Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford S-Max'a 1.6 Tdci Motor Eklendi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ford'un ürettiği en kaliteli araçların bence ilk sırasında yer alan bir model..Şahsi olarak orta yaş üzerine gelince sahip olmak istediğim nadir araçlardan.

Şimdi 1.6 tdci ile sunulmakta.. 115 ps-6 ileri Manuel

Liste Fiyatı olarak 

Trend Serisi : 73.500 TL

Titanium Serisi: 78.860 TL

Ek olarak 1.6 Tdci Mondeo Trend 67.770 TL'den satılıyor.

Titanium'e ek olarak sunulan Lüks paket fiyatı ve içeriği ise şöyle: 10.908 TL

18" Alaşım jantlar
Bi-Xenon farlar (far yıkama sistemi ile)
Panoramik cam tavan
Karartılmış arka camlar
Elektrikli, ısıtmalı, hafızalı ve katlanan yan aynalar
Elektrikli 8 yönlü, ısıtmalı sürücü (hafızalı) ve yolcu koltuğu Alcantara deri döşeme
Ön cam rezistansı
Kör nokta uyarı sistemi

Donanım detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Teknik Olarak Start&Stop'a sahip olan versiyonların tüketimi aşağıdaki gibidir.

Ş.içi: 5.9 lt

Ş.ler ara. : 4.9 lt

Hızlanma:

0-100 km/h: 13.0 sn

50-100 km/h: 11.8 sn

Salınım:

CO2: 139 gr/km

Fotolar:

post-1-0-52116300-1368478631_thumb.jpg

post-1-0-28824700-1368478634_thumb.jpg

post-1-0-84083500-1368478636_thumb.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2.0 163 PowerShift bu arabaya 1.6 dizel gitmez zaten bakma :) 115 beygir nedir :D

O tork onu çeker götürür abi bunu alan adamda uçup gitmez heralde +60-70 yaştan sonra :P:D 

Hiç sevemedim bunu ama şu c-maxler çok güzel sürgülü kapı olanlardan bahsediyorum grand diyorlar heralde. 

Niye insanlarımızı caddy,kangoo,doblo,partner gibi ticari sınıf araçlar alıp her yıl muayenesiyle yüksek vergisiyle falan uğraşıyor ki? hiç anlamıyorum otoyollardaki limitleride kısıtlı ha sebze kamyoneti ha bunlar. Daha gösterişli c-max,touran,scenic vs birsürü araç varken niye alırlar hiç anlamam. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

60 70 mi :D o yaşlarda refleks azalır ahahah araba sürme yani :D

Tork lafını bana hiç deme :D hikaye tork falan ayrıca ben duygusal söylüyorum D sınıfı ve Mpv üstünde 115 beygir falan almam ben. Kasmam yani D D diye . Gücü yerinde oldun C olsun. Benim kişisel görüşüm .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

60 70 mi :D o yaşlarda refleks azalır ahahah araba sürme yani :D

Tork lafını bana hiç deme :D hikaye tork falan ayrıca ben duygusal söylüyorum D sınıfı ve Mpv üstünde 115 beygir falan almam ben. Kasmam yani D D diye . Gücü yerinde oldun C olsun. Benim kişisel görüşüm .

Tork olmadan yürür mü abi hiç :D 270 nm tork az değil bu arabayı uçurmaz ama kalkırdımıda ne rampada ne ara hızlanmada utandırmaz ondan dedim ben :)

Bende öyle düşünürüm 120 hp c sınıfı için yeterli :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ışte bu güzel olmuş birazda beygiri artırsalardı mükemmel olurdu,opel de temmuzda zafira 1.6dizel 136ps ile piyasaya çıkacağını açıkladı,ford un s max a bu motoru eklemesi çok isabetli olmuş .Zafira ya rakip çıktı:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2,0 motorla full alınırsa 100bin rahat olur fiyatı. Hatta 120-130 isterler. Senede 1-2 tane satılır. Bu sınıf  ülkemizde çok zor. Cmax bile aman aman satmazken bu daha büyük ve pahalı. Bizim piyasa şartlarına kurban gidecek güzel bir araba. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok geç kaldılar..1.6 dizeli son makyajdan beri vardı .. 

Seneye yeni kasası çıkacak Smaxin. Ona da 1.5 dizel koyacaklar mı merak ediyorum. 

Yanlışın var abi son makyaj alalı çok oldu araba daha yeni eklendi hatta 2013'de trend donanım bile yoktu.

1.6 ecoboost vardı makyaj sonrası onu kaldırdı bunu ekledi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlışın var abi son makyaj alalı çok oldu araba daha yeni eklendi hatta 2013'de trend donanım bile yoktu.

1.6 ecoboost vardı makyaj sonrası onu kaldırdı bunu ekledi.

Yakup yanılıyor olabilirim ama Smax 2010 sonunda makyajlandı ve 2011 başından beri 1.6 tdcisi var Avrupada. 

Bize getirmiyorlar. 

Ford belki zamanında çıkardı ama otosan garip bir kararla bize getirmiyordu Cmax satışı kesilmesin diye herhalde. 

Bak burada 2011 Şubattan beri available olduğu yazıyor. 

http://www.carbuyer.co.uk/reviews/ford/s_max/mpv/16tdci-115ps-titanium_8013874/review

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.