Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Hoparlör Montajı

Önerilen Mesajlar

Ne kadar cafcaflı görünse de 90 TL'lik hoparlörden ancak mış gibi ses alırsın. Yeterli bas olmaz, derinlik olmaz, tizler metalikleşir, sesin sıcaklığını kaybedersin. Hele önlerle hiç değiştirme. 

Bir de "sağır" hoparlör sorunu olabilir, yani düzgün ses alabilmek için yüksek güçle sürülmesi gerekebilir. Bunu daha önce uzun uzun yazmıştım, ama yerini hatırlamıyorum.

Olası montaj sorunlarına hiç girmeyelim. Zaten en kolay onlar halledilir, ama astarı yüzünden pahalıya gelebilir. 

Ben uzak dur derim. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi cihazı taktırdım yer ile gorustum, adamlar ses sistemi takmıyorlarmış ama dediğine göre benim cihaz oem urun oldugu icin arkalarinda sub ve 4 adet amfi cikisi varmış. Bi amfi dusunulebilir, tavsiye edeceğiniz çok maliyetli olmayan amfi var mı?? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Çağatay Özsoy yazdı:

Şimdi cihazı taktırdım yer ile gorustum, adamlar ses sistemi takmıyorlarmış ama dediğine göre benim cihaz oem urun oldugu icin arkalarinda sub ve 4 adet amfi cikisi varmış. Bi amfi dusunulebilir, tavsiye edeceğiniz çok maliyetli olmayan amfi var mı?? 

@Yahya Akman da sıfır amfi vardı satıyordu. Görüşmediyseniz bi görüşün derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hiç kullanilmamis 0 kutusunda amfi mevcut elimde. 3000watt 5 adet cikisli 4x500 1x1000 cikislari mevcut. Aynı amfi 400-500tl bandında satilmakta. Ben size 200e bırakırim. Amac işiniz görülsün.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Doğan Kurban yazdı:

@Yahya Akman da sıfır amfi vardı satıyordu. Görüşmediyseniz bi görüşün derim.

Daha goremedim, uygun olursa tabiki bakarız tavsiye edeceğiniz marka model var mıdır?? 

--4 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Yahya Akman yazdı:

Hiç kullanilmamis 0 kutusunda amfi mevcut elimde. 3000watt 5 adet cikisli 4x500 1x1000 cikislari mevcut. Aynı amfi 400-500tl bandında satilmakta. Ben size 200e bırakırim. Amac işiniz görülsün.

Merhaba yahya bey, fiyatının uygun bi dusuneyim marka model ozellik nedir?  daha karar vermedim, birde ses sistemi yapan birisi ile konuşmam lazım aracın daha 2 yıl garantisi var, orjinalini fazla bozmamak gerekiyor,  mevcut durumda teyibi kendim bile değiştirebilirim, multimedia ondan aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Çağatay Özsoy yazdı:

Daha goremedim, uygun olursa tabiki bakarız tavsiye edeceğiniz marka model var mıdır?? 

--4 dakika sonra eklendi--

Merhaba yahya bey, fiyatının uygun bi dusuneyim marka model ozellik nedir?  daha karar vermedim, birde ses sistemi yapan birisi ile konuşmam lazım aracın daha 2 yıl garantisi var, orjinalini fazla bozmamak gerekiyor,  mevcut durumda teyibi kendim bile değiştirebilirim, multimedia ondan aldım.

Alpin Usa 905 500 W X 4 + 1000 W X 1 Profesyonel Güç Anfisi ürünün tam adı bu. satılıklar bölümüne konusunuda açtım detayını ordanda inceleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yahya Akman yazdı:

Alpin Usa 905 500 W X 4 + 1000 W X 1 Profesyonel Güç Anfisi ürünün tam adı bu. satılıklar bölümüne konusunuda açtım detayını ordanda inceleyebilirsiniz.

Gerçekten güzelmiş, 2 gunluğune rezerve edin bana bi ses sistemci var, montaj için bi konuşayım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, H. Cenk yazdı:

Peki 2015 Style da şu hoparlörler OEM den daha iyi sonuç verir mi. Daha doğrusu kullanılabilir mi ben hiç anlamam,  uymuyorsa falan. 

Yurt dışı forumlarda baktığım kadarıyla Kenwood ile değiştiriyor millet OEMi 

Bunların kutusu ikili değil mi ?. Bir tane alınıp önlere veya 2 tane alınıp hem ön hem arkaya kullanılır mı ? 

Bu durumda ön tweeter ler çalışmaya devam eder mi ? 

(İşlem yapılırsa Bituself yapılacak tabii ki ) 

90 TL satış fiyatı 

323493004o2c.jpg

Tamam bunlar dıştan güzel ama abi bildiğiniz sahteleri ve alt seviyeleri var bunların ve her markanın ondan ucuz zaten :)

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1/6/2017 - 12:15 tarihinde, H. Cenk yazdı:

Peki 2015 Style da şu hoparlörler OEM den daha iyi sonuç verir mi. Daha doğrusu kullanılabilir mi ben hiç anlamam,  uymuyorsa falan. 

Yurt dışı forumlarda baktığım kadarıyla Kenwood ile değiştiriyor millet OEMi 

Bunların kutusu ikili değil mi ?. Bir tane alınıp önlere veya 2 tane alınıp hem ön hem arkaya kullanılır mı ? 

Bu durumda ön tweeter ler çalışmaya devam eder mi ? 

(İşlem yapılırsa Bituself yapılacak tabii ki ) 

90 TL satış fiyatı 

323493004o2c.jpg

Net soyleyim: bunlari arabana takma abi. Orjinal de olsa sahteside olsa yapma abi. Akustik dedigin bu kadar basit birsey degil. Ustundeki sony degilse sony olanlardan bul tak. Bunlara hiiiiiic girme, aman diyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Net soyleyim: bunlari arabana takma abi. Orjinal de olsa sahteside olsa yapma abi. Akustik dedigin bu kadar basit birsey degil. Ustundeki sony degilse sony olanlardan bul tak. Bunlara hiiiiiic girme, aman diyim.

Senin arabaya binse dakka düşünmez Kaan abiye gider sipariş vermeye [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] izolasyonu senin yüzünden yaptım ben biliin demi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Herkese selamlar, 

Focus 2017 yeni kasa trend x aracım için aşığadki multimedya ekranı satın aldım.

http://urun.n11.com/multimedya-sistemleri/ford-focus-4-3-uyumlu-android-multimedya-internet-P163113117

Bu ekrana bir de ses sistemi eklemek istiyorum ama çok da pahalı olmayacak şekilde. Onun için de aşağıdaki seti almayı düşünüyorum. Aracıma ve ekrana uyar mı? Bir de ses kalitesi ne derece tatmin eder? Hoparlör çapı 17 cm benim aracıma uyar mı?

http://www.hepsiburada.com/sony-xm-n502-2-yollu-amfi-ile-xs-nw1200e-kabinli-subwoofer-ve-xs-gt1738f-17cm-hoparlor-set-kablo-seti-p-HBV0000018TV5

Şuan indirimli fiyat 550₺ geliyor.

Bilgisi olan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

focus smart paketteki sony hoperlörler yetkili servisde ne kadar bilen varmı?

Ben Kaana mesajla sormuştum. Daha cevap vermedi, çalışmadığı yerden sormuşum demek ki :zha:  Hani ford life karta indirim mindirim olursa çekeriz 4 tane dediydim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.