunuz ?

Ne şartta olursa olsun ben 8lt'yi aşmayacağından eminim ... 4wd + otomatik olmadığı sürece ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Marjinal bir model olarak kalır.

Hanımların çoğu Juke'u daha çekici bulacaktır.

Bir dönem şehir cipi niyetine Fusion çıkmıştı, en iyi ihtimalde onun kadar başarılı olur.

Neyse Ford'un satış derdi, bizi mi gerdi...

Getirirlerse hayırlı olsun deriz, beni zerre kadar heyecanlandırmadı, eşim de dudak büktü bu ne böyle diye...

Üstelik son  şehiriçi güvenlik sistemi ve tekno paket oyuncakları ile çok teknolojik olduklarını düşünüyorlardır bu aralar.

Hep dilimin ucunda yazamadıydım, mükemmel bir tespit, Kore'lilerin stratejisi sarmış Ford'u da... 

Bu arada Kore deyip geçmemek lazım, Kia neredeyse "premium" fiyatları ile satıyor mesela Cee'd'i, hayret ettim...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.