Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Hoparlör Montajı

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Olcay Sert yazdı:

her yanı derken

* kapı içleri 

* davlumbazlar

* kaput

* tavan

* zemin

* bagaj

* etc.

ben sadece kapı içlerini yaptığını duymuştum

Kapi icleri, davlumbazlar, arka koltuk alti, bagaj.

--0 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Berat Hasbek yazdı:

Var mı çıkma olan :) 

Birileri bulur sana eminim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla ben kendi Yen'i aldığım araca kapılara  Sony + Twitter + kapılara bitüself ve firex yalıtım uyguladım sonuç gayet başarılı [emoji4]

Bende bir çok kişiden aynı yorumu aldım ama bulunduğum yerde çıkmacı yok, malzeme sıkıntısı yaşıyorum malesef.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
6 saat önce, Resul özdemir yazdı:

Ses kalitesi dustu.

Yana sanayi ürünler kalite konusunda zirve yapmasa da şimdiye kadar takıp da ses kalitesinde hissedilir bir düşüş deneyimleyen olmadı bildiğim kadarı ile. 

Bu nedenle montajla ilgili bir sorun mudur diye düşünmeden edemiyorum. Değilse cihazda bir arıza olmasın derim. O da değilse eski sisteminizi geri takın en ucuz çözüm olur :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Cem Bey, bende arkadaşın taktığı markanın fiesta versiyonunu taktırdım, hatta onunki Android 4.4 benimki 5.1 benimki birazdan yenisi ama aynı sorun bende de var. Belli bi sese kadar çok anlaşılmıyor ama hem baslar eski teyip gibi değil hemde yuksek seste tizler rahatsız ediyor insanı. Ekolayzır ayarı filan yaptık ama yinede kalite dustu şimdi bunu geri getirmek derdindeyiz :) eski teyp bana cozum olmaz cunku geri gorus kamerasından bluetooth, navigasyona, elm327 ile performans izlemeye kadar çok ozellik geldi, bunlarıda bırakmak istemiyorum ( bu arada sesli asistan ceyda da yukledim ama sanırım performans nedeniyle normal çalışmadı) 

Çağatay Özsoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar olay şu. Taktığınız cihazların ses çıkışı çok kötü. Focus 3 aracıma daha önce Navimex denen cihazı taktırmıştım. Ses kalitesi sizin şu anki yaşadığınız gibi inanılmaz kalitesiz geliyordu. Benim hoparlörler sony bir de ha. Sonra cihazda da sorun çıkınca firsattan istifade cyclone a ücretsiz geçiş yaptım.Cihaz serviste takılmıştı. Neyse navimexden çok daha kaliteliydi hakkını vermek lazım. Fakat bir sony teyp kadar kesinlikle olamadı. 1 yıl kadar ancak kullandım. Sonra satıp orj sony teybime geri döndüm. Şuan müzik dinlemekten zevk alıyorum arabamda. Neyse sizin sorunlarınızın çaresi 2 adet. Birisi orj teybinize dönmek. 2. si ise çok anlamam fazla ama ses daha kaliteli hale getirebilmek için hoparlörler ile anfi tarzı cihazlar takmak ki bunlarda hiç ucuza malolmayacaktır. Keşke cihazları taktırmadan önce biraz araştırsaydınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar olay şu. Taktığınız cihazların ses çıkışı çok kötü. Focus 3 aracıma daha önce Navimex denen cihazı taktırmıştım. Ses kalitesi sizin şu anki yaşadığınız gibi inanılmaz kalitesiz geliyordu. Benim hoparlörler sony bir de ha. Sonra cihazda da sorun çıkınca firsattan istifade cyclone a ücretsiz geçiş yaptım.Cihaz serviste takılmıştı. Neyse navimexden çok daha kaliteliydi hakkını vermek lazım. Fakat bir sony teyp kadar kesinlikle olamadı. 1 yıl kadar ancak kullandım. Sonra satıp orj sony teybime geri döndüm. Şuan müzik dinlemekten zevk alıyorum arabamda. Neyse sizin sorunlarınızın çaresi 2 adet. Birisi orj teybinize dönmek. 2. si ise çok anlamam fazla ama ses daha kaliteli hale getirebilmek için hoparlörler ile anfi tarzı cihazlar takmak ki bunlarda hiç ucuza malolmayacaktır. Keşke cihazları taktırmadan önce biraz araştırsaydınız.

Abi arastirdim da cihazi takanlarin tecrube paylasimlarinda muthis kotu berbat falan yazmiyordu. Ses cok iyi degil. Yani bu iyi demek. Gibi yorumlar vardi. [emoji6]birde heves ettim. Suan aracin gohsu 1500 havali. Binenler ooooo diyor .. wifi den baglanmalar google play vs. [emoji41] simdi dogan abim bi is amfi hoparlor bass la olacaksa ben onada varim. Ama olacaksa .
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Resul özdemir yazdı:

emoji6.pngemoji41.png simdi dogan abim bi is amfi hoparlor bass la olacaksa ben onada varim. Ama olacaksa .

Denemeden karar verme bence. Git ses sistemi yapan yere. Arkadaş beğenmezsem sökersin ona göre de. Çünkü cihazda kaliteli ses kapasitesi yok. Olanı bu yani. Sesi açamıyorsun dimi sona kadar. Bozuyordur. Cİhazdan memnunsan bence anfi bass hoparlör işine odaklan. Cİhaz bu çünkü daha iyi olmaz cihaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Cem Boneval yazdı:

ses kalitesinde hissedilir bir düşüş deneyimleyen olmadı bildiğim kadarı ile. 

Demek ki yanlış biliyormuşum...

Amfi belki biraz daha dolgun olmasını sağlar ama gene de derinliği olmayan canısz ve ruhsuz bir sesi arttırmak dışında çok etkisi olacağını düşünmüyorum.

Denemeden satın almamak lazım.

Hoparlör değişikliğinin hiç bir fayda sağlamayacağı da kesin. 

Bu tür aletlerde hem preampli hem de çıkış katında ucuz olsun diye basit birer entegre devre kullanılıyor, hatta zaman zaman tümleşik bile olabiliyor (zaten 4x50W MOSFET amplifikatör yazıyorsa korkun), elde edilen ses kalitesi de kısıtlı oluyor.

Pre out çıkışı varsa harici amfi bir nebze etkili olabilir. 

Neyse ben otomobil ses düzenlerinden pek anlamam iyisi mi karışmayayım. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki 2015 Style da şu hoparlörler OEM den daha iyi sonuç verir mi. Daha doğrusu kullanılabilir mi ben hiç anlamam,  uymuyorsa falan. 

Yurt dışı forumlarda baktığım kadarıyla Kenwood ile değiştiriyor millet OEMi 

Bunların kutusu ikili değil mi ?. Bir tane alınıp önlere veya 2 tane alınıp hem ön hem arkaya kullanılır mı ? 

Bu durumda ön tweeter ler çalışmaya devam eder mi ? 

(İşlem yapılırsa Bituself yapılacak tabii ki ) 

90 TL satış fiyatı 

323493004o2c.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, H. Cenk yazdı:

Peki 2015 Style da şu hoparlörler OEM den daha iyi sonuç verir mi. Daha doğrusu kullanılabilir mi ben hiç anlamam,  uymuyorsa falan. 

Yurt dışı forumlarda baktığım kadarıyla Kenwood ile değiştiriyor millet OEMi 

Bunların kutusu ikili değil mi ?. Bir tane alınıp önlere veya 2 tane alınıp hem ön hem arkaya kullanılır mı ? 

Bu durumda ön tweeter ler çalışmaya devam eder mi ? 

(İşlem yapılırsa Bituself yapılacak tabii ki ) 

90 TL satış fiyatı 

323493004o2c.jpg

Olur olmasına da abi;

Ben de bu işe giriştim sony oemlerde karar kıldım. Kime sorduysam,kimden bilgi aldıysam amfi ve sistem değişikliği olmayacaksa sony dediler. Ben de sonylerde karar kıldım. Hayırlısı bakalım. Bunlarda stock halinden iyi ses verir ama hoparlör kapaklarında uyumsuzluk olacak. medefe veya sunta yapacaksınız uydurmak için. Uymazsa sesten kalite alamazsınız. Kapılar açılmışken kesinlikle yalıtım olmalı. Adetaş diye bir ürün var videoda baya iddialılar Yahya Bey'de sanırım yapmıştı ben de malzeme temin aşamasındayım havaların ısınmasını bekliyorum abi. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.